05 Mart 2015, Perşembe 08:45:23

PEGASUS 3.1 MİLYAR GELİRE ULAŞTI

Pegasus’un 2014 yılında satış gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 29 artarak 3.1 Milyar TL’ye; net dönem karı da bir önceki yıla göre yüzde 62 artarak 143.3 Milyon TL’ye ulaştı.
  • Yorumlara bakilacak olur ise personel mutsuz ve isyan modun da .. Ben de bir personel olarak evet memnun olmadigim konular olsa da burasi yeri degil! Sagda solda dedikodu yaparak surekli birbirinizi gaza getirerek neyi duzeltmeyi planliyorsunuz acaba ? Iste bizim sorunumuz millet olarak sorunlarimizi yanlis yerlerde yanlis sekilde beyan etmektir.. Memleketin hali de ortada , sorunlarini dile getiremeyen bir milletiz anca dedikodu yapar cozum uretmeyiz ve nasil ne sekilde nerede konusacagimizi bilmeyiz kusura bakmayin ama hic birinizde bu zihniyet yok. Pegasus havayollari cok basarili bir sirkettir sorunlari olur ama olmaz burasi yeri degil kendinize gelin !
  • Ağlayan personele ağlasın.
  • Geçen sene 1 kilo fazla geldi diye 6€ aldılar insaf insaf.Bukadarda olmamalı 1-2 kilo fazlalığa göz yummaları lazım bence.
  • Madem öyle geçen yıllar gibi olmaz umarım personel zamlarınız ve adı kar payı olan sakız parası.Tüm fiyatlar almış başını gitmiş maaşlar erimiş umarım bunun farkındadır yönetim. Şunun farkına varmak lazım sen personeline hak ettiğini maddi manevi değeri verirsen kimse başka şirkete gitmez.
  • Hepsi palavra 3 milyAr ciro 143 m kar yuzde 4 ile calismislar
  • Tabi havacılıkta yanlızca kabin ve cocpit var herşey sizsiniz zaten ground ve teknik yok bütün iş sizin sayenizde oluyor :) o yuzden hep aslan payı sizin yer işletmeye 200lira yeter dimi?
  • Kimin sayesinde KABİN EKİBİNİN...Kabin ve kokpit olmasa yapamaz
  • Fiyatlar THY ile hemen hemen aynı ama servise bakarsan sıfır.YEMEK PARALI İÇECEK PARALI, koltuklar çok dar, ben şahsen çok sıkılıyorum.Sonuç THY DAN DAHA PAHALIYA GELİYOR.ÖRNEK ALMANYA DÜSSELDORF TAN İSTANBUL SABİHAYA THY dan BİLETİ 204€ ya aldım pegasus ta 230€artı yemek ve içecek parası.......
  • Personele ne var? Aslan payı yine üst yönetime
  • özek sektör büyümeli kesinlikle dolayısıyla istihdam artar, daha fazla ülke ekonomisine para gelir.. pegasussun filosu en 100 tane olmalı 2015 sonu itibarıyla. pegasus sıfır km fabrika çıkışlı uçaklarıyla ve uçak içi ücretli yiyecek içecek servisi ile bir hizmet veriyor.rekabetin olması güzeldir çeşitlilik seçeneklerin olması güzeldir.

Pegasus’un 2014 yılında satış gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 29 artarak 3.1 Milyar TL’ye; net dönem karı da bir önceki yıla göre yüzde 62 artarak 143.3 Milyon TL’ye ulaştı. Pegasus’un 2014 yılında taşıdığı misafir sayısı, pazarın 1,5 katı büyüyerek 19.7 milyona ulaştı.

Pegasus Hava Yolları, 2014 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan verilere göre satış gelirlerini geçen yıla oranla yüzde 29 artışla 3.1 milyar TL’ye, net dönem karını da yüzde 62 artışla 143.3 milyon TL’ye yükselten Pegasus, 2014 yılında da büyümesini sürdürdü.   

2014 yılında operasyonel FAVKÖK’ü (EBITDAR) yüzde 13 artarak 601 milyon TL, FAVKÖK marjı yüzde 19,5 olarak gerçekleşen Pegasus; 2014 yılında yüzde 17,3 artışla 19.7 milyon misafir taşıdı.

2014’te 14 yeni hat ile 19.7 milyon misafir #atlayıpgitsem dedi

2014 yılında satışa açtığı Frankfurt, Madrid, Kuveyt, Hamburg, Bahreyn, Cenevre, Prag, Mineralnye Vody, Budapeşte, Şarm El - Şeyh, Hurgada, Lyon, Nice ve Milan - Malpensa olmak üzere tamamı yurt dışında 14 yeni hatla uçuş ağını genişleten Pegasus, iç hatlarda pazarın 1,4 katı; dış hatlarda ise pazarın 1,5 katı büyüme gerçekleştirerek iç hat pazar payını 26,9’dan yüzde 28’e, dış hat pazar payını ise yüzde 9’dan yüzde 9,4’e yükseltti. İç hatlarda her 100 kişiden 28’i Pegasus’la uçtu.
Yüzde 80 doluluk oranı ile uçuşlarda taşınan ortalama misafir sayısı 148 olarak gerçekleşti

2015 Mart ayı itibariyle uçuş ağını 36 ülkede 88 noktaya genişleten Pegasus, 2014 yılında bir önceki yıla oranla iç hatlardaki misafir sayısını yüzde 17; dış hatlardaki misafir sayısını yüzde 17,8 oranında arttırdı. Pegasus’un, 2014 yılında uçuşlarında taşıdığı ortalama misafir sayısı 148; filosunu etkin ve verimli kullanmaya devam ederek ortalama günlük uçak kullanım saati ise 12,6 olarak gerçekleşti.

İç ve dış hat toplam doluluk oranı 2014 yılında yüzde 80 olan Pegasus, yılı 55 uçaklık filosu ve yüzde 84 zamanında kalkış ortalaması ile bitirdi.

Haybat: “Sektörün üzerinde büyümeye devam edeceğiz”

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat; “2014 yılında da sağlıklı büyümemizle pazar payımızı artırmaya devam ettik. Bunun sonucunda her yıl olduğu gibi bu yıl da sektör ortalamasının üzerinde, sektörün 1,5 katı büyüme gösterdik. 2014’te gerçekleştirdiğimiz uçuşlarımızla 19.7 milyon misafirimize uygun fiyatlarımızla seyahat etme, farklı deneyimler yaşarken yeni anılar biriktirme imkanı verdik. Uçuş ağımızı genişletmeye ve genç filomuza yeni uçaklar eklemeye devam ediyoruz. Bununla beraber; sunduğumuz ve sürekli yenilerini tanıttığımız farklı ek ürün ve hizmetlerle misafirlerimize, uçuşlarını gereksiz maliyetlere katlanmadan, kendi tercihlerine göre tasarlama ve seyahatlerini yeni deneyimlerle zenginleştirme konusunda ilham vermeyi sürdürüyoruz.” dedi.

Haybat sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de havacılık sektörü, 2014 yılında da büyümesini sürdürmüştür. 2007 yılında 70.2 milyon misafire sahip olan Türkiye Havacılık Sektörü, 2014 yılında 165.9 milyon misafire ulaşmıştır. İç hat uçuşlarında yaşanan liberalleşme, Türkiye havacılık sektöründeki bu hızlı büyümenin altında yatan en önemli unsurdur. Aynı bakış açısı ile yurtdışı uçuşlarda da liberalleşme yolunda atılacak her adım, Türkiye’de havacılık sektörünü daha da geliştirecek ve dolayısı ile Türkiye ekonomisinin büyümesine katkı sağlayacaktır. Biz de Pegasus olarak 2014’teki büyümemizi 2015 yılında da devam ettirmek için yeni uçuş noktalarımız ve artan uçuş frekanslarımızla, misafirlerimize zamanında kalkan uçaklarımızla uygun fiyatlı uçuş  imkanı sunmaya devam edeceğiz.”

PEGASUS 3.1 MİLYAR GELİRE ULAŞTI

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

S.. ~ 9 yıl önce
Yorumlara bakilacak olur ise personel mutsuz ve isyan modun da .. Ben de bir personel olarak evet memnun olmadigim konular olsa da burasi yeri degil! Sagda solda dedikodu yaparak surekli birbirinizi gaza getirerek neyi duzeltmeyi planliyorsunuz acaba ? Iste bizim sorunumuz millet olarak sorunlarimizi yanlis yerlerde yanlis sekilde beyan etmektir.. Memleketin hali de ortada , sorunlarini dile getiremeyen bir milletiz anca dedikodu yapar cozum uretmeyiz ve nasil ne sekilde nerede konusacagimizi bilmeyiz kusura bakmayin ama hic birinizde bu zihniyet yok. Pegasus havayollari cok basarili bir sirkettir sorunlari olur ama olmaz burasi yeri degil kendinize gelin !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ağlayan personele ağlasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Geçen sene 1 kilo fazla geldi diye 6€ aldılar insaf insaf.Bukadarda olmamalı 1-2 kilo fazlalığa göz yummaları lazım bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadi bakalım ~ 9 yıl önce
Madem öyle geçen yıllar gibi olmaz umarım personel zamlarınız ve adı kar payı olan sakız parası.Tüm fiyatlar almış başını gitmiş maaşlar erimiş umarım bunun farkındadır yönetim. Şunun farkına varmak lazım sen personeline hak ettiğini maddi manevi değeri verirsen kimse başka şirkete gitmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PalavrA ~ 9 yıl önce
Hepsi palavra 3 milyAr ciro 143 m kar yuzde 4 ile calismislar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 9 yıl önce
Yüzde kaç sana uyar ?
Palavra mı ~ 9 yıl önce
SPK - Sermaye Piyasası Kurulu denetliyor. Uluslarası bağımsız Denetimk urumları denetliyor. Devlet denetliyor. Palavra diyorsunuz. Bence sizin yerküremizde nefes alıyor olmanız palavra..
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Tabi havacılıkta yanlızca kabin ve cocpit var herşey sizsiniz zaten ground ve teknik yok bütün iş sizin sayenizde oluyor :) o yuzden hep aslan payı sizin yer işletmeye 200lira yeter dimi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Kimin sayesinde KABİN EKİBİNİN...Kabin ve kokpit olmasa yapamaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Fiyatlar THY ile hemen hemen aynı ama servise bakarsan sıfır.YEMEK PARALI İÇECEK PARALI, koltuklar çok dar, ben şahsen çok sıkılıyorum.Sonuç THY DAN DAHA PAHALIYA GELİYOR.ÖRNEK ALMANYA DÜSSELDORF TAN İSTANBUL SABİHAYA THY dan BİLETİ 204€ ya aldım pegasus ta 230€artı yemek ve içecek parası.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hımz ~ 9 yıl önce
Bilet fiyatlarının, uçağın doluluk oranıyla ilgili olduğunu anlayabilsen ne güzel olurdu.. Demekki THy uçağı PGS ye göre baya baya boşmuş o dönemde..
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Personele ne var? Aslan payı yine üst yönetime

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 9 yıl önce
özek sektör büyümeli kesinlikle dolayısıyla istihdam artar, daha fazla ülke ekonomisine para gelir.. pegasussun filosu en 100 tane olmalı 2015 sonu itibarıyla. pegasus sıfır km fabrika çıkışlı uçaklarıyla ve uçak içi ücretli yiyecek içecek servisi ile bir hizmet veriyor.rekabetin olması güzeldir çeşitlilik seçeneklerin olması güzeldir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000