09 Kasım 2015, Pazartesi 14:15:23

Pegasus Kars seferlerine başladı

Pegasus Havayolları, Kars'a olan ilk uçuşunu yaptı.
  • Uzakdoğu seferleri başladı demek.
  • Kars ta Ak günler başlamıştır!,, Nasıl bir ifade ya!! Nasıl bir yağ çekmek reziller...
  • Su bademlerin ugursuzlugundan biktik
  • Ful dolu nasıl bir anlatım bozukluğudur yarabbim. Full demek dolu demek zaten dolu dolu mu gidiyor uçaklar?
  • uçağın full olmasının bir önemi yokki şirket para kazanmadıktan sonra.atlas ta uctu yüksek dolulukla ama kar edemediği için seferleri iptal etti..
  • pgs saw dan agrı,bingöl,ıgdır seferlerine başlamalı saw dan hiç bir havayolu uçmuy.ful dolu gider fiyatlar ucuz zaten pgs de.
  • bursa kars seferlerini sbırsızlıka bekliyoruz. hangi havayolu şirketi bu seferleri düzenlerse bol bol dua alacaktır.....
  • yazdıklarınızı tekrar gözden geçirmeden mi yayınlıyorsunuz... pegesus nedir? hayırlı olsun Pegasus Havayolları
  • Pegesus hangisi ben çıkaramadım??

Pegasus Hava Yolları’nın İstanbul Sabiha Gökçen’den Kars Harakani Havalimanı'na ilk uçuş yolcuları AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ile Dr. Selahattin Beyribey oldu.

Bugün İstanbul’dan Kars’a ilk seferini düzenleyen Pegasus Hava Yolları’nın ilk uçuşunda İstanbul’dan Kars’a AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Selahattin Beyribey yolcuları arasında yerini aldı.

Kars Harakani Havalimanı’na inen Pegesus Havayollarına ait yolcu uçağı ilk uçuşunda yoğun ilgi gördü. AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, ilk seferine rağmen uçağın ful dolu olduğunu söyledi.

Arslan, “haftanın her günü zaten uçacak. Umarım bundan sonra da ful dolu gelecek. Havacılık sektöründe fiyatlar arz talep dengesiyle doğru orantı da geliyor. Talep çoğaldıkça, araz azaldıkça ne yazık ki fiyatlar yüksek oluyor. Biz bunun mücadelesini çok verdik ama bunun yolu rekabetçi ortamda yeni uçuşların başlaması Pegesus’un bugün Sabiha Gökçen-Kars uçması aynı zamanda Anadolujet ve Türk hava Yolları’nın da fiyatları revize etmesi demek bugünden itibaren, gerçekten fiyatlar çok uygundu. Dolayısıyla hem Pegasus’un fiyatları uygun olacaktır. Hem de rekabet ortamı nedeniyle bundan sonra Anadolujet ve Türk Hava Yolları ’da buna paralel olarak ucuz uçacaktır. Bu uçuşun bizim ilimiz açısından en büyük avantajı şu. Özellikle ilçelerimize ve köylerimize gidecek insanlarımız nedeniyle İstanbul uçaklarının öğlen gelmesi gayet normal çünkü insanlar köyden ilçeye, ilçeden ile geliyorlar. Ve devamında da yine İstanbul'dan gelen yolcunun buradan inip tekrar köyüne gitmesi lazım. Ancak bu uçuşun diğerlerinden farkı olarak sabah olmasının şöyle bir avantajı var. Elbette ki Kars’a, Karslıya hizmet edeceği gibi özellikle turizme hizmet etmesi adına sabah erken gelmesi önemli, zira kış turizmi anlamında ister yabancı turist olsun, ister yerli turist olsun uçakla geldiğinde erken gelip o günü pistlerde değerlendirmek istiyor. Bu uçuşun en büyük avantajı insanları Sarıkamış’ta, Kars'ta turizm anlamında gününü değerlendirebilecek olmasıdır” dedi.

AK Parti Milletvekili Selahattin Beyribey’de, “Kars’ın cazibe merkezi olması, Kars'ın bir önemli havayolu, karayolu, tren yolu, uluslar arası yollarla cazibe merkezi haline gelmesi, Kars’ta uçak fiyatlarını ayarlanması açısından önemli hizmetlerden bir tanesidir. Bu özel Pegesus Hava Yolları’nın gelmesi, önemli bir katkıdır Kars’a, aynı zamanda turizm alanında özellikle kayak turizmi önemli etkisi olacak. İnsanların belki turizm anlamında ötesinde gündüz sabahleyin gelip, 3-5 saatlik işleri varsa onları hallettikten sonra akşam tekrardan gidebilme fırsatı verecektir. O anlamda çok önemsiyorum. İşte 5 tane uçak havaalanımıza iniyor. Ümit ediyoruz ki özellikle Lojistik Merkezin kurulması, BTK Demiryolu hattının hizmete girmesi inşallah karayollarımızın tamamen bitmiş olması, hem havaalanımıza inen uçak sayımızı artıracaktır. Hem bu bölgede ki ticari hızlılığı da kolaylık sağlayacaktır” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın’da Kars’ta temellerin sağlam atıldığına vurgu yaparak şunları kaydetti.

“Bugün 5 değil, 15 uçuş olsa, 20 uçuş olsa bunu kaldıracak potansiyelimiz var. Geçmişte yaptığımız hizmetlerin bugün neticesini almaktan dolayı mutluyuz. Kars’ta Ak günler başlamıştır.'

Öte yandan Pegasus Hava Yolları’nın sabah 07:15’de İstanbul Sabiha Gökçen’den havalanan uçağı, Kars Harakani Havalimanına, 09:50’de inecek. Kars Harakani Havalimanı’ndan İstanbul Sabiha Gökçen’e her gün karşılıklı uçuşlarda başlamış oldu.Pegasus Kars seferlerine başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

PGT ~ 5 yıl önce
Uzakdoğu seferleri başladı demek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ak günlermiş!! ~ 5 yıl önce
Kars ta Ak günler başlamıştır!,, Nasıl bir ifade ya!! Nasıl bir yağ çekmek reziller...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
badem ~ 5 yıl önce
Su bademlerin ugursuzlugundan biktik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ful dolu? ~ 5 yıl önce
Ful dolu nasıl bir anlatım bozukluğudur yarabbim. Full demek dolu demek zaten dolu dolu mu gidiyor uçaklar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çok uzun sürmez ~ 5 yıl önce
uçağın full olmasının bir önemi yokki şirket para kazanmadıktan sonra.atlas ta uctu yüksek dolulukla ama kar edemediği için seferleri iptal etti..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KSY ~ 5 yıl önce
Full uçtuğu halde neden kar edemiyor.Merak ettiğimden soruyorum.
saw ~ 5 yıl önce
pgs saw dan agrı,bingöl,ıgdır seferlerine başlamalı saw dan hiç bir havayolu uçmuy.ful dolu gider fiyatlar ucuz zaten pgs de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gereksiz ~ 5 yıl önce
Hatlar
bursa-kars ~ 5 yıl önce
bursa kars seferlerini sbırsızlıka bekliyoruz. hangi havayolu şirketi bu seferleri düzenlerse bol bol dua alacaktır.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pegesus... ~ 5 yıl önce
yazdıklarınızı tekrar gözden geçirmeden mi yayınlıyorsunuz... pegesus nedir? hayırlı olsun Pegasus Havayolları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pegesus ~ 5 yıl önce
Pegesus hangisi ben çıkaramadım??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tata ~ 5 yıl önce
Ortada yeşil kravatlı olan

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000