20 Ekim 2016, Perşembe 16:20:35

Pegasus'tan anlamlı proje

Pegasus Hava Yolları, otizm ve asperger sendromu olan çocukların ve ailelerinin havayolu yolculuklarında çektikleri sıkıntıları aşmalarına yardımcı olmak amacıyla Değer Otizm Derneği tarafından yürütülen "Değerli Kanatlar" projesi kapsamında uçuş simülasyonu programı gerçekleştirdi.
  • Guzel proje sayin ali sabancidan beklenen bir hareketti ve kucuk buyuk otizm kardeslerimizin mutluluklarini tahmin edebiliyorum. Fakat bu gibi fikirlerle dolu bir havayolu sirketi issiz kardeslerimizede is kapisi acsa daha iyi olacaktir artik havayolu sirketlerinde torbil olmamasi daha iyi olacaktir yetkililerin geregini yapacagina inaniyorum ve hersey ingilizce ve baska dil degil turkiyede turk bir köklü havayolu sirketinin turkce bilen insanlarida calistirmasi gerekiyor..
  • Çok güzel bir çalışma, tebrik ederim.. Keşke bu farkındalık diğer firmlarda da oluşsa..
  • Hani kapanıyordu pegasus.
  • Admın hayırdır pegasus reklam parası mı yolladı bakıyrm da yazdıklarımızı yayınlamıyosun
  • Calışana deger verme yolcuya deger verme hadsizlikte tavan yap insan hakkına saygı duyma kıbrısta özurlü yolcuyu PARDON MİSAFİRİNİ ucaktan indir sonra böyle ucuz olaylarla reklam yap yok yaaaa ??? Yemezler nane efendi !! O çıkarttıgın insanların ahını aılelerının bedduaları illa size o yenı yonetimine vurucak az daha sabr !!!
  • Şirketteki psikopatlar için de bir projeniz var mı?
  • Çalışanlarıda sever bir çırpıda atarlar sonra seyirciye dönük hareketler.
  • Type eğitimden 38bin euro alıp iş vermemek gibi fedakarsınız.Tşkler
  • Gurur duyuyorum
  • Teşekkürler PGS.; )))

Pegasus Hava Yolları, otizm ve asperger sendromu olan çocukların ve ailelerinin havayolu yolculuklarında çektikleri sıkıntıları aşmalarına yardımcı olmak amacıyla Değer Otizm Derneği tarafından yürütülen "Değerli Kanatlar" projesi kapsamında uçuş simülasyonu programı gerçekleştirdi.

Pegasus tarafından yapılan açıklamaya göre, proje Türkiye'de ilk kez Pegasus tesislerinde hayata geçirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Pegasus Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, çocuk misafirleri çok önemsedikleri için onlara yönelik pek çok uygulama konusunda öncülük etmeyi hedefleyen bir havayolu olduklarını belirterek, "Bu misafirlerimiz arasında otizm ve asperger sendromu olanlar daha da özel bir yere sahip. 'Değerli Kanatlar' projesine destek verip bu özel misafirlerimize Pegasus kabin mock-up’ında simülasyon olanağı sunarak gelecekteki uçuş deneyimlerini keyifli hale getirmeyi ve ebeveynlerine destek sağlayabilmeyi çok önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.

Değer Otizm Derneği Başkanı Nihat Boztepe ise sosyal alandaki uzmanlıklarını hizmet üreten ilgili kurumlarla paylaşarak başarılı sonuçlar alabildiklerini kaydederek, "Bu çerçevede Türkiye’de ilk kez Pegasus Hava Yolları ile yaptığımız 'Değerli Kanatlar' projemizi çok önemsiyoruz. Bu proje ile otizm ve asperger sendromu olan çocuklarımızın havayolu yolculuğu sıkıntılarına bir çözüm modeli geliştirmeyi hedefliyoruz." dedi.

Projelerinin sadece Türkiye'de değil Avrupa'daki benzer STK'lar ve hizmet üreten firmalara da öncülük edeceğini aktaran Boztepe, aynı zamanda ve kurumsal sosyal sorumluluk anlamında inovatif bir çalışma olan "Değerli Kanatlar" projesinin akademik yansımalarının da olacağını vurguladı.

Boztepe, edindikleri bu tecrübeyi ve sonuçlarını, ilgili konularda uzmanlık eğitimi veren üniversiteler ve diğer hizmet üreten kurumlar ile paylaşmanın yine Değer Otizm olarak toplumsal sorumluluklarının bir parçası olduğunu dile getirdi.

Verilen bilgiye göre, 15 çocuk ve ebeveynleri, simülasyon programında Pegasus Hava Yolları'nın İstanbul Kurtköy’deki Simülasyon Merkezi’nde ağırlanarak uçuş deneyimini birebir yaşadı. Bu program sayesinde aileler çocuklarının uçuş sırasındaki davranışlarını ve tepkilerini gözlemleme ve buna göre gerçek bir uçuşa kendilerini hazırlama olanağı buldu.

Pegasus'tan anlamlı proje

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

??? ~ 4 yıl önce
Guzel proje sayin ali sabancidan beklenen bir hareketti ve kucuk buyuk otizm kardeslerimizin mutluluklarini tahmin edebiliyorum. Fakat bu gibi fikirlerle dolu bir havayolu sirketi issiz kardeslerimizede is kapisi acsa daha iyi olacaktir artik havayolu sirketlerinde torbil olmamasi daha iyi olacaktir yetkililerin geregini yapacagina inaniyorum ve hersey ingilizce ve baska dil degil turkiyede turk bir köklü havayolu sirketinin turkce bilen insanlarida calistirmasi gerekiyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zübeyde D. ~ 4 yıl önce
Çok güzel bir çalışma, tebrik ederim.. Keşke bu farkındalık diğer firmlarda da oluşsa..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Shop ~ 4 yıl önce
Hani kapanıyordu pegasus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 4 yıl önce
Admın hayırdır pegasus reklam parası mı yolladı bakıyrm da yazdıklarımızı yayınlamıyosun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kalite... SİZ BEYGİR ~ 4 yıl önce
Calışana deger verme yolcuya deger verme hadsizlikte tavan yap insan hakkına saygı duyma kıbrısta özurlü yolcuyu PARDON MİSAFİRİNİ ucaktan indir sonra böyle ucuz olaylarla reklam yap yok yaaaa ??? Yemezler nane efendi !! O çıkarttıgın insanların ahını aılelerının bedduaları illa size o yenı yonetimine vurucak az daha sabr !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeni projeler lazım ~ 4 yıl önce
Şirketteki psikopatlar için de bir projeniz var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çalışanları ~ 4 yıl önce
Çalışanlarıda sever bir çırpıda atarlar sonra seyirciye dönük hareketler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 4 yıl önce
Type eğitimden 38bin euro alıp iş vermemek gibi fedakarsınız.Tşkler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harikasiniz ~ 4 yıl önce
Gurur duyuyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilklerin firmasi ~ 4 yıl önce
Teşekkürler PGS.; )))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000