13 Temmuz 2019, Cumartesi 11:14:14

Ölüm Pegasus Havayolları uçağında yakaladı

Pegasus Havayolları'nın Viyana-Ankara seferini gerçekleştiren uçağında bir yolcu kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
  • Allah rahmet eylesin
  • Aklıma kötü kötü şeyler geliyor. İnşallah ikram malzemelerinin ücretli olmasından dolayı adama bir bardak suyu geç getirmezlik yapmamışlardır.
  • Allah rahmet eylesin. Şöyle bir durum söz konusu.. Kalp rahatsızlığı olan vatandaşlarımız doktorlarının izni suretiyle seyahat edebiliyorlar. Belli testlerden geçer bu rahatsızlığı olanlar ve bir problem görülmediği takdirde seyahat ederler. Lâkin atlanılan bir konu var, Kandaki oksijen oranı %92'nin altında olan kalp hastalarının uçuş sırasında ilave oksijen alması ve bunu uçuştan önce ilgili havayolu şirketine bildirmesi gerekiyor. Tabi bu hasta için bunu söylemiyorum ama, bu tarz rahatsızlığı olanlar, bu ayrıntıyı dikkate almalıdır. Tekrar Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.. Sevgilerimle.
  • Keçi can derdinde, kasap et derdinde derler. Alooo, bir candan, bir hayattan bahsediliyor. Ne olmuş bu millete? Adamcağızın biri orada can çekişirsen biraz bekletilen insanların incileri dökülmüş, çileden çıkmışlar. Bilet satarken kalp pili olanlara dikkat etmek kadar kalpsiz olanlara da dikkat edilebilse keşke.

Pegasus Havayolları'nın Viyana-Ankara seferini gerçekleştiren uçağında bir yolcu kalp krizi geçirdi.

Önceki gün PC1676 sefer sayılı Viyana -Ankara sefereni yapan Pegasus Havayollarına ait bir uçak, bir yolcunun kalp krizi geçirmesi nedeniyle, Romanya hava sahasına girdikten hemen sonra Bükreş’e acil iniş yaptı. Kalp krizi geçiren yolcu, tüm müdahelelere rağmen, hayatını kaybetti.

Gelen ilk bilgilere göre kalp krizi geçiren yolcunun kalp pili olduğu ve normal şartlarda uçuş yapmasının yasak olduğu belirtildi. Yozgatlı olduğu belirtilen yolcunun, doktorunun tavsiyesine uymadığı ve yinede uçuş yaptığı gelen bir diğer bilgiler arasında.

Ölüm Pegasus Havayolları uçağında yakaladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Pilot ~ 4 ay önce
Allah rahmet eylesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Su ücretli ~ 4 ay önce
Aklıma kötü kötü şeyler geliyor. İnşallah ikram malzemelerinin ücretli olmasından dolayı adama bir bardak suyu geç getirmezlik yapmamışlardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kartal ~ 4 ay önce
Benim 7 yasindaki oglum daha mantikli yorum yazardi...
Kaptan ~ 4 ay önce
Uçması sakıncalı imiş kalp pili varmış
B738 Captain ~ 4 ay önce
Allah rahmet eylesin. Şöyle bir durum söz konusu.. Kalp rahatsızlığı olan vatandaşlarımız doktorlarının izni suretiyle seyahat edebiliyorlar. Belli testlerden geçer bu rahatsızlığı olanlar ve bir problem görülmediği takdirde seyahat ederler. Lâkin atlanılan bir konu var, Kandaki oksijen oranı %92'nin altında olan kalp hastalarının uçuş sırasında ilave oksijen alması ve bunu uçuştan önce ilgili havayolu şirketine bildirmesi gerekiyor. Tabi bu hasta için bunu söylemiyorum ama, bu tarz rahatsızlığı olanlar, bu ayrıntıyı dikkate almalıdır. Tekrar Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.. Sevgilerimle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atasözü ~ 4 ay önce
Keçi can derdinde, kasap et derdinde derler. Alooo, bir candan, bir hayattan bahsediliyor. Ne olmuş bu millete? Adamcağızın biri orada can çekişirsen biraz bekletilen insanların incileri dökülmüş, çileden çıkmışlar. Bilet satarken kalp pili olanlara dikkat etmek kadar kalpsiz olanlara da dikkat edilebilse keşke.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 4 ay önce
Pegasus uçaklarında doktor kit bulundurmalı. Belki doktor ciksa yaşayacaktı
... ~ 4 ay önce
Kalp pili olan yolcu uçamaz diye ICAO nun uyguladığı bir kısıtlama yok arkadaş, farklı bir kritere uymadığından dolayı uçuş yasağı var ise ona uymadığı için, deklare etmediği için bir hadise yaşanmış olabilir cahil yorumlarınızı kwnsinize saklayın
Cahal ~ 4 ay önce
Adam riski göze almış uçmuş. Adı üstünde risk. Ama velakin İbre öbür tarafa ağır basmış. Allah rahmet eylesin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000