20 Ekim 2021, Çarşamba 11:10:55

Pegasus'tan Airbus'a yeni sipariş

Pegasus Havayolları, Avrupalı üretici Airbus'a verdiği siparişlere 6 yeni A321NEO siparişi ekledi.
  • Bayrak taşıyıcı oldu. THY bayrak taşıyıcılığı geri almak ister ve kar ını yükseltmek isterse Nane yi başa getirmeli. Yetenekli, eğitimli ve kapasiteli bir yönetici.
  • Bi gelsin görelim apronda kimler neler aldı 747 ler a 380 simdi ne durumdalar inşallah gerçek olur gorucez
  • şahanesin pegasus, atpl'imi aldığım gibi soluğu sende alacağım :))
  • Hangar inşaası ne durumda? Filosu gün geçtikçe büyüyen bir havayolu için base bakım hangarı elzem olmalı. Halihazırda ik da bekleyen cv lerle tecrübeli ve donanımlı bir bakım ekibi rahatlıkla kurulabilir. Teknik personel alım ilanları özellikle Avrupa ve Körfez ülkelerinde gün geçtikçe artıyor. r Bir yıl içerisinde büyük bir teknik personel sıkıntısı ortaya çıkacaktır. Son bir ayda 3 firma ile görüşme gerçekleştirdim şahsen. Pegasus geç kalmadan personel alımına geçmeli.
  • Uçuş okulları. Hadi yaşadınız gene. Pegasus yeni uçak alıyo bilmem kaç tane pilot ihtiyacı olacak deyip bir kaç kişi daha kandırırsınız artık.
  • A330 NEO yakisir Pegasus’a hem TK’da 330cu cok hem 1 haftalik farkla NEO tipi alabiliyorsun hem TK’da 330 depon var daha ne olsun
  • Akillica yonetilen sirket buyur digeri arkasinda istersen devlet olsun, elbet batar, ornek mi al sana Tk
  • sendika ne zaman gelecek şirkete maaşlarımız yetmiyor 3100 lira ile ayın 15 ni getiremiyoruz patronların cebi dolmadı mı hala biraz da işçinin cebi dolsun ben
  • İstersen bin tane sipariş ver uçucu ekiplere 4 bin TL maaş vererek maksimum performans bekleyemezsin tk alım açar açmaz hepsi oraya geçecek sonra yana döne adam aramaya başlarsınız
  • Boeing leri elden çıkarıp Airbus a geçse komple iyi olur. Başımız ağrıyor Boeing de

Pegasus Havayolları, Avrupalı üretici Airbus'a verdiği siparişlere 6 yeni A321NEO siparişi ekledi.

Pegasus'tan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada yeni uçak siparişleri duyuruldu. 2012 yılında Airbus ile 100 uçaklık alım konusunda anlaşan ve 2017'de opsiyonu da kesin siparişe çeviren Pegasus, bu siparişlere 6 uçak daha ekledi.

Yapılan açıklamada 6 adet A321NEO uçak siparişi daha verildiğini ve bu uçakların 2024 itibarıyla filoya dahil edileceği bildirildi.

Pegasus açıklaması:

Şirketimiz, son iki yıl içerisinde filomuzdan ayrılan bir önceki nesil Boeing 737-800 uçaklarını göz önünde bulundurarak, genç, yakıt tüketimi ve birim maliyet tasarrufuna odaklanan filo planlaması doğrultusunda, Airbus S.A.S. ile daha önce 2012 yılında imzalamış olduğu ve 2017 yılında kullandığı opsiyon ile 100 adet yeni uçağı kapsayan Airbus Siparişini güncelleyerek, altı adet yeni Airbus 321neo uçağa ilişkin kesin sipariş verilmesi konusunda Airbus ile anlaşmaya varmıştır. Bu doğrultuda kamuya açıklamış olduğumuz ve 2025 yılına kadar devam eden Airbus Siparişi teslim planındaki teslimatlara ek olarak, ek alıma konu altı adet Airbus 321neo uçağın teslimleri 2024 yılında başlayacak şekilde filoya katılması öngörülmektedir.

 
Bu Özel Durum Açıklaması Türkçe ve İngilizce hazırlanmış olup iki metin arasında herhangi bir çelişki olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Pegasus'tan Airbus'a yeni sipariş

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

Fo ~ 7 ay önce
Bayrak taşıyıcı oldu. THY bayrak taşıyıcılığı geri almak ister ve kar ını yükseltmek isterse Nane yi başa getirmeli. Yetenekli, eğitimli ve kapasiteli bir yönetici.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bakalim ~ 7 ay önce
Bi gelsin görelim apronda kimler neler aldı 747 ler a 380 simdi ne durumdalar inşallah gerçek olur gorucez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilotintraining ~ 7 ay önce
şahanesin pegasus, atpl'imi aldığım gibi soluğu sende alacağım :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 7 ay önce
Bi sen eksiktin sende gel
Teknik ~ 7 ay önce
Hangar inşaası ne durumda? Filosu gün geçtikçe büyüyen bir havayolu için base bakım hangarı elzem olmalı. Halihazırda ik da bekleyen cv lerle tecrübeli ve donanımlı bir bakım ekibi rahatlıkla kurulabilir. Teknik personel alım ilanları özellikle Avrupa ve Körfez ülkelerinde gün geçtikçe artıyor. r Bir yıl içerisinde büyük bir teknik personel sıkıntısı ortaya çıkacaktır. Son bir ayda 3 firma ile görüşme gerçekleştirdim şahsen. Pegasus geç kalmadan personel alımına geçmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aaaa ~ 7 ay önce
Görüştüğün yerlere git kardeş sanane pegasustan
Teknik ~ 7 ay önce
CEO pozisyonuna mi basvurdun birde akil vermis :) devam et sen bu kafa ile
Işsiz fo ~ 7 ay önce
Uçuş okulları. Hadi yaşadınız gene. Pegasus yeni uçak alıyo bilmem kaç tane pilot ihtiyacı olacak deyip bir kaç kişi daha kandırırsınız artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A350 degil de ~ 7 ay önce
A330 NEO yakisir Pegasus’a hem TK’da 330cu cok hem 1 haftalik farkla NEO tipi alabiliyorsun hem TK’da 330 depon var daha ne olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akilli yonetim ~ 7 ay önce
Akillica yonetilen sirket buyur digeri arkasinda istersen devlet olsun, elbet batar, ornek mi al sana Tk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sendika ~ 7 ay önce
sendika ne zaman gelecek şirkete maaşlarımız yetmiyor 3100 lira ile ayın 15 ni getiremiyoruz patronların cebi dolmadı mı hala biraz da işçinin cebi dolsun ben

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çalışan ~ 7 ay önce
O iş yaş sen hala anlamadın mı ? Sendika bi esti gerisi gelmedi çünkü onlarda anladı bu işin olmayacağını
PGS K/M ~ 7 ay önce
İstersen bin tane sipariş ver uçucu ekiplere 4 bin TL maaş vererek maksimum performans bekleyemezsin tk alım açar açmaz hepsi oraya geçecek sonra yana döne adam aramaya başlarsınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arif ~ 7 ay önce
Tk her haberinin altinda kabin memurlari aglayip duruyor ilgili ilgisiz her haberde öldük bittik diyorlar siz thy geçeceğim diyorsunuz bence bir daha düşünün.
Hahaha ~ 7 ay önce
İyi de birader insanlara çay veriyorsunuz başka yaptığınız bir iş mi var ? Bence 1000 tl yi fazladan vermişler 3 bin verseler ne yapacaksınız sanki işten mi çıkabileceksiniz ? Hayır çıktınız diyelim sonra ne olacak? Vasfınız mı var da çıkabileceksiniz ? O maaş bence sizin icin nimet. Kokpit ve teknik kadar hak ediyor musunuz aldığınız parayı?
Thy de ~ 7 ay önce
Boeing leri elden çıkarıp Airbus a geçse komple iyi olur. Başımız ağrıyor Boeing de

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Since1905 ~ 7 ay önce
Amaçları O Zaten, Merak Etmeyin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000