04 Temmuz 2013, Perşembe 10:30:30

PEGASUS Ş.URFA'YA ZORUNLU İNDİ MİSAFİRLERİ İSYAN ETTİ

İstanbul-Diyarbakır seferini yapan Pegasus hava yollarına ait uçak henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı Şanlıurfa GAP Havaalanına zorunlu iniş yaptı. Uçaktan indirilen yolcular valizleriyle havaalanında bekletildi.
  • uçak arızalı diye anons yapmışlar , güvenlik memeuru yolcuların tekrar uçağa binmesine engel olmuş ve eğer oradaki duyarlı vatandaşlar diyarbakır valiliğine haber vermeseler yolcular orada sabahlayacaktı siz hala pegasusu savunuyorsunuz
  • havuc efendi yakit ikmali yapamayan ucakla ekip nasil geri donmus. bunu izah edebilirmisin...cok komiksin:))))
  • pegasus la 20 dan fazla uçmuşumdur. ben çokda memnunum 4 ay öncesinde biletimi alırım. 1 saatlik mesafade su da içmem yemek da yemem 49 liraya gider gelirim. bu durum çok istisnai durum. adamlar açıklamada yapmış. ama yolcular perona indikdan sonra, yardımcı olmamışlarsa. etik değil. bu arada su bile vermeyen dıyen yolcular. bır dahakı sefere su veren hava yolunu tercıh etsınler.
  • Ne biçim yorum bunlar böyle.Kimse kusura bakmasın ama biz Türk halkı olarak hakikaten eğitime ihtiyacımız var.Diyarbakır kulesi inişe izin vermediyse burada kaptanın ne günahı var,pegasusun ne günahı var.Adam yakıtı bitene kadar beklesemiydi.Burada yorum yapanlar kesinlikle bu işten anlamayan önüne geldiği gibi çamur atan standart çok bilmişler.Beyler bilet almakla şirketi ya da uçağı satın almıyorsunuz.Hepiniz bu işi çok iyi biliyorsanız kendi şirketinizi kurun.Bence en doğru karar verilmiş.
  • En kısa zamanda yüksek maaş alan teknisyenlerin maaşlarında ciddi bir indirim yapılır. Zira çoğu krallar gibi yaşıyor. Bunu önlemek için çalışmalıyız. Saygılar
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Uçağın URFA'ya DIVERT etme nedeni bir askeri üs olan DİYARBAKIR meydanında askeri JET trafiği nedeni ile oluşan yoğunlukdur,DİYARBAKIR kule uçağa iniş izni veremiyor,trafik bittikten sonra gel diyor,uçak URFA ya gelip biraz bekleyip,yakıt alıp dönecek diye plan yapıyor,fakat URFA'ya inince birde ne görsünler,uçağa yakıt verecek firma alanda yok,yakıtçı evden çağrılıyor,kaptan da seferi bu kadar bekletemeyeceğini söyleyip,yolcuları indirip boş olarak geri kalkıyor. Yolcular ortada kalıyor.PEGASUS GEZİ eylemleri için gösterdiği hassasiyeti keşke operasyonları içinde gösterse 800gr fazla bagajı olan yolcudan fazla bagaj parası alıyor.Ondan sonrada insanları gecenin bi yarısı alakasız bi yerde mahsur bırakıyor.Allah dan URFA VALİSİ devreye giriyor ve sorun çözülüyor.UCUZ ETİN YAHNİSİ
  • pegasus thy nın yanında rakip bile olamaz...thy nın yanında değil pegasus anca emırates zorlar.
  • O uçakta bende vardım. Cok arbartmissiniz. Kaptanın anonslarını dinlemeyip bu sekilde tepki vermeniz hic hoş değil. Uçaktan inerken kimsenin sesi çıkmıyor ama burda konuşmaya gelince maşallahınız var. Kaptan Diyarbakır inmeye çalıştı fakat inemedi. Orda bir engel vardı benim anladığım kadarıyla. Peki sevgili vatandaşlar o ucaga zorla Diyarbakır'a indirip canımıza bir sey olsaydı? Ozaman kim verecekti hesabını? Lütfen bazı seyleri abartmayın. Mahkemeye mi veriyorsunuz ne yapıyorsunuz bilemicem. Ama ben yıllardır pegasus ile ucuyorum ve ilk defa benim basıma boyle bir olay geldi. Biraz farklı düşünelim lütfen!!
  • Haberi görünce şaşırdım ama yorumları görünce daha çok şaşırdım, o uçuşta bende vardım ve hatırladığım kadarıyla neden Şanlıurfa'ya indiğimizi kaptan en az 3 defa anons etti, ki ben orta kısımlarda oturuyordum, çok merak ediyorum diğer yolcular o anda ne ile meşguldü de bu anonsları duymadılar? Pireyi deve yapmışlar resmen, yazık!

Şanlıurfa'ya inen yolcular burada Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’i aradı. Mağdur ve çaresiz olduklarını dile getiren vatandaşlar Vali Güvenç’ten yardım istediler. Konu ile ilgili konuşan vatandaşlar; “Sebebini henüz biz de bilmiyoruz, bizi Şanlıurfa Havaalanına zorunlu indirdiler. Yakıt alacağız denildi yolcu alacağız denildi. Saatlerdir biz burada perişan bir halde bekliyoruz. Çocuklar var, aç ve susuz insanlar var. Bu konuyu İsveç basınına aktarıp mahkemeye vereceğiz. Pegasus’un yaptığı tam bir rezilliktir. Türkiye’ye sürekli gelip gidiyoruz böylesi bir rezaleti ilk defa Pegasus uçağında yaşadık” dediler.

VALİ GÜVENÇ DURUMA EL ATTI

Cep telefonu ile Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’i arayan vatandaşlar mağdur olduklarını dile getirerek Vali Güvenç’ten yardım istediler. Konu ile ilgili bilgi alan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç duruma el attı. Vali Güvenç’in talimatıyla Şanlıurfa GAP Havaalanına gönderilen 2 otobüs yaklaşık 2 saat bekletilen yolcuları alıp Diyarbakır’a doğru yola çıktı.

PEGASUS Ş.URFA'YA ZORUNLU İNDİ MİSAFİRLERİ İSYAN ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

mağdur ~ 8 yıl önce
uçak arızalı diye anons yapmışlar , güvenlik memeuru yolcuların tekrar uçağa binmesine engel olmuş ve eğer oradaki duyarlı vatandaşlar diyarbakır valiliğine haber vermeseler yolcular orada sabahlayacaktı siz hala pegasusu savunuyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havuca ~ 9 yıl önce
havuc efendi yakit ikmali yapamayan ucakla ekip nasil geri donmus. bunu izah edebilirmisin...cok komiksin:))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
delikanlı ~ 9 yıl önce
pegasus la 20 dan fazla uçmuşumdur. ben çokda memnunum 4 ay öncesinde biletimi alırım. 1 saatlik mesafade su da içmem yemek da yemem 49 liraya gider gelirim. bu durum çok istisnai durum. adamlar açıklamada yapmış. ama yolcular perona indikdan sonra, yardımcı olmamışlarsa. etik değil. bu arada su bile vermeyen dıyen yolcular. bır dahakı sefere su veren hava yolunu tercıh etsınler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY kaptanı ~ 9 yıl önce
Ne biçim yorum bunlar böyle.Kimse kusura bakmasın ama biz Türk halkı olarak hakikaten eğitime ihtiyacımız var.Diyarbakır kulesi inişe izin vermediyse burada kaptanın ne günahı var,pegasusun ne günahı var.Adam yakıtı bitene kadar beklesemiydi.Burada yorum yapanlar kesinlikle bu işten anlamayan önüne geldiği gibi çamur atan standart çok bilmişler.Beyler bilet almakla şirketi ya da uçağı satın almıyorsunuz.Hepiniz bu işi çok iyi biliyorsanız kendi şirketinizi kurun.Bence en doğru karar verilmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknisyen ~ 9 yıl önce
En kısa zamanda yüksek maaş alan teknisyenlerin maaşlarında ciddi bir indirim yapılır. Zira çoğu krallar gibi yaşıyor. Bunu önlemek için çalışmalıyız. Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:))) ~ 9 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havuç ~ 9 yıl önce
Uçağın URFA'ya DIVERT etme nedeni bir askeri üs olan DİYARBAKIR meydanında askeri JET trafiği nedeni ile oluşan yoğunlukdur,DİYARBAKIR kule uçağa iniş izni veremiyor,trafik bittikten sonra gel diyor,uçak URFA ya gelip biraz bekleyip,yakıt alıp dönecek diye plan yapıyor,fakat URFA'ya inince birde ne görsünler,uçağa yakıt verecek firma alanda yok,yakıtçı evden çağrılıyor,kaptan da seferi bu kadar bekletemeyeceğini söyleyip,yolcuları indirip boş olarak geri kalkıyor. Yolcular ortada kalıyor.PEGASUS GEZİ eylemleri için gösterdiği hassasiyeti keşke operasyonları içinde gösterse 800gr fazla bagajı olan yolcudan fazla bagaj parası alıyor.Ondan sonrada insanları gecenin bi yarısı alakasız bi yerde mahsur bırakıyor.Allah dan URFA VALİSİ devreye giriyor ve sorun çözülüyor.UCUZ ETİN YAHNİSİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havuç efendi ~ 9 yıl önce
ne saçmalamışsın sen ya..akepenin ve cemaatin uşağı olduğun her halinden belli
Havuc efendi ~ 9 yıl önce
Ne yetenek var sende be? Adam kendince bir senaryo olusturmus ama sen bundan adamin cemaat baglantisini cozdun, muthissin..
rezalet ~ 9 yıl önce
pegasus thy nın yanında rakip bile olamaz...thy nın yanında değil pegasus anca emırates zorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saol ~ 9 yıl önce
Güldürdün valla.
Ucanucana ~ 9 yıl önce
O uçakta bende vardım. Cok arbartmissiniz. Kaptanın anonslarını dinlemeyip bu sekilde tepki vermeniz hic hoş değil. Uçaktan inerken kimsenin sesi çıkmıyor ama burda konuşmaya gelince maşallahınız var. Kaptan Diyarbakır inmeye çalıştı fakat inemedi. Orda bir engel vardı benim anladığım kadarıyla. Peki sevgili vatandaşlar o ucaga zorla Diyarbakır'a indirip canımıza bir sey olsaydı? Ozaman kim verecekti hesabını? Lütfen bazı seyleri abartmayın. Mahkemeye mi veriyorsunuz ne yapıyorsunuz bilemicem. Ama ben yıllardır pegasus ile ucuyorum ve ilk defa benim basıma boyle bir olay geldi. Biraz farklı düşünelim lütfen!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ben ~ 9 yıl önce
Sizi tebrik ederim. Ama siz o uçağın olupta gerçekleri yazmanıza rağmen bazı provakatörler sanki o uçağın içerisindeymiş gibi yazmaya devam eder.
Gecikme ~ 9 yıl önce
Haberi görünce şaşırdım ama yorumları görünce daha çok şaşırdım, o uçuşta bende vardım ve hatırladığım kadarıyla neden Şanlıurfa'ya indiğimizi kaptan en az 3 defa anons etti, ki ben orta kısımlarda oturuyordum, çok merak ediyorum diğer yolcular o anda ne ile meşguldü de bu anonsları duymadılar? Pireyi deve yapmışlar resmen, yazık!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anons ~ 9 yıl önce
görüyormusunuz duymuşsunuz belki ama nedenini sizde yazmamışsınız. Demek yorumlara bir şey diyemezsiniz.
misafir ~ 9 yıl önce
arkadaşım sen neyin kafasındasın gecikme o uçakda bende vardım indirildik peki insan yerine kondunmu saatlerce açıklama yapılmadan bekledik uçak kalkıp gitti vali araya girmeseydi o otobüslerde gelmezdi ... madem otobüsle gitcektim niye bilet aldım kınıyorum pegasusu ...
ben ~ 9 yıl önce
anons rumuzuyla cevap yazan provakatör yolcu diyorki "hatırladığım kadarıyla 3 kez" anons etti ama neydi hatırlamıyorum demiyor.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000