14 Ağustos 2015, Cuma 16:06:51

Hava İş Pegasus’ta internetten örgütlenecek

Hava İş Sendikası, internet üzerinden Pegasus Havayolları çalışanlarını sendika çatısı altında örgütlemek için harekete geçti.
  • SİZ SİZ OLUN SAKIN BU UYDURUK SENDİKAYA ÜYE OLMAYIN. KAYBEDEN SİZ OLURSUNUZ. SENDİKALI OLAYIM DERKEN İŞİNİZİ KAYBETMEYİN.BİZ SAW'DA BU HATAYA DÜŞTÜK. SENDİKANIN ADAMINI İŞE SOKTULAR. SONRA BU KİŞİYİ ORTALIĞI KIZIŞTIRMAK İÇİN KULLANDILAR. ÖNCE SENDİKAYA ÜYE OLUN DEDİLER. SONRADA BAKTILAR İSG İKNA TURLARINDA BİRÇOK ÇALIŞANI İKNA EDİP SENDİKAYA ÜYE OLANLARI İMZALARINI GERİ ÇEKTİRDİLER.VE BİR GECE ANSIZIN HAVAİŞ AJANI VE AJANLARI TARAFINDAN DÜĞMEYE BASILDI.O GECE TÜM ÇALIŞANLARA İŞ BIRAKMA ÇAĞRISI YAPILDI. OYSA BU ÇAĞRI YASAL DEĞİLDİ. FAKAT BİLİNÇLİ OLARAK YAPILDI. MAKSATLARINA ULAŞTIRDILAR.SONUÇ OLARAK SAW'DA ÇALIŞANLAR TAZMİNATSIZ İŞLERİNDEN OLDULAR. KARISINDAN AYRILANLAR, EVLERİN KİRASINI ÖDEYEMEDİKLERİ İÇİN EVDEN ATILANLAR. ARABASI OLANLAR BORÇLARINA KARŞI SATTILAR. TAMAM MAHKEMEYİ 2.5 YIL SONRA KAZANDIK AMA NEYE YARAR. İŞE İADE EDİLMEMİZE RAĞMEN İSG BİZİ İŞE GERİ ALMADI SADECE TAZMİNATIMIZI VERDİ. AMA ÇOĞUMUZ KEŞKE PARAYI VERMESELER DE BİZİ İŞE GERİ ALIP ÇALIŞTIRSINLAR DEDİ.ALDANMAYIN
  • dynamiteCabin Ali Sabancıya senden daha çok saygı duyuyoruz ve minnetarız birçok insana bu Türkiye şartlarında iş imkanı sağladığı için.Evet haklısın DHMİ suçlu pegasusun hiçbir kabahati yok gecikmeler konusunda fakat bunca senedir Pegasus yöneticilerinin aklı nerdeydi? TK alım açınca mı senin ve senin gibi yalakaların aklı başına geldi? Bunlar yalakalık yapacak şirket ve insan bulamama korkunuzdan mı bu boş tehditleriniz? Sen ve senin gibi yalakalar orda olmaya devam ettiği sürece zaten bu şirket ilerlemez ve senin gibiler yüzünden insanlar kaçıyor zaten.Hayat profesyonel herkes istediği yere başvurur istediği yere geçer şirkete sallayanların ismini de istiyorsan önce kendi ismini açıklıcaksın emin ol senin salladığın zamanları da hatırlatırız sana.Şirketin arkasında olman güzel de şirket senin arkana geçti senin haberin yok veya hoşuna gidiyor bu durum.Ekmek yediğin kaba pislememen de güzel birşey ama ekmek veren yerde ekmeğini verdiği kişinin kıymetini bilecek.
  • cok cahilsin arkadasim.. cehalet son ses bangir bangir. simdi slotun bilmem neyin sendikayla ne alakasi var? calisan slottan mi sikayetci? tk nin slotlarindan haberin var mi cahil? onemli olan memurlarin gorev asimlari yazilmiyor, ona gore resti verilmiyor, abuk sabuk "tutar tutar"larla ucuyosun cahil. tk da boyle mi? orda da hafta da 2 kez skpk kullaniyorlar(shgm genelgesi: ucucu personele bir hafta da max. 2 kez skpk kullanilir) ancak resti legal tebligi legal. dicem o ki ne yaparsan yap tahsili zayif cahil birisisin. yaptigin isi bile kulaktan dolmalarla yapiyorsun. ne ccm bilir ne kural kanun bilirsin. sen kafani isine ver cunku ancak ona yeter.
  • dynamitecabin arkadasim azmin basariya takdir ancak yalakasin. bilincli insan kariyer hedefleri olan insan her zaman daha iyiye bakar. bulundugu sirkette daha iyi pozisyonlar, kendisi icin imkanlar kovalar ancak; isler istedigi gibi gitmediginde ki kendi hatalari olabilir, sirket ici senin gibi yalakalarin isine tas koymasi olabilir v.s. gelisme goremedigi zaman baska seylere yonelir. tk olur ne bilim firin acar al sat yapar falan. ama senin gibi şovmenlerin sonu bellidir. yaladigin adam gider ortada kalirsin. o yuzden bu igrenc tavirlarina cumlelerine Kemalizm gibi fikrin daha olmadigi seyleri sokma. sen ucmana bak. meraklanma pegasus calisanlari is arkadaslarini sirketini yoneticisini felan severler, sevmedikleri seylerin basinda sen ve senin gibiler geliyor. isim soyisim istemeler gibi bos sovlara gerek var diyosan yaz ismini bizde cevabini verelim. saygilar.
  • ülkede daha özgürlükçü daha demokratik bir hükümet gelmeden sakın uye olmayın bu sendikaya... 2011 yılında SENDİKA YÖNETİCİSİ olan benim gibi birçok thy personeli verimsizlik adı altında işten çıkarıldı. ve o zaman sendika yönetiminde personelin özgür iradesiyle seçtiği bir yönetim vardı... hava iş sendikasının şu an ki yönetimi thy üst yönetimi tarafından seçtirilmişlerdir...SAKIN ALDANMAYIN BUNLARA İŞ YAPACAK OLSALAR 2010-2012 YILLARI ARASINDA HAKSIZ YERE İŞTEN ATILAN THY PERSONELİNİ İŞE ALDIRIRLAR.... HAKSIZ YERE DEDİM BU BENİM GÖRÜŞÜM DEĞİL VERİMSİZLİK NEDENİYLE İŞTEN ATILAN HERKES MAHKEMEYİ KAZANDI...
  • Tgs ıcın naptonız
  • Bunlar hep faso-fiso Ali Sabancı bu şirketi kurup bir çok insana iş imkanı sağladı.Evet bir takım şeyler ters gidiyor olabilir,peki bunu objektif olarak konuşalım;İçinde yolcusuyla hazır vaziyette bekleyen uçagı piste 1 saat boyu bekleten hava meydanları değilmi?Sendikaymış bunca senedir aklınız nerde?Neden TK alım yapmasını beklediniz?Pegasusa yapılanlar resmen bir linc girişimidir.Siz istesenizde istemesenizde bu şirket büyüyecek.Ve biz burda olmaya devam edicez.Bu şirketten ekmek yeyipte,Tk alım yapınca şirkete sallıyanlar cesaretiniz varSA isim soy isim kullanın.Bizim terimiz hic bir zaman Kemalist düsünceyi yıkanların oldugu yerlerde AKMICAK...sonuna kadar Şirketimizin arkasındayız!!! bedel ve sonu ne olursa olsun.Ekmek yedimiz kaba pislemicez.UCMAK HERKESİN HAKKI..FOREVER FLYPGS.
  • KURT PUSLU HAVAYI SEVER.sendika thy yönetim yanlısı birbirlerini kollayarak küllerinden doğan bi sendikadır.iyi para yonttuklari için de pgs işine soyunmuştur.bakti ki pgs çalişanlari perişan durumda,hergün bi km uçakta uzun mesailerden hergün sandwich yemekten bayılıyor;istifalar ayyuka çikmış;herkes bi kurtuluş ya da kurtaricı bekliyor;aliyi bitirmek için iyi bir ortam.biraz danışikli dövüş bence bu.heryerde sendikal hareket olmali.pgsde de buna geç kalindi.ama yöneticileeini iyi bilmek ve seçmek şartiyla tabi
  • Hımm Zatın yazısında kimse sizi işten çıkaramaz manasında bişeyler söyleyip sonra bu yoğun sezonda sizi işten çıkarmaları çok zor edasında yazıya devam edilmiş olması sizide rahatsız etmiyo mu ? Sendika şart bu kesin de ! Burada ihbar tadında hep yazılan bir sürü konuya hiçbir şekilde değinmeyen ne thy yi ne pegasus u sorgulamayan memur shgm yi mi ? Hakem tayin edeceksiniz ? Yer kabin kokpit amir 1-2-3 numara teknik ikinci pilot kaptan hepiniz bir olay olur olmaz diğerlerini unutma laf sokma derdinde lüksünde eğlencesinde gafında görünüyor ve davranıyorsunuz aynası ve aynısı olduğunuz toplumun gelişmiş hukuk anlayışı içinde kavrulur gideriz bence takmayın kafanıza her halükarda bizi biz yıkarız biz olamadığımız için Yürüyün gidin :) Hatta uçun gidin... Not: rumuzlarınıza bayılıyorum :)
  • İlknurcugumun suratından düşen bin parça.beter olsunlar.nice kul hakkı yedilerde bide utanmadan hak arayan işçiyi vicdansızlıkla sucladılar.lutfen uye olun arkadaslar.sendika geldiginde bakalim ayni sekilde canimizi cikarabilecekler mi!

Hava İş Sendikası, internet üzerinden Pegasus Havayolları çalışanlarını sendika çatısı altında örgütlemek için harekete geçti.

Hava İş Sendikası, Pegasus çalışanlarını örgütlemek için internetten kampanya başlattı. Hava İş Sendikası, dört ayrı web sitesi kurarak Pegasus çalışanlarını sendikalı olmaya davet etti.

Pegasus çalışanlarına seslenerek sendika çatısı altına davet eden Ali Kemal Tatlıbal’ın sitede yer alan mesajı ise şöyle: 

BİLİNDİĞİ ÜZERE TÜRKİYEDE HAVACILIK ALANINDA TEK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİ TÜRKİYENİN EN BÜYÜK HAVAYOLU ŞİRKETİ OLAN TÜRK HAVA YOLLARI İLE İMZALAYAN SENDİKAMIZ YİNE TÜRKİYENİN EN BÜYÜK ÖZEL HAVAYOLU OLAN PEGASUSTAKİ SİZ KARDEŞLERİMİZİ DE ÖRGÜTLEMEK İÇİN MÜCADELEYE BAŞLIYOR.

AMACIMIZ THY DE ÇALIŞAN SENDİKALI PERSONELİN ÇOK ALTINDA ÜCRETLE VE ÇOK DAHA KÖTÜ ŞARTLARDA ÇALIŞAN SİZLERİ HAVA-İŞ ÇATISI ALTINDA ÖRGÜTLEMEK VE İŞVEREN İLE ADİL ŞARTLARDA BİR TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALAYARAK HAKKINIZ OLAN ŞARTLARDA ÇALIŞMANIZI SAĞLAMAKTIR.


İŞÇİ OLARAK TEK BAŞINIZA PEGASUS YÖNETİMİNDEN ALAMAYACAĞINIZ HAKLARI SİZİN İÇİN ALACAK TEK KURUM HAVA-İŞ SENDİKASIDIR. SİZE BASİT BİR ÖRNEK VERMEK İSTİYORUM. THY DE YENİ İŞE BAŞLAYANBİR KABİN MEMURU İLE PEGASUSTA YENİ İŞE BAŞLAYAN BİR KABİN MEMURU ARASINDAKİ MAAŞ FARKI 3 KATINA YAKLAŞMAKTADIR. (THY DE İKRAMİYE DAHİL BAŞLANGIÇ ÜCRETİ 3500-4000 TL ARASINDADIR)

BU FARK KENDİLİĞİNDEN VE TEK SEFERDE OLUŞMADI. BU ÖRGÜTLÜ VE KARARLI MÜCADELENİN BİR ÜRÜNÜDÜR. ELBETTEKİ TEK SEFERDE BU FARKIN KAPANMASI MÜMKÜN OLMAYACAKTIR. ANCAK BU KADAR FARK OLUŞMASININ TEK NEDENİ SENDİKASIZ OLUNMASI VE BİREYSEL MÜCADELENİN İMKANSIZLIĞIDIR.

PLANLADIĞIMIZ ÖRGÜTLENMEYİ BAŞARDIĞIMIZDA VE PEGASUS İLE TİS MASASINA OTURDUĞUMUZDA ALMAYI HEDEFLEDİĞİMİZ HAKLARDAN EN ÖNEMLİSİ İŞ GÜVENCESİDİR. BİLİNDİĞİ ÜZERE 4857 SAYILI İŞ KANUNUNA GÖRE ÇALIŞMAYAN KABİN MEMURU VE PİLOTLAR İŞ GÜVENCESİ HÜKÜMLERİNDEN FAYDALANAMAMAKTADIR. ÖRNEĞİN 6 AYINI DOLDURMUŞ BİR KAPTAN PİLOT THY DEN HAKSIZ BİR ŞEKİLDE İŞTEN ÇIKARILIRSA YAKLAŞIK 300-400.000 TL TAZMİNAT ALIR. (4+4/8 MAAŞ TAZMİNAT) AYNI DURUM PEGASUSTA VEYA DİĞER HAVAYOLLARINDA OLURSA BU HAKTAN MAHRUM KALINMAKTADIR.

HİÇBİR İŞVEREN İŞYERİNDE SENDİKAYI İSTEMEZ. ÇÜNKÜ BİLİR Kİ BİR İŞÇİNİN SESİ FAZLA ÇIKAR VE HAKKINI İSTEMEK KONUSUNDA ISRARCI OLURSA ANCAK SENDİKA YOKSA KEYFİ DAVRANIP O İŞÇİYİ KAPININ ÖNÜNE KOYABİLİR. İŞSİZ KALMAYI GÖZE ALAMAYAN İŞÇİ DE HAKKININ YENİLDİĞİNİ BİLE BİLE MEVCUT DURUMA KATLANIR. ANCAK SENDİKA OLURSA İŞVEREN BU ŞEKİLDE KEYFİ DAVRANAMAZ. YASALARDAN KAYNAKLANAN BİRÇOK HAKKI ANCAK SENDİKA VASITASIYLA KULLANABİLİRSİNİZ. SENDİKAL TAZMİNAT (EN AZ 12 AYLIK MAAŞ) VEYA SENDİKAL İŞ GÜVENCESİ (TEMSİLCİNİN İŞ AKDİNİN FESHEDİLEMEMESİ) GİBİ BİRÇOK HAKKINIZ MEVCUTTUR. AYRICA HAVACILIK SEKTÖRÜ HIZLA BÜYÜDÜĞÜ İÇİN SEKTÖRDE SÜREKLİ BİR İŞGÜCÜ AÇIĞI VAR. HER YIL 10.000 CİVARINDA İNSAN HAVACILIK SEKTÖRÜNE GİRİYOR. SADECE THY YILDA BİNDEN FAZLA KABİN MEMURU İSTİHDAM EDİYOR.

YANİ BU MÜCADELEYE KATILIRSAM İŞSİZ KALIRMIYIM KORKUNUZ OLMASIN.
“ZİNCİRLERİNİZDEN BAŞKA KAYBEDECEK BİRŞEYİNİZ YOK” VE BU ZİNCİRLERİ BİRLİKTE KIRACAĞIZ
SENDİKAMIZ DA TÜM İMKANLARIYLA ARKANIZDA DURACAK.

AYRICA AĞUSTOS/EYLÜL AYI İŞİN EN YOĞUN OLDUĞU AYLAR VE İŞVEREN BU DÖNEMDE İŞÇİ ÇIKARTMAYI GÖZE ALAMAZ. ÇÜNKÜ BU AYLARDA İŞVEREN, İŞÇİLERİN EMEĞİNİ SONUNA KADAR SÖMÜRÜYOR ANCAK ÖRGÜTLÜ MÜCADELE İLE HAKLAR ALINABİLİR.

HİÇBİR HAK KENDİLİĞİNDEN VERİLMEZ VE MÜCADELE EDİLMEDEN ALINAMAZ.
HEPİNİZİ HAVA-İŞ ÇATISI ALTINDA ÖRGÜTLENMEYE VE HAVAİŞ AİLESİNE KATILMAYA DAVET EDİYORUM.
BİRLİK OLURSAK İŞVEREN ÖNÜMÜZDE DURAMAZ.
ŞİMDİ DAYANIŞMA ZAMANI,
DİRENEREK HAKKIMIZI,
EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI ALACAĞIZ.
BİZİMLE AŞAĞIDAKİ MAİL ADRESLERİNDEN VE TELEFONLARDAN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.
ŞİMDİ DİRENİŞ VE HAKKIMIZI ALMA ZAMANI

HAVA-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI
ALİ KEMAL TATLIBAL

Hava İş Pegasus’ta internetten örgütlenecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (171)

HAVAİŞ MAĞDURU ~ 6 yıl önce
SİZ SİZ OLUN SAKIN BU UYDURUK SENDİKAYA ÜYE OLMAYIN. KAYBEDEN SİZ OLURSUNUZ. SENDİKALI OLAYIM DERKEN İŞİNİZİ KAYBETMEYİN.BİZ SAW'DA BU HATAYA DÜŞTÜK. SENDİKANIN ADAMINI İŞE SOKTULAR. SONRA BU KİŞİYİ ORTALIĞI KIZIŞTIRMAK İÇİN KULLANDILAR. ÖNCE SENDİKAYA ÜYE OLUN DEDİLER. SONRADA BAKTILAR İSG İKNA TURLARINDA BİRÇOK ÇALIŞANI İKNA EDİP SENDİKAYA ÜYE OLANLARI İMZALARINI GERİ ÇEKTİRDİLER.VE BİR GECE ANSIZIN HAVAİŞ AJANI VE AJANLARI TARAFINDAN DÜĞMEYE BASILDI.O GECE TÜM ÇALIŞANLARA İŞ BIRAKMA ÇAĞRISI YAPILDI. OYSA BU ÇAĞRI YASAL DEĞİLDİ. FAKAT BİLİNÇLİ OLARAK YAPILDI. MAKSATLARINA ULAŞTIRDILAR.SONUÇ OLARAK SAW'DA ÇALIŞANLAR TAZMİNATSIZ İŞLERİNDEN OLDULAR. KARISINDAN AYRILANLAR, EVLERİN KİRASINI ÖDEYEMEDİKLERİ İÇİN EVDEN ATILANLAR. ARABASI OLANLAR BORÇLARINA KARŞI SATTILAR. TAMAM MAHKEMEYİ 2.5 YIL SONRA KAZANDIK AMA NEYE YARAR. İŞE İADE EDİLMEMİZE RAĞMEN İSG BİZİ İŞE GERİ ALMADI SADECE TAZMİNATIMIZI VERDİ. AMA ÇOĞUMUZ KEŞKE PARAYI VERMESELER DE BİZİ İŞE GERİ ALIP ÇALIŞTIRSINLAR DEDİ.ALDANMAYIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
c4Cabin ~ 6 yıl önce
dynamiteCabin Ali Sabancıya senden daha çok saygı duyuyoruz ve minnetarız birçok insana bu Türkiye şartlarında iş imkanı sağladığı için.Evet haklısın DHMİ suçlu pegasusun hiçbir kabahati yok gecikmeler konusunda fakat bunca senedir Pegasus yöneticilerinin aklı nerdeydi? TK alım açınca mı senin ve senin gibi yalakaların aklı başına geldi? Bunlar yalakalık yapacak şirket ve insan bulamama korkunuzdan mı bu boş tehditleriniz? Sen ve senin gibi yalakalar orda olmaya devam ettiği sürece zaten bu şirket ilerlemez ve senin gibiler yüzünden insanlar kaçıyor zaten.Hayat profesyonel herkes istediği yere başvurur istediği yere geçer şirkete sallayanların ismini de istiyorsan önce kendi ismini açıklıcaksın emin ol senin salladığın zamanları da hatırlatırız sana.Şirketin arkasında olman güzel de şirket senin arkana geçti senin haberin yok veya hoşuna gidiyor bu durum.Ekmek yediğin kaba pislememen de güzel birşey ama ekmek veren yerde ekmeğini verdiği kişinin kıymetini bilecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dynmtcabineselam ~ 6 yıl önce
cok cahilsin arkadasim.. cehalet son ses bangir bangir. simdi slotun bilmem neyin sendikayla ne alakasi var? calisan slottan mi sikayetci? tk nin slotlarindan haberin var mi cahil? onemli olan memurlarin gorev asimlari yazilmiyor, ona gore resti verilmiyor, abuk sabuk "tutar tutar"larla ucuyosun cahil. tk da boyle mi? orda da hafta da 2 kez skpk kullaniyorlar(shgm genelgesi: ucucu personele bir hafta da max. 2 kez skpk kullanilir) ancak resti legal tebligi legal. dicem o ki ne yaparsan yap tahsili zayif cahil birisisin. yaptigin isi bile kulaktan dolmalarla yapiyorsun. ne ccm bilir ne kural kanun bilirsin. sen kafani isine ver cunku ancak ona yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dynmtcabineselam ~ 6 yıl önce
dynamitecabin arkadasim azmin basariya takdir ancak yalakasin. bilincli insan kariyer hedefleri olan insan her zaman daha iyiye bakar. bulundugu sirkette daha iyi pozisyonlar, kendisi icin imkanlar kovalar ancak; isler istedigi gibi gitmediginde ki kendi hatalari olabilir, sirket ici senin gibi yalakalarin isine tas koymasi olabilir v.s. gelisme goremedigi zaman baska seylere yonelir. tk olur ne bilim firin acar al sat yapar falan. ama senin gibi şovmenlerin sonu bellidir. yaladigin adam gider ortada kalirsin. o yuzden bu igrenc tavirlarina cumlelerine Kemalizm gibi fikrin daha olmadigi seyleri sokma. sen ucmana bak. meraklanma pegasus calisanlari is arkadaslarini sirketini yoneticisini felan severler, sevmedikleri seylerin basinda sen ve senin gibiler geliyor. isim soyisim istemeler gibi bos sovlara gerek var diyosan yaz ismini bizde cevabini verelim. saygilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OYUNA GELMEYİN ~ 6 yıl önce
ülkede daha özgürlükçü daha demokratik bir hükümet gelmeden sakın uye olmayın bu sendikaya... 2011 yılında SENDİKA YÖNETİCİSİ olan benim gibi birçok thy personeli verimsizlik adı altında işten çıkarıldı. ve o zaman sendika yönetiminde personelin özgür iradesiyle seçtiği bir yönetim vardı... hava iş sendikasının şu an ki yönetimi thy üst yönetimi tarafından seçtirilmişlerdir...SAKIN ALDANMAYIN BUNLARA İŞ YAPACAK OLSALAR 2010-2012 YILLARI ARASINDA HAKSIZ YERE İŞTEN ATILAN THY PERSONELİNİ İŞE ALDIRIRLAR.... HAKSIZ YERE DEDİM BU BENİM GÖRÜŞÜM DEĞİL VERİMSİZLİK NEDENİYLE İŞTEN ATILAN HERKES MAHKEMEYİ KAZANDI...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs ~ 6 yıl önce
Tgs ıcın naptonız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dynamiteCabin ~ 6 yıl önce
Bunlar hep faso-fiso Ali Sabancı bu şirketi kurup bir çok insana iş imkanı sağladı.Evet bir takım şeyler ters gidiyor olabilir,peki bunu objektif olarak konuşalım;İçinde yolcusuyla hazır vaziyette bekleyen uçagı piste 1 saat boyu bekleten hava meydanları değilmi?Sendikaymış bunca senedir aklınız nerde?Neden TK alım yapmasını beklediniz?Pegasusa yapılanlar resmen bir linc girişimidir.Siz istesenizde istemesenizde bu şirket büyüyecek.Ve biz burda olmaya devam edicez.Bu şirketten ekmek yeyipte,Tk alım yapınca şirkete sallıyanlar cesaretiniz varSA isim soy isim kullanın.Bizim terimiz hic bir zaman Kemalist düsünceyi yıkanların oldugu yerlerde AKMICAK...sonuna kadar Şirketimizin arkasındayız!!! bedel ve sonu ne olursa olsun.Ekmek yedimiz kaba pislemicez.UCMAK HERKESİN HAKKI..FOREVER FLYPGS.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doktor ~ 6 yıl önce
Sayın arkadaşım kimsenin pegasus un önünü kestiği falan yok. Thy ülkenin bayrak taşıyıcı havayolu firması iken pegasus ise 'Low cost' düşük maliyetli bir havayolu. Yani çok boş yapmışın
Oktay ~ 6 yıl önce
dynamiyCabin..Neyin kafasını yaşıyorsun arkadaş? Çıkart at gözlüklerini...
Android Uygulaması ~ 6 yıl önce
KURT PUSLU HAVAYI SEVER.sendika thy yönetim yanlısı birbirlerini kollayarak küllerinden doğan bi sendikadır.iyi para yonttuklari için de pgs işine soyunmuştur.bakti ki pgs çalişanlari perişan durumda,hergün bi km uçakta uzun mesailerden hergün sandwich yemekten bayılıyor;istifalar ayyuka çikmış;herkes bi kurtuluş ya da kurtaricı bekliyor;aliyi bitirmek için iyi bir ortam.biraz danışikli dövüş bence bu.heryerde sendikal hareket olmali.pgsde de buna geç kalindi.ama yöneticileeini iyi bilmek ve seçmek şartiyla tabi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mecburi rumuz :) ~ 6 yıl önce
Hımm Zatın yazısında kimse sizi işten çıkaramaz manasında bişeyler söyleyip sonra bu yoğun sezonda sizi işten çıkarmaları çok zor edasında yazıya devam edilmiş olması sizide rahatsız etmiyo mu ? Sendika şart bu kesin de ! Burada ihbar tadında hep yazılan bir sürü konuya hiçbir şekilde değinmeyen ne thy yi ne pegasus u sorgulamayan memur shgm yi mi ? Hakem tayin edeceksiniz ? Yer kabin kokpit amir 1-2-3 numara teknik ikinci pilot kaptan hepiniz bir olay olur olmaz diğerlerini unutma laf sokma derdinde lüksünde eğlencesinde gafında görünüyor ve davranıyorsunuz aynası ve aynısı olduğunuz toplumun gelişmiş hukuk anlayışı içinde kavrulur gideriz bence takmayın kafanıza her halükarda bizi biz yıkarız biz olamadığımız için Yürüyün gidin :) Hatta uçun gidin... Not: rumuzlarınıza bayılıyorum :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
köle ~ 6 yıl önce
İlknurcugumun suratından düşen bin parça.beter olsunlar.nice kul hakkı yedilerde bide utanmadan hak arayan işçiyi vicdansızlıkla sucladılar.lutfen uye olun arkadaslar.sendika geldiginde bakalim ayni sekilde canimizi cikarabilecekler mi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000