19 Ekim 2015, Pazartesi 13:49:02

Pegasus uçağı geri dönüyor

Pegasus Havayolları’nın İstanbul-Diyarbakır seferini yapan uçağı kalkıştan kısa süre sonra Sabiha Gökçen Havalimanı’na döndü.
  • arkadaşlar haberin başlığını iyi okumanız bile neden Ankara yerine İstanbula döndüğünü anlamanıza sebep olur. 'bir başka uçakla Diyarbakır seferini yapacak' diyor. Hiçbişey bilmeden maliyetten diyen arkadaşlara sesleniyorum. Pegasus un base i İstanbuldur. Dolayısıyla yurdumuzun 4 bir yanında hazır uçak bulunduramazlar. İstanbula dönmesinin sebebide başka bir uçakla daha fazla rötarsız hemen kalkmaktır. Ayrıca ne Pegasus nede başka bir havayolunda kaptan maliyet düşünmez. Seferi İstanbula divert kaptan kararıdır emniyetli görmüş ve operasyonun geri kalanı adına doğru bir karar vermiştir. Aksi halde Ankaraya gitse ve uçak no-go olsa, burdan pozisyon sefer yapmak için ekip toplaması falan derken gecikme 3 saat daha uzardı. Yani herşeyi eleştirirken bu kadar doğru bir operasyona dokunmayın bare
  • sevgili pegasus ailesi, rakip bir firma çalışanı olmak bir yana; havacılıkta en önemli temel unsur "insan" faktörüdür. Çünkü başarılar ve hatalar da insan kaynaklıdır. İnsanız; birbirimizi seveceğiz, sayacağız, rekabetle çıta yükselteceğiz, birbirimizin hatalarından ders alacağız, ve sunduğumuz hizmeti ortak paydamız olan "insan'a" layık oldukları kalitede ulaştıracağız.. En insani, ve mesleki ortak değerimiz olan "dayanışma" üslubunda, sizlere ve tüm değerli yolcularınıza geçmiş olsun dilerim.. Haddini aşan yorumda bulunanlara (o hakaret ettikleri yolcuların bilet parası ile mesleğini sürdüren, sayesinde geçimini sağlayan!) kişilere sözüm ise; Türkiye 81 vilayettir ve tüm yurttaşlar eşit haklara sahiptir. Ötekileştirdiğiniz her insan, sizi de öteki yapar.
  • Yahu gerçekten işi bilen arkadaşlara ciddi soruyorum: Kabin basıncı problemi olan bir uçak niye yol üstünde ESB varken risk alıpta taa İstanbul'a gelir? Sonuçta basınç problemi acil bir durum değil mi? Böyle bir sorunda niye en yakın meydana inmek yerine uçağı var olan tehlikeli durumda uçurmaya devam ediyorlar?
  • Sayin bozuk PEGASUSTA BOZUK UÇAK YOK Hepsi yeni temiz ve no holda kalkiyor bilginize Milet bak ya insan bi geçmiş olsun der yorumlar benim mide bulandiriyor
  • Yolu yarilamisken ankara uzerindeyken tekrar istanbula donmek neden ??
  • Eeee ne oldu ? Hala geri mi dönüyor uçak ? Daha inmedi heralde
  • Arkadaş bu kadar belli etmeyin pegasusu sevmediğinizi, tüm havayollarını baz alırsanız günde kimbilir kaç divert yaşanıyor. neden pegasus haber oluyor?
  • TC AVP en temiz en sevdiğim ucaktir km
  • Alcak irtifada seyir zevkli olur ama ha :) tabi ki yolcular icin.
  • Hep bozuk ucak diyarbakırda verirler zaten

Pegasus Havayolları’nın PC196 sefer sayılı İstanbul-Diyarbakır seferini yapan 175 yolcusu bulunan uçağı Ankara üzerindeyken rotasını yeniden İstanbul’a çevirdi.

TC-AVP kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçağın neden geri döndüğü bilinmezken uçağın az sonra Sabiha Gökçen Havalimanı’na teker koyması bekleniyor.

Airporthaber'in edindiği bilgiye göre uçağın kabin basıncında meydana gelen arıza nedeniyle geri döndüğü, İstanbul'a inen uçağın yolcularının da şu sıralarda bir başka uçakla Diyarbar'a gönderilecekleri öğrenildi.

Airporthaber.com

Pegasus uçağı geri dönüyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

mert kaptan ~ 7 yıl önce
arkadaşlar haberin başlığını iyi okumanız bile neden Ankara yerine İstanbula döndüğünü anlamanıza sebep olur. 'bir başka uçakla Diyarbakır seferini yapacak' diyor. Hiçbişey bilmeden maliyetten diyen arkadaşlara sesleniyorum. Pegasus un base i İstanbuldur. Dolayısıyla yurdumuzun 4 bir yanında hazır uçak bulunduramazlar. İstanbula dönmesinin sebebide başka bir uçakla daha fazla rötarsız hemen kalkmaktır. Ayrıca ne Pegasus nede başka bir havayolunda kaptan maliyet düşünmez. Seferi İstanbula divert kaptan kararıdır emniyetli görmüş ve operasyonun geri kalanı adına doğru bir karar vermiştir. Aksi halde Ankaraya gitse ve uçak no-go olsa, burdan pozisyon sefer yapmak için ekip toplaması falan derken gecikme 3 saat daha uzardı. Yani herşeyi eleştirirken bu kadar doğru bir operasyona dokunmayın bare

Yanıtla

Kalan karakter 1000
geçmiş olsun ~ 7 yıl önce
sevgili pegasus ailesi, rakip bir firma çalışanı olmak bir yana; havacılıkta en önemli temel unsur "insan" faktörüdür. Çünkü başarılar ve hatalar da insan kaynaklıdır. İnsanız; birbirimizi seveceğiz, sayacağız, rekabetle çıta yükselteceğiz, birbirimizin hatalarından ders alacağız, ve sunduğumuz hizmeti ortak paydamız olan "insan'a" layık oldukları kalitede ulaştıracağız.. En insani, ve mesleki ortak değerimiz olan "dayanışma" üslubunda, sizlere ve tüm değerli yolcularınıza geçmiş olsun dilerim.. Haddini aşan yorumda bulunanlara (o hakaret ettikleri yolcuların bilet parası ile mesleğini sürdüren, sayesinde geçimini sağlayan!) kişilere sözüm ise; Türkiye 81 vilayettir ve tüm yurttaşlar eşit haklara sahiptir. Ötekileştirdiğiniz her insan, sizi de öteki yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 7 yıl önce
Yahu gerçekten işi bilen arkadaşlara ciddi soruyorum: Kabin basıncı problemi olan bir uçak niye yol üstünde ESB varken risk alıpta taa İstanbul'a gelir? Sonuçta basınç problemi acil bir durum değil mi? Böyle bir sorunda niye en yakın meydana inmek yerine uçağı var olan tehlikeli durumda uçurmaya devam ediyorlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saab ~ 7 yıl önce
Çünkü bakım hizmetini en ucuz alabileceği yer Sabiha Gökçen. Aslında uçak Diyarbakır'a da devam edebilirdi ama sonra orada onarmadan kalkamazdı. Bu da Pegasus'un maliyetini arttırır.
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Sayin bozuk PEGASUSTA BOZUK UÇAK YOK Hepsi yeni temiz ve no holda kalkiyor bilginize Milet bak ya insan bi geçmiş olsun der yorumlar benim mide bulandiriyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
murat ~ 7 yıl önce
Yolu yarilamisken ankara uzerindeyken tekrar istanbula donmek neden ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dunkan ~ 7 yıl önce
Çünkü bunu uygun görmüşler...
Rezalet ~ 7 yıl önce
Eeee ne oldu ? Hala geri mi dönüyor uçak ? Daha inmedi heralde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 7 yıl önce
Arkadaş bu kadar belli etmeyin pegasusu sevmediğinizi, tüm havayollarını baz alırsanız günde kimbilir kaç divert yaşanıyor. neden pegasus haber oluyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 7 yıl önce
TC AVP en temiz en sevdiğim ucaktir km

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Low altitude ~ 7 yıl önce
Alcak irtifada seyir zevkli olur ama ha :) tabi ki yolcular icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bozuk ~ 7 yıl önce
Hep bozuk ucak diyarbakırda verirler zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ACENTA ~ 7 yıl önce
BIR SEKILDE OLAYI SIYASETE BAGLAMASAN OLMAZMI AMA NAFILE BEYIN SULANMIS YAPACAK BIR SEY YOK
BOBO ~ 7 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
Km ~ 7 yıl önce
Diyarbakirlilar size ucak gonderildigine sukredin. Aslinda at arabasi bile fazla size
km'ye ~ 7 yıl önce
terbiyesiz herif , haddini bil at arabası fazlaymış sanki babasının havayolu, sanki millet bedavaya uçuyor. havayolları hizmet değil ticaret , yalaka seni
Volvo ~ 7 yıl önce
Dövlet bizö bahmiir, uççah göndermiir!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000