22 Mart 2017, Çarşamba 16:48:27

Nane: "Sırada İsrail yasağı var"

Türkiye’de ilk kez Okan Üniversitesi tarafından başlatılan Girişimcilik Dersi’ne katılan Pegasus Havayolları CEO’su Mehmet Nane ABD ve İngiltere yasağını değerlendirmenin yanı sıra öğrencilere dijital dünyada Pegasus’un yaptıklarını da anlattı.
  • Nane bey başarılı ve çok şanslıdır ,zamanında Teknosa ve Carrefour da daha da büyümesini sağlamıştır . Ancak büyüme stratejisi; Teknosa Carrefour mağazasını her yere açma şeklinde olunca , şans faktörü katarsak ;ilk başlarda mükemmel bir ciro sağlamış , başarılı olmuş ,; Teknosa dan Carrefour'a sırasıyla gelmiş ardından gelen veliahtları da bu başarılı performansın aslında şirketleri hantallaştırdığını , batırmaya kadar götürdüğünü görünce aynı hızla mağazaları tekrar kapattığı iyi bir gözlemciyseniz farketmişsinizdir , Nane bey den sonra gelen mutsuz olmuştur fakat çalışkandır ( kafasında bir strateji yaratır ) ikna kabiliyeti çokyüksektir (o strateji uygulanır ) sonrası mı :)
  • Konvansiyonel. Manifaturacımı burası
  • Mösyö Nane işi bilmediğin için altına bi COOOO getirdin , o da hırslarıyla etti içine operasyonun. En büyük giderimiz yakıt dedin ama gaz kolunu ( gaz kolu nedemek diye ulemana sordugunu duyar gibiyim ) emanet ettiğin adamın cebine elini soktun. Hazmedemedin nasıl senin atarımmm hışmından kurtulabilirler. El elin eşeğini ıslık çalarak güdermiş. Mal sahibi para kaybedene kadar " ticari dokunuş " unuzu yapın. Yakıttan kaybediyon Memooo ama görmediğin için bilmiyon.
  • Deliklinanee...
  • Girişimcilik dersi için tam adamını bulmuşsunuz!
  • Türkiye'de ilk kez burada mı başlatılmış girişimcilik dersi? Doğru değil.
  • türkiye'de ilk defa okan üniversitesinde mi gerçekleştirilmiş girişimcilik dersi ben mi yanlış okuyorum. ziyaaa!
  • Ya birileri bu adama sektöre yakışmadığını, sektörü bilmediğini ve neden hala orada burada konuşma yaptığını sorsun lütfen. Hakikaten istenmeyen adam ilan edildin ya.
  • Mehmet Nane beye niye kiziyorsunuz ki Adam elinden geleni yapiyor , asil Haybat I sorgulayin , Enkaz birakip gitti
  • bomba vs hikaye. olay tamamen ticari adamın vermis oldugu sozler var basta delta ve uniteda. Çakma milliyetçi değil güç elindeyse yapar zaten.

Okan Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Girişimcilik Dersi’ne katılan Pegasus Havayolları CEO’su Mehmet Nane Amerika ve İngiltere’ye İstanbul’dan direkt uçuşlarda uygulanan yasağı yorumlarken “Bu akşam İsrail yasağı da geliyor. Politika falan bir yana kişisel özgürlüklere getirilmiş bir kısıtlama. İngiltere uçuşu 4 saat, Amerika uçuşu minimum 10 saat. Kendi bilgisayarınızdan müzik dinlemek, kitap okumak ya da rapor yazmanız kısıtlanıyor. Bir bomba ihbarı istihbarat kaynaklı önlem amacıyla alınmış bir karardır bu ve 90 gün sonunda biteceğini düşünüyorum” dedi.

Türkiye’de ilk kez Okan Üniversitesi tarafından başlatılan Girişimcilik Dersi’ne katılan Pegasus Havayolları CEO’su Mehmet Nane ABD ve İngiltere yasağını değerlendirmenin yanı sıra öğrencilere dijital dünyada Pegasus’un yaptıklarını da anlattı.

Nane “Türkiye’de internetten yapılan perakende satışların yüzde 3’ü internet üzerinden yapılıyor. Pegasus’un internet satışı ortalama yüzde 60. 2015 dijital reklamımız yüzde 26’yken, 2016’da yüzde 52’ye çıktı. Geçen yıl reklam bütçemiz 30 milyon TL’ydi ancak bu yıl bu rakamı 18 milyon TL’ye çektik. Burada dijitale yüzde 75-80 oranında kullanım yapacağız. Konveksiyonel alanda hemen hemen hiç olmayacağız. 3 yıl önce mobil check-in 0’dı. Şimdi mobile check-in oranı yüzde 10. Toplam online check-in oranı yüzde 42. Neredeyse dijitalin göbeğinde yaşıyoruz” diye konuştu.

Nane: "Sırada İsrail yasağı var"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

RAMP ~ 5 yıl önce
Nane bey başarılı ve çok şanslıdır ,zamanında Teknosa ve Carrefour da daha da büyümesini sağlamıştır . Ancak büyüme stratejisi; Teknosa Carrefour mağazasını her yere açma şeklinde olunca , şans faktörü katarsak ;ilk başlarda mükemmel bir ciro sağlamış , başarılı olmuş ,; Teknosa dan Carrefour'a sırasıyla gelmiş ardından gelen veliahtları da bu başarılı performansın aslında şirketleri hantallaştırdığını , batırmaya kadar götürdüğünü görünce aynı hızla mağazaları tekrar kapattığı iyi bir gözlemciyseniz farketmişsinizdir , Nane bey den sonra gelen mutsuz olmuştur fakat çalışkandır ( kafasında bir strateji yaratır ) ikna kabiliyeti çokyüksektir (o strateji uygulanır ) sonrası mı :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Konveksiyonel değil.. ~ 5 yıl önce
Konvansiyonel. Manifaturacımı burası

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkçeyi boşver ~ 5 yıl önce
Adam CEO olduğu şirketin reklam giderinden bi haber bunu doğru kullanamaması şaşırtmadı yani :)
Abdülrahman ~ 5 yıl önce
Mösyö Nane işi bilmediğin için altına bi COOOO getirdin , o da hırslarıyla etti içine operasyonun. En büyük giderimiz yakıt dedin ama gaz kolunu ( gaz kolu nedemek diye ulemana sordugunu duyar gibiyim ) emanet ettiğin adamın cebine elini soktun. Hazmedemedin nasıl senin atarımmm hışmından kurtulabilirler. El elin eşeğini ıslık çalarak güdermiş. Mal sahibi para kaybedene kadar " ticari dokunuş " unuzu yapın. Yakıttan kaybediyon Memooo ama görmediğin için bilmiyon.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hani yakit takibi yapiyosunuz ya... ~ 5 yıl önce
Haftalik yakit gider takibi yapiyorsunuz ya , milli servet / disa bagimlilik diye dusunmesek o gaz kolu asla kapali olmaz... cok ince dengeler ile oynuyosunuz haberiniz yok
'' hani '' ye cevap ~ 5 yıl önce
hacı sen 2 milde gear down mı yaparsın ne yaparsan yap milletin işine karışma... SOP ne diyosa o.
Nane ~ 5 yıl önce
Deliklinanee...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nane ~ 5 yıl önce
Girişimcilik dersi için tam adamını bulmuşsunuz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlk kez ~ 5 yıl önce
Türkiye'de ilk kez burada mı başlatılmış girişimcilik dersi? Doğru değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ziya ~ 5 yıl önce
türkiye'de ilk defa okan üniversitesinde mi gerçekleştirilmiş girişimcilik dersi ben mi yanlış okuyorum. ziyaaa!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Naneli Sakız ~ 5 yıl önce
Ya birileri bu adama sektöre yakışmadığını, sektörü bilmediğini ve neden hala orada burada konuşma yaptığını sorsun lütfen. Hakikaten istenmeyen adam ilan edildin ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bravo Mehmet beye ~ 5 yıl önce
Mehmet Nane beye niye kiziyorsunuz ki Adam elinden geleni yapiyor , asil Haybat I sorgulayin , Enkaz birakip gitti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadi ordan zübük ~ 5 yıl önce
hadi ordan nane yalakası zübük kendi kendine oy vermişsin.. nane mi gönderdi seni burdaki yorumları okuyormuş ya...
Uçanhalı ~ 5 yıl önce
bomba vs hikaye. olay tamamen ticari adamın vermis oldugu sozler var basta delta ve uniteda. Çakma milliyetçi değil güç elindeyse yapar zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000