07 Ocak 2010, Perşembe 08:48:36

"Oy yoksa Havaalanı da mı yok!"

MHP Ordu Milletvekili Rıdvan Yalçın, OR-Gİ havaalanını yine TBMM gündemine taşıdı.
  • MHP DEN BİR CACIK OLMADI OLMAZDA AMA AKP,DEN HİÇ OLMAZ SOL GÖRÜŞ GELMESİ LAZIM 50 YILDIR HEP SAĞ BIKTIK ARTIK SAĞ PARTİDEN BEN OYUMU CHP YE ATICAM ARTIK ÖLENE KADARDA CHP ,YE GİTSİN OYUM
  • ben yanlışmı biliyorum yoksa 2000 de mhp iktidardamıydı onlar neden yapmamış acaba siz ülkeyi çok seviyorsunuz değilmi (?)
  • Mersin Adana arasına yapılacak benzer proje olan Çukurova Havalimanı için de aynı dönemde vaatler verilmişti. Aynı dönemin diğer vaadi olan Zafer Havalimanı projesine başlanıldı.
  • ORDU VE GİRESUNDA BİZİM TÜRKİYEMİZİN NADİDE İLLERİ OY VEREN VERİR VERMEYEN VERMEZ SİZ BİZLERİ OY VERMEYENE HİZMET YOK DİYE TEHDİTMİ EDİYOSUNUZ . YEREL SEÇİMLERDE YAŞADIĞINIZ ŞOKUN DAHA FAZLASINI GENEL SEÇİMLERDE YAŞATICAZ SİZE AKP !!! BAKALIM TEHDİT NASILMIŞ GÖRÜCEZ BUNLAR SON TEHDİTLERİNİZ MAFYA KILIKLI AKP,LİLER YAŞASIN DEMOKRASİ YAŞASIN CUMHURİYET ATAM İZİNDEYİZ.
  • bu illerin başka sorunu yok da iş havaalanının yapımına mı kaldı? denizi doldurmanın maliyetini gözönüne alsalar yapılacak daha önemli ve öncelikli yatırımlar olduğunu anlayacaklar ama ucuz popülizm ve laf üretmek herhalde daha kolay geliyor.
  • ORGİ ordu ve giresunun samsun ve trabzon etkisinden kurtuluşunun başlangıcıdır. eninde sonunda yapılmak zorundadır. bu projeyi buraya kazandıranlarıda bu insanlar asla unutmaz. milletvekillerimiz seçim yaklaştıkça bu konuyu daha fazla işleyecekler seçim geçincede unutacaklar. yemezler. söz değil iş bekliyoruz..
  • Bence sayin Ridvan Yalcin hakli, daha kisa bir süre öncesine kadar kabinede 2 bakani bulunan Ordu ili bunu basaramadigina göre, bundan sonra hic basaramayacaktir. Bu anlamda AKP li tüm Ordu ve Giresun milletvekillerini istifaya cagiriyorum. Bakin 2 - 3 yil icinde havaalani nasil bitmis olacak :) Bir seyin unutulmamasinda fayda var, hükümetlerin basina ne geldiye, hep "ordu" yüzünden gelmistir, anlayan anlamistir sanirim, saygilar.

Yalçın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından cevaplanması istemiyle Meclis Başbakanlığı'na sunduğu soru önergesinde, Başbakan'ın 2007 yılında Ordu ve Giresunlulara vermiş olduğu sözü hatırlatarak, iktidarı samimi olmaya davet etti.

Rıdvan Yalçın, soru önergesinde, "2007 seçimlerinde önce ziyaret ettiğiniz ilimizdeki konuşmalarınızda (OR-Gİ) Ordu - Giresun havaalanın etüt çalışmalarınızı samimiyetle yürüttüğünüzü ifade etmiştiniz. Başta il dışında yaşayan yüz binlerce insanı olmak üzere, Ordu ve Giresun halkında heyecan uyandıran bu konuşmanız, milletvekilleriniz ve bakanlarınız tarafından da 'ilk işimiz OR-Gİ havaalanı' şeklinde propagandaya dönüştürülmüş, önemli sivil toplum kuruluşları bu müjdeli haber için tam sayfa teşekkür ilanları yayımlamıştır. Ne var ki aradan geçen iki yılı aşkın süre sonunda ciddi hiçbir adımın atılmadığı, 2010 yılı yatırım programında da OR-Gİ havaalanı ile ilgili bir husus yer almamıştır." dedi.

Yalçın, Ordu ve Giresun'un 40 yıllık hayali olan havaalanı konusunda partinin, milletvekillerinin, taşra teşkilatlarının ve diğer birimlerinin kamuoyu nezdinde bir inandırıcılığı kalmadığını savundu. Bu nedenle yüzbinlerce Ordu ve Giresunlunun hükümet adına bizzat Başbakan'ın ağzından duymak istediğini kaydeden Yalçın, "Bütün Ordu ve Giresunlular adına soruyorum. Samimiyetle sürdürdüğünüzü belirttiğiniz havaalanı etüt çalışması iki yıldır bitmemiş midir? Ordu ve Giresun'a havaalanı sözünüz geçerliğini sürdürmekte midir? Sürdürüyorsa ne zaman başlatılacaktır? İki ilin bir hava alanı hakkı değil midir? Bu hak Ordu ve Giresun da yerel seçimleri kaybetmiş olmanız sebebiyle mi görmezden gelinmektedir?" ifadeleri ile bitirdi.

"Oy yoksa Havaalanı da mı yok!"

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 14 yıl önce
MHP DEN BİR CACIK OLMADI OLMAZDA AMA AKP,DEN HİÇ OLMAZ SOL GÖRÜŞ GELMESİ LAZIM 50 YILDIR HEP SAĞ BIKTIK ARTIK SAĞ PARTİDEN BEN OYUMU CHP YE ATICAM ARTIK ÖLENE KADARDA CHP ,YE GİTSİN OYUM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ben yanlışmı biliyorum yoksa 2000 de mhp iktidardamıydı onlar neden yapmamış acaba siz ülkeyi çok seviyorsunuz değilmi (?)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Mersin Adana arasına yapılacak benzer proje olan Çukurova Havalimanı için de aynı dönemde vaatler verilmişti. Aynı dönemin diğer vaadi olan Zafer Havalimanı projesine başlanıldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ORDU VE GİRESUNDA BİZİM TÜRKİYEMİZİN NADİDE İLLERİ OY VEREN VERİR VERMEYEN VERMEZ SİZ BİZLERİ OY VERMEYENE HİZMET YOK DİYE TEHDİTMİ EDİYOSUNUZ . YEREL SEÇİMLERDE YAŞADIĞINIZ ŞOKUN DAHA FAZLASINI GENEL SEÇİMLERDE YAŞATICAZ SİZE AKP !!! BAKALIM TEHDİT NASILMIŞ GÖRÜCEZ BUNLAR SON TEHDİTLERİNİZ MAFYA KILIKLI AKP,LİLER YAŞASIN DEMOKRASİ YAŞASIN CUMHURİYET ATAM İZİNDEYİZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
bu illerin başka sorunu yok da iş havaalanının yapımına mı kaldı? denizi doldurmanın maliyetini gözönüne alsalar yapılacak daha önemli ve öncelikli yatırımlar olduğunu anlayacaklar ama ucuz popülizm ve laf üretmek herhalde daha kolay geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ORGİ ordu ve giresunun samsun ve trabzon etkisinden kurtuluşunun başlangıcıdır. eninde sonunda yapılmak zorundadır. bu projeyi buraya kazandıranlarıda bu insanlar asla unutmaz. milletvekillerimiz seçim yaklaştıkça bu konuyu daha fazla işleyecekler seçim geçincede unutacaklar. yemezler. söz değil iş bekliyoruz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Bence sayin Ridvan Yalcin hakli, daha kisa bir süre öncesine kadar kabinede 2 bakani bulunan Ordu ili bunu basaramadigina göre, bundan sonra hic basaramayacaktir. Bu anlamda AKP li tüm Ordu ve Giresun milletvekillerini istifaya cagiriyorum. Bakin 2 - 3 yil icinde havaalani nasil bitmis olacak :) Bir seyin unutulmamasinda fayda var, hükümetlerin basina ne geldiye, hep "ordu" yüzünden gelmistir, anlayan anlamistir sanirim, saygilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000