12 Eylül 2019, Perşembe 13:25:26

İşte Pegasus'un yeni uçağı

Pegasus Hava Yolları’nın 100 uçaklık Airbus siparişinin 239 koltuğa sahip ilk A321 Neo tipi uçağı filoya katıldı. Pegasus’un yeni A321 Neo’su, filodaki diğer Airbus’lar gibi yeni nesil çevreci motorları sayesinde çevresel ayak izlerini azaltıyor.
  • B787 yada a330neo alsa olmozmiydi 25 tane a321neo almak 10 tane a330-800neo yada b787-8 alıp çin yada amerika pazarinda katkida bulunabilirdi
  • Pegasus evladımız gibi. Elimizle emeğimizle büyütmenin muttluğunu yaşıyoruz. :)
  • Hayırlı olsun. Yolun açık olsun Pegasus...
  • Bu haber sitesi pegasus dostu tk düşmanı tiplerle dolu. Tk düşmanlığı da pegasus dostluğu da politik bunların. Yarın Mehmet Nane Erdoğan lehine konuşsun pegasusa da nefret kusar hazımsızlar.
  • Yuk yani 239 koltuk nasıl sığdırmışlar galley ve tuvallettleri iptalmi etmişler acaba.bu Aliden korkulur vallah..yakında daha fazla yolcu almak için bunların körüklülüleründen alır bu adam..
  • Hemen kırılmasın, uzun ömürlü olsun, leş gibi kokmasın diye olabilir mi?
  • Seviyorum şirketimi Allah işini gücünü rast getirsin binlerce kişi ekmek yiyor...
  • Pegasus yapar Türkiye uçar.
  • Inşallah Türkiyemizin ilk Amerikaya ve Asya kıtasına uçuş gercekleştirecek özel şirket olur.
  • Canını yerim tipe bak şunun en kısa zamanda nasip olur inşallah içi de mis gibi 0 araba kokuyor.

Pegasus Hava Yolları’nın 100 uçaklık Airbus siparişinin 239 koltuğa sahip ilk A321 Neo tipi uçağı filoya katıldı. Pegasus’un yeni A321 Neo’su, filodaki diğer Airbus’lar gibi yeni nesil çevreci motorları sayesinde çevresel ayak izlerini azaltıyor.

Pegasus Hava Yolları, 2012 yılında sipariş ettiği ve verildiği tarih itibarıyla Türk sivil havacılık tarihinde bir seferde verilmiş en büyük sipariş olan 100 uçaklık Airbus siparişinin ilk A321 neo tipi uçağını filosuna kattı. 11 Eylül’de teslim alınan TC-RBA tescilli yeni A321 Neo uçağa, Pegasus’un filoya yeni katılan uçaklara çalışanların kız çocuklarının isimlerini verme geleneği sürdürülerek “Asem Zümra” adı verildi. Pegasus’un yeni A321 Neo’su, yeni nesil çevreci motorları sayesinde çevresel ayak izlerini azaltıyor.

Sessiz ve çevreci

Airbus tarafından üretilen orta menzil tek koridorlu uçak ailesine en son eklenen A321 Neo tipi uçaklar, ailenin en büyük üyesi konumunda bulunuyor. Sahip oldukları yeni nesil LEAP-1A motorların teknik özellikleri sayesinde, gerek havaalanları ve yaşam yerleri gerekse kabin içine olan etkisi dikkate alındığında önceki modellere göre en az yüzde 50 daha sessiz olan A321 Neo’ların yıllık karbon salınımları da çok daha az olarak gözlemleniyor. A321 Neo’larda kanat uçlarında yapılan modifikasyonlarla birlikte, önceki modellere göre en az %15 yakıt tasarrufu sağlanıyor.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, “Pegasus Hava Yolları olarak, filomuzu yeni nesil çevreci uçaklarla adım adım genişletmeye devam ediyoruz. 2024 yılına kadar filomuzun yarısını oluşturmasını hedeflediğimiz Airbus A320 ailesinin en büyük üyesi olan A321 Neo tipi uçaklarımızın ilkini teslim almanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. Yeni nesil çevreci motorlara sahip, ACF (Airbus Cabin Flex) konfigürasyonlu A321 Neo tipi uçaklarımız çevresel ayak izlerini azaltacak.” dedi.

“Hedefimiz misafir deneyimini mükemmelleştirmek”

Misafirlerinin seyahat deneyimini mükemmelleştirmenin şirket olarak en öncelikli hedeflerinden olduğunu belirten Mehmet T. Nane, “Dijital dönüşümümüz çerçevesinde yenilikçi uygulamalarımıza her geçen gün bir yenisini ekliyoruz. Filomuza katılan yeni uçaklarımızla da misafirlerimize keyifli bir uçuş deneyimi sunmayı amaçlıyoruz. Teslim aldığımız ilk A321 Neo uçağımız 239 koltuk kapasitesi ile filomuzdaki diğer uçaklarımızdan farklılaşıyor.” şeklinde konuştu.

“Turizmin en büyük destekçileri arasındayız”

Filolarını yeni nesil çevreci uçaklarla adım adım büyütmeye ve gençleştirmeye devam ettiklerini ifade eden Nane, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin büyük bir turizm potansiyeli olduğunu hepimiz biliyoruz. 2024 yılının sonuna kadar filomuza katacağımız yeni uçaklarımız, bu potansiyeli ortaya çıkarmada bize itici bir güç olacak. Biz de Pegasus olarak bu güçle ve yenilikçi teknolojilerle geliştirdiğimiz örnek uygulamalarımızla, ülkemizin turizm alanındaki büyümesinin en büyük destekçilerinden olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Pegasus Hava Yolları’nın 2012 yılında verdiği 100 uçaklık Airbus siparişi, Pegasus’un tarihindeki yeni büyüme dönemine işaret ediyordu ve verildiği tarih itibarıyla Türkiye’nin en büyük uçak siparişi olma özelliğini taşıyordu.

İşte Pegasus'un yeni uçağı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

A330-b787 ~ 9 ay önce
B787 yada a330neo alsa olmozmiydi 25 tane a321neo almak 10 tane a330-800neo yada b787-8 alıp çin yada amerika pazarinda katkida bulunabilirdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PGS HAREKAT ~ 1 yıl önce
Pegasus evladımız gibi. Elimizle emeğimizle büyütmenin muttluğunu yaşıyoruz. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler Ops ~ 11 ay önce
Avrupa da ki hava yolları sizin varlığınız dan, yaptığınız işlerden haberdar olsalar sizleri hava da kaparlar.
Beyceli ~ 1 yıl önce
Hayırlı olsun. Yolun açık olsun Pegasus...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Değişik ~ 1 yıl önce
Bu haber sitesi pegasus dostu tk düşmanı tiplerle dolu. Tk düşmanlığı da pegasus dostluğu da politik bunların. Yarın Mehmet Nane Erdoğan lehine konuşsun pegasusa da nefret kusar hazımsızlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yuh ~ 1 yıl önce
Yuk yani 239 koltuk nasıl sığdırmışlar galley ve tuvallettleri iptalmi etmişler acaba.bu Aliden korkulur vallah..yakında daha fazla yolcu almak için bunların körüklülüleründen alır bu adam..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a321 ~ 1 yıl önce
Uçak daha uzun olduğundan olmasın sakın?? :))
TSIymiş ~ 1 yıl önce
Hemen kırılmasın, uzun ömürlü olsun, leş gibi kokmasın diye olabilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 1 yıl önce
Seviyorum şirketimi Allah işini gücünü rast getirsin binlerce kişi ekmek yiyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yakışır ~ 1 yıl önce
Pegasus yapar Türkiye uçar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçuş Ekibi ~ 1 yıl önce
Inşallah Türkiyemizin ilk Amerikaya ve Asya kıtasına uçuş gercekleştirecek özel şirket olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tipe bak ~ 1 yıl önce
Canını yerim tipe bak şunun en kısa zamanda nasip olur inşallah içi de mis gibi 0 araba kokuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000