18 Nisan 2013, Perşembe 10:35:56

PEGASUS’A TALEP VAR MI?

Türk Hava Yolları’ndan sonra halka arz edilen ikinci havayolu şirketi olan Pegasus, bugünden itibaren borsada talep toplamaya başladı...
  • 4 Katı talep geldi 1 lot 18.40 tl den işlem görmeye başlayacak halka arzın %70'i yabancı yatırımcı aldı... Karlı bir yatırım olacağını düşünüyorum, almayı düşünüp almayanlara geşmiş olsun...
  • http://www.pegasusyatirimciiliskileri.com/ ordaki verileri ve özellikle izahnameyi okuyun. size hem sektor, mali durumlar, ucak alımı nasıl olur vb. gibi konularda bilgi olur. ve daha rahat ve donanımlı eleştiri yaparsınız.
  • 2012 yılında, 200 milyon kar elde etmiş. Aynı dönemde thy'nın 1.2 milyar sermayesi, 1.11 milyar 2012 net karı var. F/k oranı 7. pegasusun 102 milyon sermayesi var. F/K oranı 10. Yani THY'na göre % 50 pahalı olarak halka açılıyor. Üstelik şu anki borsa fiyatları, tarihi zirvelerinde. Yani balon durumdaki borsa fiyatlarına göre, çok daha yüksek fiyattan halka açılıyor. Sonuç : bu senedi alanlar, zarar etmeye mahkum. işe başvu formlarını, parayla doldurtan bir zihniyet, halka kelepir fişyattan senetmi satar !!!!!!!!!!!!
  • %1 i kac tl
  • THY İLE KIYASLANDIĞINDA HALKA ARZ FİYATI ÇOK PAHALI.
  • Onur Air 250 milyon dolar, Pegasus 2 milyar dolar, bu hesabı yiyeceklere yazık,
  • bu bilgiler hangi kaynaga dayaniyor
  • Erzurum A UÇSAYDI NE BİÇİM TALEP OLURDU AMA GEL GÖRKİ UÇMUYOR

 

Pegasus Hava Yolları’nın halka arz edilmesi süreci bugün resmen başladı. 18-19 Nisan tarihlerindeki talep toplama süreci sonunda beklenen talebe ulaşılırsa Pegasus Havayolları’nın halka arzı gerçekleşecek.

Bu sabahtan itibaren başlayan talep toplama sürecinde, talebin beklentileri karşıladığı kaydedilirken Pegasus Havayolları, borsada PGSUS adıyla işlem görecek. 

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. Halka Arz detayları şu şekilde:

PEGASUS’A TALEP VAR MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

ardarda ~ 9 yıl önce
4 Katı talep geldi 1 lot 18.40 tl den işlem görmeye başlayacak halka arzın %70'i yabancı yatırımcı aldı... Karlı bir yatırım olacağını düşünüyorum, almayı düşünüp almayanlara geşmiş olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 9 yıl önce
http://www.pegasusyatirimciiliskileri.com/ ordaki verileri ve özellikle izahnameyi okuyun. size hem sektor, mali durumlar, ucak alımı nasıl olur vb. gibi konularda bilgi olur. ve daha rahat ve donanımlı eleştiri yaparsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mutlu ~ 9 yıl önce
2012 yılında, 200 milyon kar elde etmiş. Aynı dönemde thy'nın 1.2 milyar sermayesi, 1.11 milyar 2012 net karı var. F/k oranı 7. pegasusun 102 milyon sermayesi var. F/K oranı 10. Yani THY'na göre % 50 pahalı olarak halka açılıyor. Üstelik şu anki borsa fiyatları, tarihi zirvelerinde. Yani balon durumdaki borsa fiyatlarına göre, çok daha yüksek fiyattan halka açılıyor. Sonuç : bu senedi alanlar, zarar etmeye mahkum. işe başvu formlarını, parayla doldurtan bir zihniyet, halka kelepir fişyattan senetmi satar !!!!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hmmnjjnj ~ 9 yıl önce
%1 i kac tl

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UÇUÇ ~ 9 yıl önce
THY İLE KIYASLANDIĞINDA HALKA ARZ FİYATI ÇOK PAHALI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YANİ ~ 9 yıl önce
MADEM BORSA BİLMİYORSUNUZ YORUMDA YAPMASINIZ KEŞKE.. %34 İLE ÇIKIYOR.. THY 2004 YILINDA %23 İLE ÇIKTIP 2006 YILINDA %28.75 DAHA ARZ ETTİ. İLK ÇIKIŞ FİYATI ESKİ PARA İLE 6 BİN 975 LİRAYDI. O ZAMANKİ ŞARTLAR VE ENFLASYON ORANINA GÖRE BUGÜNKÜ RAKKAM GAYET NORMAL.. KEŞKE BİRAZ ARAŞTIRIP YORUM YAPSAK
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Onur Air 250 milyon dolar, Pegasus 2 milyar dolar, bu hesabı yiyeceklere yazık,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haklısın ~ 9 yıl önce
onurair daha değerli bile olabilir.
yolcu ~ 9 yıl önce
8 milyon eksik yazılmış.onur 258 milyon usd ye satıldı.bu arada pegasustan hisse alacakların en az 2 kez düşünmeleri önerilir.egebank ı ,kastelli yi,istanbul bankası nı hiç aklınızdan çıkarmayın.hele hele izair aracılığı ile PİLOTLAR VAKFININ NASIL DOLANDIRILDIĞINI ASLA UNUTMAYIN.
kaynak ~ 9 yıl önce
bu bilgiler hangi kaynaga dayaniyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KAYİLE ALINMAYAN ~ 9 yıl önce
Erzurum A UÇSAYDI NE BİÇİM TALEP OLURDU AMA GEL GÖRKİ UÇMUYOR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kerasus ~ 9 yıl önce
bu haber başlığında bile erzurum olayını hatırlatıyon ya helal :))
KAYİLE ALINMAYAN ~ 9 yıl önce
Kerasusa binaen doğrusu bu degilmi kardeş ömrüm var hep yazacam uçana kadaroldukça

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000