21 Mayıs 2014, Çarşamba 16:55:59

HAVA KORSANI TAHLİYE EDİLDİ!

Kharkov-İstanbul seferini yapan yolcu uçağını 7 Şubat'ta kaçırma girişiminde bulunan Ukraynalı Artem Kozlov tahliye edildi.
  • bu adamı serbest bırakamassınız, yolcu uçağını içinde yolcuları ile kaçırmak istedi 3 ay yattı tehlike geçti diye salamassın. adam ayrıca kanunsuz şekilde çalışabilirim şurayı bitirdim diyor iyi de yabancıların çalışma izinleri yok ki bunun içinde emniyetten izin alması zorunludur. ayrıç türkiyede uçak kaçırmış birisini neden çalışma izni vereyim adama zaten problemli sorunlu yolcu uçağını kaçırma girişiminde bulunmuş. en iyi ihtimalle sınır dışı et önümüzdeki 20 yıl türkiyeye girişini yasakla muhtemelen mefta olur gider bu kadar basit. hayır adamı 3-4 yıl hapse atmıyorsun nasıl işse..
  • adam yabancı. belki birileri devlet adına söz vermiştir. Çeçenler gemi kaçırmıştı... Az bir süre tutuklu kalıp sonra açık cezaevine kaçsınlar diye konuldular sanırsam. Onlar da kaçtı tabi... devlet adına bir söz verildi ise kimse de zarar görmediğine göre... tutulmalı devletin sözü...
  • Türkiye'ye hoş geldiniz.Çağlayan adliyesine gidin ne komik karralar alınıyor görün. Dolandırıcılar elini kolunu sallayarak geziyor.
  • Bu adamı dışarıda kazara ilk gördüğüm yerde komaya sokarım. Kırmadık kemiğini bırakmam. Bu kadar adaletsiz ve hukuk olmayan bir ülke olabilir mi ya? Benim ailem yakınlarım sabaha kadar uyumadık, ailemin psikolojisi bozuldu adam elini kolunu sallaya sallaya gezicek. Bir de utanmadam Türkiyede çalışırım diyor. İnsanlıktsn nasibini almamış görgüsüz ahlaksız.
  • ben olsan tekrar kaçırırım. bütün dunya adını duydu. onlarca uçak başka meydanlar indi. yüzlerce insan evlerine gidemedi. milyonlarca liralık zarar oldu. Bütün Türkiye korku dolu 3 saat geçirdi. adam 3 ay yattı. uçak kaçırmak isteyenleri teşvik ediyor hukuk sistemimiz.
  • Yazıklar olsun. Bu ülkede Genel Kurmay Başkanını nice paşaları gazetecileri hapise atıp yıllarca çürüttüler, adam alenen uçakta bomba tehtidi yaptı diye mahkeme neredeyse havayolu şirketi müdürlüğü teklif edecek. Böyle yaklaşırlarsa bu işe her uçuşta bir korsan görürüz artık. Bence bir an önce cezası açıklanmalı, cezasını çekmeli, ardından ülkesine ait havayolu şirketi ile deport edilmelidir. Bu kişiyi herhangi bir havayolu şirketi uçağın yanına bile yanaştırmazken bizdeki işe bakın... Yazıklar olsun...

Pegasus Havayolları'na ait Kharkov-İstanbul seferini yapan uçağı 7 Şubat'ta kaçırma girişiminde bulunan Ukrayna uyruklu Artem Kozlov'un 11 yıl 3 aydan 42 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın 2. celsesi görüldü.

Anadolu 37. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Artem Kozlov hazır bulunurken, havayolu şirketinin avukatı ve sanık avukatı da duruşmaya katıldı.

Tutukluluk haline ilişkin beyanı sorulan duruşma savcısı, Kozlov'un yabancı uyruklu olması, Türkiye'de ikametgah sahibi olmaması ve yurt dışına kaçma şüphesinin bulunmasını gerekçe göstererek tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Mahkeme hakimi, duruşmada hazır bulunan tercüman aracılığı ile Kozlov'un Türkiye'de nerede kalabileceğine ilişkin soru yöneltilmesini istedi.

'TÜRKİYE'DE ÇALIŞIRIM'

Kozlov ise Türkiye'de bir tanıdığının bulunduğunu belirterek, "Burada bir ev kiralamayı düşünüyorum. Bu imkanım var. Ayrıca uçak akademisi ve internet ile alakalı bir bölüm bitirdim, reklamcılık bilgim de var. Bu alanlarda da Türkiye'de çalışırım" dedi.

YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KONULDU

Mahkeme, Kozlov'un daha fazla tutuklu kalmasının telafisi mümkün olmayan zararlar doğuracağını ve delilleri karartma şüphesi bulunmadığını belirterek, Kozlov hakkında adli kontrol hükümlerinin uygulanarak tahliye edilmesine karar verdi.

Yaklaşık 3 ay tutuklu kalan Kozlov hakkında yargılama süresi boyunca yurtdışına çıkış yasağı koyan mahkeme, Kozlov'un haftanın 2 günü bildirdiği adrese en yakın karakola giderek imza atmasına hükmetti. Davanın geçtiğimiz ay görülen ilk celsesinde Kozlov,  uçağa başlangıçta İstanbul'a turist amaçlı gitmek için bindiğini belirterek, Ukrayna'da yaşanan olayları protesto ederek dünyaya duyurma amaçlı suça konu eylemi gerçekleştirdiğini ifade etmişti.

42 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Ukrayna uyruklu Artem Kozlov'un 7 Şubat 2014 tarihinde, ülkesindeki siyasi karışıklığa uluslararası alanda dikkati çekmek düşüncesiyle, 2014 Kış Olimpiyatları'nın yapıldığı Soçi kentine uçak kaçırmak ve alıkoymak kastıyla Kharkov'dan İstanbul'a giden Pegasus Havayolları'na ait uçağa yolcu olarak bindiği anlatıldı.

Kozlov'un 7 mürettebat ve 110 yolcuyu bombayı patlatarak öldürme tehdidiyle alıkoyarak kişi hürriyetini tehdit ettiği kaydedilen iddianamede, hava korsanının tehditle hava ulaşım aracını kaçırıp alıkoyduğu ifade edildi.

Artem Kozlov hakkında "Hava ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma" ve "Cebir tehdit veya hile kullanarak birden fazla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlamasıyla 11 yıl 3 aydan 42 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. (NTV)

HAVA KORSANI TAHLİYE EDİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

camaroth ~ 9 yıl önce
bu adamı serbest bırakamassınız, yolcu uçağını içinde yolcuları ile kaçırmak istedi 3 ay yattı tehlike geçti diye salamassın. adam ayrıca kanunsuz şekilde çalışabilirim şurayı bitirdim diyor iyi de yabancıların çalışma izinleri yok ki bunun içinde emniyetten izin alması zorunludur. ayrıç türkiyede uçak kaçırmış birisini neden çalışma izni vereyim adama zaten problemli sorunlu yolcu uçağını kaçırma girişiminde bulunmuş. en iyi ihtimalle sınır dışı et önümüzdeki 20 yıl türkiyeye girişini yasakla muhtemelen mefta olur gider bu kadar basit. hayır adamı 3-4 yıl hapse atmıyorsun nasıl işse..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
söz ~ 9 yıl önce
adam yabancı. belki birileri devlet adına söz vermiştir. Çeçenler gemi kaçırmıştı... Az bir süre tutuklu kalıp sonra açık cezaevine kaçsınlar diye konuldular sanırsam. Onlar da kaçtı tabi... devlet adına bir söz verildi ise kimse de zarar görmediğine göre... tutulmalı devletin sözü...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bmx ~ 9 yıl önce
Türkiye'ye hoş geldiniz.Çağlayan adliyesine gidin ne komik karralar alınıyor görün. Dolandırıcılar elini kolunu sallayarak geziyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PGS yolcusu ~ 9 yıl önce
Bu adamı dışarıda kazara ilk gördüğüm yerde komaya sokarım. Kırmadık kemiğini bırakmam. Bu kadar adaletsiz ve hukuk olmayan bir ülke olabilir mi ya? Benim ailem yakınlarım sabaha kadar uyumadık, ailemin psikolojisi bozuldu adam elini kolunu sallaya sallaya gezicek. Bir de utanmadam Türkiyede çalışırım diyor. İnsanlıktsn nasibini almamış görgüsüz ahlaksız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
helal olsun ~ 9 yıl önce
ben olsan tekrar kaçırırım. bütün dunya adını duydu. onlarca uçak başka meydanlar indi. yüzlerce insan evlerine gidemedi. milyonlarca liralık zarar oldu. Bütün Türkiye korku dolu 3 saat geçirdi. adam 3 ay yattı. uçak kaçırmak isteyenleri teşvik ediyor hukuk sistemimiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 9 yıl önce
Yazıklar olsun. Bu ülkede Genel Kurmay Başkanını nice paşaları gazetecileri hapise atıp yıllarca çürüttüler, adam alenen uçakta bomba tehtidi yaptı diye mahkeme neredeyse havayolu şirketi müdürlüğü teklif edecek. Böyle yaklaşırlarsa bu işe her uçuşta bir korsan görürüz artık. Bence bir an önce cezası açıklanmalı, cezasını çekmeli, ardından ülkesine ait havayolu şirketi ile deport edilmelidir. Bu kişiyi herhangi bir havayolu şirketi uçağın yanına bile yanaştırmazken bizdeki işe bakın... Yazıklar olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000