10 Ocak 2013, Perşembe 12:34:38

HAVADA YILAN ŞAŞKINLIĞI!

Samuel Jackson'ın rol aldığı Hollywood yapımı Snake on the Plane filmi gerçek oldu. Qantas Havayolları, Avustralya - Papua Yeni Gine seferi sırasında bir yolcu, motor ve kanat arasına tutunan 3 metrelik bir piton yılanını farketmesi üzerine uçaktaki tüm yolcular panik ve şaşkınlık yaşadılar.
  • Son resme bakacak olursak yılan mefta olmuş anlaşılan, üzücü. Ayrıca pitot tüpünün motorda ne işi var?
  • pitot tübüne girecek kadar küçük olmadığına dua etsinler.

Sabah 06:15 saatlerinde QF 191 uçuş numaralı Qantas uçağı Caims to Port Moresby'den havalandıktan 20 dakika sonra pencereden dışarıya bakan yolcular kanat ve motor arasına tutunan kaçak bir pitonu farkettiler.

Fairfax'ın haberine göre bir bayan yolcu kabin ekibine 'tanrım, uçağın kanadında bir yılan var.' diyerek personeli davetsiz yolcu konusunda bilgilendirdi.

Başlangıçta uçağın kanadı ve motor arasındaki küçük bir boşluğa sıkışan ve ölüm kalım mücadelesi veren pitonun videosu yolcular tarafından çekilerek sosyal medyada birden en çok izlenen videolar arasına girdi.

Uçaktaki yolculardan Robert Weber:  'gerçekten oldukça üzgün hissettim. piton 400km'lik rüzgara ve -12 derecelik hava koşullarına rağmen kendini boşluğa çekmeye çalışıyordu. Uçağın pilotlarından biri durumu izlemek üzere yolcuların yanına geldiğinde pitonun ölmüş olması gerektiğini söylemesine rağmen hala yaşam savaşı veriyordu.' dedi.

Sidney Üniversitesi'nde bir yılan uzmanı olan Prof. Rick Shine da pitonun Avustralya'da görülen en uzun piton cinsi olduğunu söyleyerek görüntüleri oldukça rahatsız edici buldu.

Bir Qantas yetkilisi de konuyla ilgili: 'şimdiye kadar böyle bir şeyin gerçekleştiğini hiç görmedik' dedi.

HAVADA YILAN ŞAŞKINLIĞI!

Yorumlar

rna ~ 11 yıl önce
Son resme bakacak olursak yılan mefta olmuş anlaşılan, üzücü. Ayrıca pitot tüpünün motorda ne işi var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anlamamışsın ~ 11 yıl önce
kardeş sen yorumcunun dikkat çektiği konuyu anlamamışsın.. motorda pitot tüpü var demiyor,pitot tüpüne yuva yapan arılar sebebi ile düşen birgen air uçağına dikkat çekiyor.
birgen ~ 11 yıl önce
pitot tübüne girecek kadar küçük olmadığına dua etsinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000