27 Haziran 2014, Cuma 10:15:27

PEGASUS VE ÖZYEĞİN PİLOT YETİŞTİRECEK

Pegasus Hava Yolları ve Özyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, geleceğin pilotlarını birlikte yetiştirecek.
  • 10 yaşındaki çocuk verileri girermiş.. Pilotluktan anladığı bu işte adamın.. Klavye başında oturmaktan hayatıda sırf bilgisayar sanıyor.. Bir emergency anında sen donup kalmışken o değer vermediğin pilot kurtarıcak seni..
  • Bence önce para yetiştirsin kredi yani ,sonra ortak olsun gerisi kendiliğinden gelir,rekabet bize yarar
  • Al işte başlamışlar kafama radyasyon vurmuşmuş:)) biride yazmış verileri giriyorlarmış. Eline gelen Planda ki verileri 10 yaşındaki günümüz çocuklarına göster adım gibi eminim senin gibi yorum yapanlardan daha iyi girer.Ne zamanki her meslek grubu alçak gönüllü olup yaptığı işi abartmazsa herşey daha güzel olacak. Yabancı pilotlar neden Türkiye ya da katar gibi ülkelere gitmek istiyor çünkü Avrupalı Amerikalı farkında pilotun ne olduğunun fazla para vermiyorlar.
  • Autopilota alıp cekirdek yiyorlarmış.. Bu autopilot ne zannediliyor anlamıyorum.. Pilot gerekli girdileri girmez ise autopilotun bir işe yaramayacağı ne zaman anlaşılacak acaba?
  • Ali Sabancı akıllı adam Kokpitte bir kez uçtuysa pilotların maaşlarının gereksiz fazla olduğunu anlamıştır. Şimdi bir kaç pilot yazar hakediyoruz diye yorulduğunu radyasyon yediğinden dem vurur.Eğer bu dedikleri ile fazla parayı hak ediyorlar sa daha çok yorulan radyasyona maruz kalan meslek grupları var onların daha çok alması lazım. Ama uçak kalktık tan sonra al otopilota aç kabak çekirdeğini olay bu zaten. Kaliteli pilotlarda Herşeyin farkında
  • Şimdi benim anlamadığım şu uçuş okuluna gitmek yerine akademik olarak eğitim daha iyi olduğu anlamına mı geliyor?
  • 12 inci ayda Afriak yolcusuyum,evet kucuk bir ucakda ucucam amma dunyaninda en zor ulkesi olan ucmak icin afriakadir,hic utanmicam kucuk ucakda ucuyom diye cunku sonucda havaciligi seven pilot bunu seve seve yapar.turkiyede cok elbise gordum amma icinde adam diye bisey yok afrikada ciplak adam cok amma uzerlerinde elbiseyok.Afrikada safari parklari var icinde hayvan yok Turkiyede safari parklari yok amma ici hayvan dolu.Hele su sabancilar gibide insanlarini kanini siringa gibi cekenlerde oldukca ulkede fakirlik efalelik ve haksizlik tavan vuracak.
  • İlla uçmanız mı lazım :) gidin otobüs şoförlüğü yapın türkiyede hayat hiç kolay degil beylerr :)))))
  • işsiz pilot yoktur, torpilsiz pilot vardir. Kendini gelistirmis ve torpilo olmadigi icin is bulamayan onca pilot varki tahmin edemezssiniz. Arastirin arkadaslar.
  • Gaza gelmeyin

Pegasus Hava Yolları, yeni bir işbirliğine daha imza attı. Pegasus Hava Yolları, pilot TİP eğitimleri alanında 20 yılı aşan sektör deneyimini, iş dünyası ve sektörlerle iç içe gerçekleştirdiği çalışmalarıyla eğitim dünyasına yeni bir yaklaşım getiren, Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumu Özyeğin Üniversitesi’yle birleştirdi.

Özyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu ile gerçekleştirilen bu işbirliği çerçevesinde 26 Haziran 2014 tarihinde düzenlenen imza töreni, Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk ve Özyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hatice Küçükönal’ın katılımıyla Fiba Holding’de gerçekleşti.

Pegasus Hava Yolları ve Özyeğin Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde; Özyeğin Üniversitesi’nin Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda dört yıllık lisans eğitimini tamamlayıp pilot olmaya hak kazananlar arasından belirlenecek adaylara, Pegasus tarafından TİP eğitimi verilecek. 20 yılı aşkın süredir Uçak Tip İntibak Eğitimi Otorizasyonu (TRTO) belgesi ile havacılıkta yüksek lisans eğitimi verme yetkisi bulunan Pegasus Hava Yolları, eğitimden başarıyla geçen pilotları da ihtiyaç olduğu takdirde kadrosuna alarak havacılık sektörüne akademik anlamda nitelikli personel kazandırmayı sürdürecek. 

İmza töreninde bir konuşma yapan Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Özyeğin Üniversitesi ile gerçekleştirdikleri işbirliğine ilişkin şunları söyledi: “Pilot eğitimi alanında 20 yılı aşan deneyimimizi şimdi de akademik dünya ile paylaşmak üzere önemli bir adım attık. Havacılık sektörünün geleceğine yatırım niteliğindeki bu işbirliğinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Pegasus olarak hep ilklerin ve öncü çalışmaların peşindeyiz. Gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla havacılık sektörünü biz başlatmadık ama biz değiştiriyoruz. Bu değişimin ve gelişimin en önemli alanlarından biri de sürekli eğitim. Elimizi taşın altına koymaktan ve sektörün gelişimine katkı sunmaktan da ayrıca çok mutluyuz.” 20 yılı aşkın süredir Uçak Tip İntibak Eğitim Otorizasyonu (TRTO) belgesi ile havacılıkta yüksek lisans verme yetkilerinin bulunduğunu hatırlatan Sabancı, bu yetkileri dâhilinde 20 yılı aşkın süredir kendi pilotlarını, son 10 yıldır da sektöre pilot yetiştirdiklerini sözlerine ekledi. Havacılık konusundaki bilgi ve uygulama birikimlerini Özyeğin Üniversitesi ile paylaşarak yeni yetişen pilotların daha donanımlı olarak uçuş okulundan mezun olmalarına katkıda bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Sabancı, bugüne kadar sektöre kazandırdıkları pilotların Avrupa’nın önde gelen hava yollarında pilotluk yaptığını görmekten de ayrıca büyük gurur duyduklarını da dile getirdi.

Bu eğitimler kapsamında bugüne kadar 1500’den fazla kişiye eğitim veren Pegasus Hava Yolları’nın 42 uçuş eğitmeni ile sunduğu eğitimleri için aynı zamanda bir de Boeing simülatörü bulunuyor. Şirketin 2016’dan itibaren 7 yıllık süre içerisinde filosuna katılacak 100 uçaklık Airbus siparişi sebebi ile de yakın bir gelecekte Airbus simülatörü alma planı da bulunuyor.

İş dünyası ve sektörleri eğitim programları ile bir araya getirerek eğitim dünyasına yeni bir yaklaşım getiren Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin de işbirliğine ilişkin görüşlerini şu sözlerle ifade etti: “Üniversite kurarken hayalim ülkemizin geleceğini inşa edecek olan fark yaratan ve fark edilir gençler yetişmesine katkıda bulunmaktı. Global dünyada başarılı olabilmek için, dünyada yaşanan değişimlere uyum sağlayan, değişimin önünde gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Hızla büyüyen havacılık sektörünün en önemli ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağı. Şu an ülkemizde toplam pilot sayısı 5099 iken 2018 yılında bu rakamın 8500, 2023 yılında ise 9900 ‘e çıkacağı tahmin edilmektedir. Pegasus Havayolları ile yaptığımız eğitim işbirliği sonucunda sivil havacılık sektöründe yetişmiş, donanımlı insan kaynağının oluşmasına önemli bir ivme kazandıracağımıza inanıyorum” dedi.

Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk  'Üniversitemizdeki yenilikçi eğitim modelimiz kapsamında, öğrencilerimize sektörlerle ve yaşamla entegre edilen bir akademik model sunuyoruz. Öğrencilerimiz okurken iş hayatına hazırlanıyor. Eğitimleri sırasında çalışıyor, yurt içinde ve yurt dışında stajlarını yapıyor, kariyerlerini şekillendiriyorlar. İş hayatına atıldıklarında, profesyonel yetkinlikleri sayesinde hayata birkaç adım önde başlıyorlar. Bugün, Pegasus Havayolları ile imzaladığımız anlaşma sayesinde,  Sivil Havacılık Yüksekokulu mezunlarımız,  Pegasus tarafından verilecek TİP eğitimiyle, akademik yetkinliklerinde fark yaratacaklar. Bize bu imkânı sağlayan Pegasus Havayolları yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum' dedi. 

Pegasus Hava Yolları ve Özyeğin Üniversitesi arasında gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde ayrıca, Özyeğin Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü öğrencilerine, her yıl belli bir kontenjan dâhilinde staj imkânı da planlanıyor. Bununla beraber Pegasus, havacılık ya da finans, pazarlama gibi yine havacılık işletmesi dâhilindeki konular bazında da; sektördeki deneyim ve bilgisini düzenlenecek seminer ve konferanslarda aktarmaya ve eğitim sürecini desteklemeyi sürdürmeyi hedefliyor.

PEGASUS VE ÖZYEĞİN PİLOT YETİŞTİRECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

İsim / Rumuz ~ 8 yıl önce
10 yaşındaki çocuk verileri girermiş.. Pilotluktan anladığı bu işte adamın.. Klavye başında oturmaktan hayatıda sırf bilgisayar sanıyor.. Bir emergency anında sen donup kalmışken o değer vermediğin pilot kurtarıcak seni..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Bence önce para yetiştirsin kredi yani ,sonra ortak olsun gerisi kendiliğinden gelir,rekabet bize yarar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Al işte başlamışlar kafama radyasyon vurmuşmuş:)) biride yazmış verileri giriyorlarmış. Eline gelen Planda ki verileri 10 yaşındaki günümüz çocuklarına göster adım gibi eminim senin gibi yorum yapanlardan daha iyi girer.Ne zamanki her meslek grubu alçak gönüllü olup yaptığı işi abartmazsa herşey daha güzel olacak. Yabancı pilotlar neden Türkiye ya da katar gibi ülkelere gitmek istiyor çünkü Avrupalı Amerikalı farkında pilotun ne olduğunun fazla para vermiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 8 yıl önce
Autopilota alıp cekirdek yiyorlarmış.. Bu autopilot ne zannediliyor anlamıyorum.. Pilot gerekli girdileri girmez ise autopilotun bir işe yaramayacağı ne zaman anlaşılacak acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Ali Sabancı akıllı adam Kokpitte bir kez uçtuysa pilotların maaşlarının gereksiz fazla olduğunu anlamıştır. Şimdi bir kaç pilot yazar hakediyoruz diye yorulduğunu radyasyon yediğinden dem vurur.Eğer bu dedikleri ile fazla parayı hak ediyorlar sa daha çok yorulan radyasyona maruz kalan meslek grupları var onların daha çok alması lazım. Ama uçak kalktık tan sonra al otopilota aç kabak çekirdeğini olay bu zaten. Kaliteli pilotlarda Herşeyin farkında

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbeci ~ 8 yıl önce
anlasilan senin basinada radyoson vurmus
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Şimdi benim anlamadığım şu uçuş okuluna gitmek yerine akademik olarak eğitim daha iyi olduğu anlamına mı geliyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 8 yıl önce
12 inci ayda Afriak yolcusuyum,evet kucuk bir ucakda ucucam amma dunyaninda en zor ulkesi olan ucmak icin afriakadir,hic utanmicam kucuk ucakda ucuyom diye cunku sonucda havaciligi seven pilot bunu seve seve yapar.turkiyede cok elbise gordum amma icinde adam diye bisey yok afrikada ciplak adam cok amma uzerlerinde elbiseyok.Afrikada safari parklari var icinde hayvan yok Turkiyede safari parklari yok amma ici hayvan dolu.Hele su sabancilar gibide insanlarini kanini siringa gibi cekenlerde oldukca ulkede fakirlik efalelik ve haksizlik tavan vuracak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
** ~ 8 yıl önce
hangi şirket kardeş bizde gelsek
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
İlla uçmanız mı lazım :) gidin otobüs şoförlüğü yapın türkiyede hayat hiç kolay degil beylerr :)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
issiz pilot ~ 8 yıl önce
işsiz pilot yoktur, torpilsiz pilot vardir. Kendini gelistirmis ve torpilo olmadigi icin is bulamayan onca pilot varki tahmin edemezssiniz. Arastirin arkadaslar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Gaza gelmeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000