06 Şubat 2020, Perşembe 01:55:48

Uçak kazasında üzen gelişme

Pegasus Havayolları'nın Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıkan uçağında hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi.
  • Böyle bir havada pilotlarin pas geçmek yerine , inmekte ısrar etmelerinin sebebini iyi araştırmak lazım. Yoksa bu tip kazaların önüne geçilemez. Havacılık camiasına geçmiş olsun..Ölenlerin yakınlarına Allah sabır versin.
  • Başımız sağolsun :(
  • 34 knot arka rüzgarla ıslak piste inip 3 kayıpla olan kazayı ucuz atlatmışlar. Allah beterinden korusun. Türkiye de form 4 sahibi tüm yöneticilerin başta thy olmak üzere liyakatı kontrol edilmeli
  • Uçuş ekibinden haber var mı? Durumları nasıl??
  • Yaralılar neden otobüsle taşındı? Üstelik sağlık personeli bile refakat etmedi. Tek başlarına otobüslere bindirilip alandan gönderildiler.

Pegasus Havayolları'nın Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıkan uçağında hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kaza sonrası bilgi vermeye devam ederken yeni gelen açıklama üzücü oldu. Bakan Koca yeni yaptığı açıklamada: "Uçak kazasında 179 kişi yaralandı. Yaralılardan üçünün durumu ağır, 3 kişi de hayatını yitirdi" dedi. 

Uçak kazasında üzen gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Yolcu ~ 9 ay önce
Böyle bir havada pilotlarin pas geçmek yerine , inmekte ısrar etmelerinin sebebini iyi araştırmak lazım. Yoksa bu tip kazaların önüne geçilemez. Havacılık camiasına geçmiş olsun..Ölenlerin yakınlarına Allah sabır versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Üsteki Pegasusta Calısıyor herhalde ~ 9 ay önce
Yakıtta Tasarruf Etmek İçin Pas Gecmeyen Pilot
... ~ 9 ay önce
Başımız sağolsun :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allah korumuş ~ 9 ay önce
34 knot arka rüzgarla ıslak piste inip 3 kayıpla olan kazayı ucuz atlatmışlar. Allah beterinden korusun. Türkiye de form 4 sahibi tüm yöneticilerin başta thy olmak üzere liyakatı kontrol edilmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekip ~ 9 ay önce
Uçuş ekibinden haber var mı? Durumları nasıl??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekip ~ 9 ay önce
Amiri gördüm kırık vs var ekip iyi. Kokpit ekibinden bilgim yok.
Yorum ~ 9 ay önce
Yaralılar neden otobüsle taşındı? Üstelik sağlık personeli bile refakat etmedi. Tek başlarına otobüslere bindirilip alandan gönderildiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Can güvenliği ~ 9 ay önce
Kaza sonrası uçaktan sızan yakıt yangına ve patlamaya sebebiyet verebilir ve daha çok can kaybına yol açabilirdi.Durumları ağır olmayan kazazedeler cobusler ile alana taşındı.Hepsi bundan ibaret.
Std. ~ 9 ay önce
refakat ve sağlık kontrolü konusunda katılıyorum, o şekilde bekletilen kanlar içinde yolcular gördüm çok çok üzücü. çok geçmiş olsun. kayıpların yakınlarına da baş sağlığı, sabırlarglow dilerim.
Kule ~ 9 ay önce
Arkadaşlar acil durum planları vardır. Olayın ilk saniyesi operasyona başlanır. Herhangi ikinci bir olaya sebebiyet vermemek için olay yerindeki personel kazazedeleri olay yerinden uzaklaştırmak zorundadır. Triaj uygulaması için toplanma alanlarına götürürler. Herşeye bi kulup bulmasanız seviniriz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000