08 Mart 2023, Çarşamba 11:08:54

Metro İstanbul ve Sabiha Gökçen'den isim hakkı anlaşması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Metro İstanbul ile Pegasus Hava Yolları, Sabiha Gökçen Havalimanı istasyonunun isim hakkı için sözleşme imzaladı.
  • Teşekkürler Pegasus iyi ki varsın her zaman uygun fiyata kampanyalarla bizi sevdiklerinize farklı kültürlere ulaştırdığın için
  • Sözleşme karşılığı olarak Pegasus'un İBB ye ödeyeceği 3 yıllık bedeli de yazsaydınız merakımızı giderirdiniz.
  • Hayırlı Osun. Son durak "Pegasus-Sabiha Gökçen Havalimanı İstasyonu" başka durak var zannetmeyin inin.
  • Anadolujet in hub i olmasi oncesi onemli bir hareket! Rekabet artacak
  • Ne bicim bir sacmalik bu!!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden Metro İstanbul ile Pegasus Hava Yolları, M4 Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı’nın son istasyonunun isim hakkı anlaşmasına imza attı.

Anlaşma süresi 3 yıl

Metro İstanbul Genel Müdürü Özgür Soy, “Toplu ulaşım sektöründe büyük ekonomik sıkıntıların yaşandığı pandemi sonrası dönemde dünyanın önde gelen tüm metro işletmeleri yolculuk dışı gelirlerini artırmaya odaklandı. Bu gelirlerin başlıcaları gayrimenkul, ticari alan ve reklam/sponsorluk gelirleridir. Son yıllarda ticari alan gelirlerini artırmak için önemli atılımlar gerçekleştirdik. Pegasus’la gerçekleştirilen isim hakkı anlaşması da bu atılımlara eklenen farklı ve yeni bir adım. Yaptığımız sözleşme çerçevesinde M4 Hattımızın son istasyonunun ismi 3 yıl boyunca ‘Pegasus-Sabiha Gökçen Havalimanı İstasyonu’ olarak anılacak” dedi.

Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk ise “Pegasus Hava Yolları olarak, hava yoluyla ulaşımın kolay, erişilebilir ve uygun fiyatlı olması gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple, yaklaşık 18 senedir uçuşlarımızın büyük bir bölümünü gerçekleştirdiğimiz evimiz olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ve Sabiha Gökçen’den şehrin birçok noktasına ulaşımın kolaylaşmasını önemsiyoruz. Buradaki metro istasyonuna ismimizin verilmesi, bu yüzden bizim için çok değerli.” şeklinde konuştu.

Metro İstanbul ve Sabiha Gökçen'den isim hakkı anlaşması

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Yolcu ~ 12 ay önce
Teşekkürler Pegasus iyi ki varsın her zaman uygun fiyata kampanyalarla bizi sevdiklerinize farklı kültürlere ulaştırdığın için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kel Ali ~ 12 ay önce
Sözleşme karşılığı olarak Pegasus'un İBB ye ödeyeceği 3 yıllık bedeli de yazsaydınız merakımızı giderirdiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
son durak ~ 12 ay önce
Hayırlı Osun. Son durak "Pegasus-Sabiha Gökçen Havalimanı İstasyonu" başka durak var zannetmeyin inin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anadolu Jet ~ 12 ay önce
Anadolujet in hub i olmasi oncesi onemli bir hareket! Rekabet artacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sacmalik ~ 12 ay önce
Ne bicim bir sacmalik bu!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000