09 Şubat 2009, Pazartesi 08:23:16

KKTC Pegasus ile havalanacak

KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanlığı’nın girişimleri sonucu 1 Nisan 2009 tarihinden itibaren Almanya’nın Frankfurt, Berlin, Hamburg, Studgard, Köln, Duseldorf ve Hannover şehirlerinden KKTC’ye, İstanbul ve Antalya üzerinden, tarifeli seferler başlıyor.
  • KKTC'nin Turizm Bakanlığı kendi öz be öz şirketi KTHY'yi bırakıp gidip Pegasus ile antlaşma yapıyor. KKTC hükümeti kadar kendi şirketine zarar veren, basiretsiz bir hükümet yoktur.KTHY yöneticileri pilotlar ile uğraşmayı bırakında asıl bu işlere bakın.
  • turist değil kaza geliyorum demez bir kere gitsinler kıbrısa yeter göreceksiniz devamı gelmeeeeez.
  • Pegasus Havayolları gerçekten de taktire şayan bu hamleleri ile her türlü övgüyü hak ediyor.
  • Zeki Ziya bu müthiş atılımla KKTC için büyük bir atılımda bulunmuştur.Yıllardır KTHY yetersiz çalışmaları yarar değil zarar veriyordu.Başarılarının devamını diliyorum.
  • yavru vatana yanlış yatırım....
  • sanamı soracaklardı nasıl yatırım olduğunu. technicman
  • merhaba pegasus cok belkiyorum icin charleroi(belcika)-saw istanbul ucak canli istiyor icin gormek www.charleroi-airport.com cevap
  • Kıbrıs kumar olmasa kimin neden gideceği bir yer olsunki?Hele yabancı turistin?Yanlış yatırım.
  • Saylın PEGASUS yöneticileri heryöne uçutorsunuz neden KARS'A uçmuyorsunuz? bir vatandaş olarak sizlerden KARSA uçmanızı talp ediyoruz. kırbıs hattınız hayır olsun.
  • allah şirketimize kazasız belasız nice seferler göstersin biz çalışanlar olarak gurur duyuyoruz. pegasus a yapılan haksız eleştirilerde çok üzülüyoruz çünkü bu sektör büyük bir pasta herkes payını alacaktır. technicman

Bakanlık ve Pegasus Hava Taşımacılığı AŞ arasında 10 Şubat 2009 Salı günü imzalanacak protokol çerçevesinde başlatılacak tarifeli seferlerle ilk etapta ayda 800 turistin KKTC’de konaklatılması hedefleniyor.

Ekonomi ve Turizm Bakanlığı ile Pegasus Hava Taşımacılığı AŞ arasında imzalanacak protokol ile başta  Almanya, Avusturya, İsviçre, Hollanda, Danimarka olmak üzere tüm Avrupa şehirlerinden KKTC’ye, Türkiye fiyatı ile turist taşınacak. İstanbul ve Antalya üzerinden yapılacak seferlerin yolculara yansıyacak bedeli Avrupa şehirleri ile Türkiye arasındaki uçuş fiyatları ile eşit olacak.

Bakanlığın Türkiye haricindeki ülkeler için uyguladığı Teşviklendirme Esasları’ndan yararlanacak Pegasus Hava Taşımacılığı Aş ile imzalanacak protokol, Şubat 2009-Nisan 2010 tarihleri arasında geçerli olacak. Protokol uyarınca, Almanya’dan yapılacak her seferde KKTC’ye taşınıp turistik tesislerde konaklatılacak turist sayısı ile doğru orantılı olarak, Pegasus Hava Taşımacılığı AŞ’ye yeni destinasyon katkısı yapılacak. Yine protokol çerçevesinde Almanya-KKTC arasında başlatılacak tarifeli seferlerinde Pegasus, turist getirecek tüm tur operatörlerine aynı koşullar çerçevesinde koltuk sağlayacağını da taahhüt ediyor.

KKTC Pegasus ile havalanacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 13 yıl önce
KKTC'nin Turizm Bakanlığı kendi öz be öz şirketi KTHY'yi bırakıp gidip Pegasus ile antlaşma yapıyor. KKTC hükümeti kadar kendi şirketine zarar veren, basiretsiz bir hükümet yoktur.KTHY yöneticileri pilotlar ile uğraşmayı bırakında asıl bu işlere bakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
turist değil kaza geliyorum demez bir kere gitsinler kıbrısa yeter göreceksiniz devamı gelmeeeeez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Pegasus Havayolları gerçekten de taktire şayan bu hamleleri ile her türlü övgüyü hak ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Zeki Ziya bu müthiş atılımla KKTC için büyük bir atılımda bulunmuştur.Yıllardır KTHY yetersiz çalışmaları yarar değil zarar veriyordu.Başarılarının devamını diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yavru vatana yanlış yatırım....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sanamı soracaklardı nasıl yatırım olduğunu. technicman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
merhaba pegasus cok belkiyorum icin charleroi(belcika)-saw istanbul ucak canli istiyor icin gormek www.charleroi-airport.com cevap

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kıbrıs kumar olmasa kimin neden gideceği bir yer olsunki?Hele yabancı turistin?Yanlış yatırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Saylın PEGASUS yöneticileri heryöne uçutorsunuz neden KARS'A uçmuyorsunuz? bir vatandaş olarak sizlerden KARSA uçmanızı talp ediyoruz. kırbıs hattınız hayır olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
allah şirketimize kazasız belasız nice seferler göstersin biz çalışanlar olarak gurur duyuyoruz. pegasus a yapılan haksız eleştirilerde çok üzülüyoruz çünkü bu sektör büyük bir pasta herkes payını alacaktır. technicman

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000