03 Mart 2014, Pazartesi 16:21:47

HÜKÜMET MİLLİ HAVAYOLU SATMAYA HAZIRLANIYOR

Avustralya Hükümeti, Avustralya'nın milli havayolu şirketi Qantas'ı satmaya hazırlanıyor.
  • TK da çalışan hiçbir memur az yolcu var diye sevinmiyor aslan. Kimse cok az yolcu olunca göbek atar hale gelmiyor. Calisanlarin dedigi ucak full olsun ama adam başına düşen yolcu bu kadar fazla olmasın. Full yolcu olsun ama Minimum ile ucarak 12.5 saat mesai yapmayalim diyor herkes. Istedigine sorabilirsin.
  • THY VE THY TEKNİK AŞ'de çıkar ilişkilerin olduğu bir yönetimde kurtulması, milli servete katkı yaratacaktır. THY TEKNİK AŞ. Gn.Md.ü açık olarak kurumun harcamalarını ne şekilde ve kimlerle harcadığı ortada. MILLİ SERVETİMiZ OLAN BU KURUMLAR HİÇDEĞİLSE ÖZELLEŞENE KADAR DÜRÜST VE ÇIKARCI OLMAYAN YÖNETİCİLER TARAFINDA YÖNETİLİR. Kişilerin değil toplumun refah düzeyinin yükselmesi gerekiyor.
  • THY DE ZARAR EDİYOR DİYE BİRKAÇ SENE İÇİNDE SATILACAK (ÖZELLEŞTİRİLECEK) ACABAA KİME PEŞKEŞ ÇEKİLECEK
  • Tk da calisan herkes isine iki elle sarilmali. Qantas gibi hava yoluda batiyorsa, bizim de 20 yil sonra basimiza gelebilir. 30 yolcu oldugu icin sevinen kabin arkadaslara duyulur. 30 yolcu var diye sevinmeyin. Ekmek teknenize biraz saygi duyun ve ona gore calisin!!
  • Emirates aldi ozaman hayirli ugurlu olsun!!!!!!!
  • Sembolik olarak 1 € almaya hazirim....
  • %49 yabancı sahipliği kısıtlaması hala devam ediyor...
  • Bi 30 milyon euro'cuğum daha olsa almayı düşünürdüm
  • yaninda ulkeyi de verseler alinabilir aslinda. saka maka guzel yer ha...hic gitmedim hatta hakkinda bir sey de bilmiyorum ama iyi olur alsinlar.
  • biri yorum yapıyordu yaa...tk oraya gelirse iş yapamazmış filan...işte gördük kendileri dışarıya ancak % 18.7 sini taşıyabiliyormuş...şimdi o yorum yapan gelsin buraya anırsın bir zahmet...araplar zaten zamanı gelince israil ile papaz olacak...bütün herşeyleri askıya alınacak...iş filan yapamayacak ve dış dünyaya kapanacaklar...göstermelik muhteşem zamanlarını yaşıyorlar...o yüzden elinizi çabuk tutun derim benden size tavsiye...çabuk davranan erken kalkan yol alırmış... % 25 ve ya % 35 den ne olacak demeyin...şimdilik öyle...orayı domine edebiliriz üs kurarak...hem oranın halkı bizi sever...

Avustralya Başbakanı Tony Abbott, açıklamasında, ekonomik zorluk içindeki Qantas Havayolları'nın yabancılara satışını kısıtlayan yasanın kaldırılarak satılmasının planladığını bildirdi.

Mevcut yasalara göre Qantas Hava Yolları'nın en fazla yüzde 49'u yabancılara satılabiliyor ve bir şirket tek başına ancak Qantas'ın yüzde 25'ini, yabancı bir hava yolu ise tek başına Qantas'ın ancak yüzde 35'ini satın alabiliyor.

Başbakan Abbott, Qantas'ın yabancı yatırımcılara satışını kısıtlayan kanunu tamamen kaldıracaklarını, ancak bunun Qantas'a borç veya kredi verileceği anlamına gelmeyeceğini vurguladı. Abbott, kabine toplantısında 2 saat Qantas'ın satışını sınırlayan kanun üzerinde konuştuklarını ve kanunu tamamen kaldırma konusunda fikir birliğine vardıklarını açıkladı. Abbott, yeni kanunun hafta sonuna kadar hazır olacağını belirtti.

Ana muhalefetteki Avustralya İşçi Partisi ve Yeşiller ise Qantas'ın yabancı yatırımcılara satışını sınırlayan kanunun kaldırılmasına karşı olduklarını açıkladı. İşçi Partisi ve Yeşiller yeni kanunun Avustralya Senatosu'ndan geçmeyeceği görüşünde.

Geçen hafta şirket ekonomik sıkıntılar nedeniyle 5 bin kişinin işine son vereceğini açıklamıştı. 33 bin 265 çalışanı ile Qantas, mevcut yapısı ile Avustralya içinde yüzde 65'lik bir yolcu taşıma kapasitesine sahip. Avustralya dışına seyahat eden yolcuların ise yüzde 18,7'sini Qantas taşıyor.

HÜKÜMET MİLLİ HAVAYOLU SATMAYA HAZIRLANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

TK ya ~ 9 yıl önce
TK da çalışan hiçbir memur az yolcu var diye sevinmiyor aslan. Kimse cok az yolcu olunca göbek atar hale gelmiyor. Calisanlarin dedigi ucak full olsun ama adam başına düşen yolcu bu kadar fazla olmasın. Full yolcu olsun ama Minimum ile ucarak 12.5 saat mesai yapmayalim diyor herkes. Istedigine sorabilirsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÖS ~ 9 yıl önce
THY VE THY TEKNİK AŞ'de çıkar ilişkilerin olduğu bir yönetimde kurtulması, milli servete katkı yaratacaktır. THY TEKNİK AŞ. Gn.Md.ü açık olarak kurumun harcamalarını ne şekilde ve kimlerle harcadığı ortada. MILLİ SERVETİMiZ OLAN BU KURUMLAR HİÇDEĞİLSE ÖZELLEŞENE KADAR DÜRÜST VE ÇIKARCI OLMAYAN YÖNETİCİLER TARAFINDA YÖNETİLİR. Kişilerin değil toplumun refah düzeyinin yükselmesi gerekiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 9 yıl önce
THY DE ZARAR EDİYOR DİYE BİRKAÇ SENE İÇİNDE SATILACAK (ÖZELLEŞTİRİLECEK) ACABAA KİME PEŞKEŞ ÇEKİLECEK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Malumun İlanı ~ 9 yıl önce
Alacak olan da belli. Bilen biliyor.
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Tk da calisan herkes isine iki elle sarilmali. Qantas gibi hava yoluda batiyorsa, bizim de 20 yil sonra basimiza gelebilir. 30 yolcu oldugu icin sevinen kabin arkadaslara duyulur. 30 yolcu var diye sevinmeyin. Ekmek teknenize biraz saygi duyun ve ona gore calisin!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin ~ 9 yıl önce
Her uçuşta kabin memurlarının o daracık koridorda ve kısıtlı zamanda nasıl arı gibi çalıştıklarını görüp de hala bu yorumu yapabiliyorsanız... Bir dakika oturabiliyorlar mı? Bir de kendini bilmez yolcularla uğraşıyor garipler. Siz de kabin memuru olun anlarsınız. Ben KM olmak istemem şahsen.
Emirates ~ 9 yıl önce
Emirates aldi ozaman hayirli ugurlu olsun!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Umut dünyasi ~ 9 yıl önce
Sembolik olarak 1 € almaya hazirim....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dolarrr ~ 9 yıl önce
Bari Avustralya doları ver.
%49 ~ 9 yıl önce
%49 yabancı sahipliği kısıtlaması hala devam ediyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bi 30 milyon euro'cuğum daha olsa almayı düşünürdüm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
esantiyonu varsa ~ 9 yıl önce
yaninda ulkeyi de verseler alinabilir aslinda. saka maka guzel yer ha...hic gitmedim hatta hakkinda bir sey de bilmiyorum ama iyi olur alsinlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yani ~ 9 yıl önce
biri yorum yapıyordu yaa...tk oraya gelirse iş yapamazmış filan...işte gördük kendileri dışarıya ancak % 18.7 sini taşıyabiliyormuş...şimdi o yorum yapan gelsin buraya anırsın bir zahmet...araplar zaten zamanı gelince israil ile papaz olacak...bütün herşeyleri askıya alınacak...iş filan yapamayacak ve dış dünyaya kapanacaklar...göstermelik muhteşem zamanlarını yaşıyorlar...o yüzden elinizi çabuk tutun derim benden size tavsiye...çabuk davranan erken kalkan yol alırmış... % 25 ve ya % 35 den ne olacak demeyin...şimdilik öyle...orayı domine edebiliriz üs kurarak...hem oranın halkı bizi sever...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rüya ~ 9 yıl önce
bir taraflar açıkta kalmış anlaşılan. ama güzel hikaye olmuş :)
Üs? ~ 9 yıl önce
Penguenler için mi üs kurulacak oraya? Hayır Güney Kutbuna yakın ya.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000