03 Mart 2014, Pazartesi 08:05:55

'TEST UÇUŞLARI BAŞLIYOR'

Türkiye'de deniz üzerine kurulan ilk hava limanı olan Ordu-Giresun Hava Limanı, bu yılın ikinci yarısında tamamlanarak hizmete açılacak.
  • Ey DHMİ yetkilileri başarılarınızı ayakta alkışlıyoruz. On yılda Ülkemize sıfırdan 26 havalimanı kazandırdınız. Ülkemizin dört bir tarafına yeni yeni havalimanları, terminal binaları yaptınız. Denizi bile doldurup havalimanı yaptınız..Sadece ve sadece 500 metrekarelik terminal binasına sahip Kahramanmaraş hariç yenilenmedik havalimanı bırakmadınız. Maksadınız ne bilmiyoruz ama üç dönemdir hükümete en fazla desteği veren bu şehre mevcut havalimanı yakışmıyor bunu bilin. Amacınız hükümete destek veren Kahramanmaraş'ı cezalandırmak mı? Ne yapmak istiyorsunuz kimse bilmiyor. Bir açıklamayı bu şehre çok gördünüz. Bunca yıllık ihmalinizi manialarla dolu mevcut havalimanına yatırım yapmak paklamaz. Ancak; Narlıya yapılacak içerisinde kargo terminali bulunan uluslararası bölgesel bir havalimanı paklar ancak. Sabırla bu günü bekliyor Kahramanmaraş.. He bu arada Kahramanmaraşlı milletvekilleri uyumaya devam edin siz.
  • Yaklaşma ışıkları tek tarafta var niye diğer tarafta yok rüzgarın yönü değişince napcaklar
  • Pist çökmesinde :)
  • HAVA ALANI DENDİĞİNDE NE ANLADIĞINIZI BİLE BİLMİYORSUNUZ.SALLAYIN BAKALIM GÖRECEĞİZ.....
  • finduk airlines cleared to land rwy 25. please vacate runway to the right via fistuk 1 and fistuk 2.

Türkiye'de deniz üzerine kurulan ilk hava limanı olan Ordu-Giresun Hava Limanı, bu yılın ikinci yarısında tamamlanarak hizmete açılacak.

2011 yılında temeli atılarak yapımına başlanan Ordu-Giresun Hava Limanı'nın bu yılın ikinci yarısında tamamlanarak hizmete açılacak olması yatırımcıların gözünü bölgeye çevirdi.

Ordu Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Ordu başta olmak üzere bölgede yer alan diğer illerin sahip oldukları doğal güzellikleriyle her zaman yatırımcıların ilgi odağı olduğunu söyledi.

Hava yolu eksikliği nedeniyle bölgeye bu zamana kadar yatırımcı çekmekte sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

"Ordu-Giresun Hava Limanı'nın yapılması tabi ki bölge için en önemli kazanç. Yatırımcı il dışından gelecekse günübirlik gidip gelmeli. Bu da ancak hava yolu ile olabilir. O anlamda hava yolunun muhakkak açılması lazım. İnşallah bir kaç ay sonra deneme uçuşları başlayacak. Yılın ortalarına doğru da herhalde hizmete açılacak. Uzun yıllardır, bu bölgede ki insanların beklediği, gözümüzü açacak en önemli yatırım."

"HERGÜN YATIRIM İÇİN TELEFON ALIYORUZ"

Şahin, hava il dışından gelecek iş adamlarının bölgeye yatırım yapacaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Her gün Ordu'ya yatırım yapmak isteyen insanlarda telefon alıyoruz ama Ordu ve Giresun'un tek şansızlığı arazi fiyatlarının pahalı olması. Tabi bölgede büyük arazi sahipleri ekonomik anlamda güçlü kişiler. Onlar da fiyatları yüksek tutuyor. Çünkü zaten arazi fiyatları bölge genelinde pahalı. Sadece hava l olduğu Gülyalı ilçesinde değil, zamanla bu fiyatlar gerçek değerlerine inecektir. Yeter ki hava limanı açılsın ve hizmete girsin."

YATIRIMCI İÇİN ÇOK CAZİP BİR ALAN

Bölgenin yatırımcı açısından çok cazip olduğunu dile getiren Şahin, "Bölgemiz o kadar güzel ki Karadeniz'de en uzun sahile sahip. Yatırımcı için çok cazip bir alan. Hem yaz, hem kış turizmi var. Turizm sadece güneş ve kum demek değil. Zaten ikisi de var ama bizim bir de yaylalarımız ve yeşilimiz var. İşte bunları pazarlama noktasında hava limanı çok önemli bir etken olacak" ifadelerini kullandı.

'TEST UÇUŞLARI BAŞLIYOR'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Diyecek kalmadı.. ~ 10 yıl önce
Ey DHMİ yetkilileri başarılarınızı ayakta alkışlıyoruz. On yılda Ülkemize sıfırdan 26 havalimanı kazandırdınız. Ülkemizin dört bir tarafına yeni yeni havalimanları, terminal binaları yaptınız. Denizi bile doldurup havalimanı yaptınız..Sadece ve sadece 500 metrekarelik terminal binasına sahip Kahramanmaraş hariç yenilenmedik havalimanı bırakmadınız. Maksadınız ne bilmiyoruz ama üç dönemdir hükümete en fazla desteği veren bu şehre mevcut havalimanı yakışmıyor bunu bilin. Amacınız hükümete destek veren Kahramanmaraş'ı cezalandırmak mı? Ne yapmak istiyorsunuz kimse bilmiyor. Bir açıklamayı bu şehre çok gördünüz. Bunca yıllık ihmalinizi manialarla dolu mevcut havalimanına yatırım yapmak paklamaz. Ancak; Narlıya yapılacak içerisinde kargo terminali bulunan uluslararası bölgesel bir havalimanı paklar ancak. Sabırla bu günü bekliyor Kahramanmaraş.. He bu arada Kahramanmaraşlı milletvekilleri uyumaya devam edin siz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Yaklaşma ışıkları tek tarafta var niye diğer tarafta yok rüzgarın yönü değişince napcaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne İPhone'muşsun! ~ 10 yıl önce
Rüzgar yönü değişince ne olacağını düşünmek, o kadar profesyonelin/yetkilinin/sorumlunun atladığı ve sadece senin düşünebildiğin bir realite ise ve sen buna hakikaten inanıyorsan, bırak öbür taraftan inemesinler. Mazeret hazır biz rüzgarın değişebileceğini düşünememiştik. Sen laz fıkrası mısın iphone?
:) ~ 10 yıl önce
Pist çökmesinde :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M.K ~ 10 yıl önce
HAVA ALANI DENDİĞİNDE NE ANLADIĞINIZI BİLE BİLMİYORSUNUZ.SALLAYIN BAKALIM GÖRECEĞİZ.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
deep blue ~ 10 yıl önce
finduk airlines cleared to land rwy 25. please vacate runway to the right via fistuk 1 and fistuk 2.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000