15 Mart 2011, Salı 08:38:39

OR-Gİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, İstanbul'da Alucra'nın sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi.
  • Türkiye dünyanın en önemli fındık üretici ülkesi olup, son yıllarda üretimimiz azalmış olmakla birlikte yine de dünya fındık üretiminin yaklaşık %70'i tek başına Türkiye tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkiye dışında fındık üreten ülkeler olarak Italya, Ispanya, ABD, İran ve Çin Halk Cumhuriyeti ile çok az miktarda olmak üzere Fransa, Yunanistan ve Rusya Federasyonu sayılabilir. Ancak bugün için Italya dışında diğer ülkeler dünya ihracatında ülkemiz için önemli bir rakip olarak görülmemektedir...
  • Avrupada adam bulundugu şehirden 2-3 hatta 4 saat öteye trenle (veya özel otosuyla) gidip ordan uçağa biniyor. Her şehirde havalımanı yok. Bu yalanı kım uyduruyorsa iyi uydurmuş :) 80 milyonluk Almanya da 61 havaalanı-havalimanı var. 73 milyonluk Türkiye de 41 havaalanı -havalimanı var. Bunların % 60 sından fazlasıda son 9 yılda yapıldı ! Yani anladıgımız kadarıyla Almanyada her şehirde havaalanı yok ama sayı olarak bizden +20 öndeler. Türkiyede ise sol partiler döneminde hiç bir şey yapılmadıgı için 2002 de sadece 14 tane vardı. Şimdi ise 41 ! HER ŞEHİRDE OLACAK DIYE DE BIR KURAL ZATEN YOK... Eğer yakınlarında havaalanı varsa onu kullanmak elbette daha mantıklıdır... Saygilarimla...
  • "....Artık bu işi tamamlamak bizim boynumuzun borcu" "3 yılda tamamlanacak olan havaalanı yolcu kapasitesi bakımından ülkemizdeki 9. büyük hava limanımız olacaktır" DUYURULUR... İmza Giresunlu.
  • Arkadaşım 2002 öncesi Türkiyede havalimanı sayısı bugünkünün 3 te 1 i idi. O zaman da bu yolların kat kat fazlasını zaten otobüsle gidiyordunuz. Nolmuş yani 1 saat 45 dakika otobüsle giderde bir başka havalimanından uçağa binerseniz ??? Edirne otobandan İstanbula 2 saat 30 dakika... Ondan dolayı 1997 de temeli atılan Edirne havalimanından vazgeçildi. Çünkü gereksiz bir yatırım idi. Her yere havalimanı yapıp günde 3-4 tane uçak indireceğinize mevcut havalımanlarına günde 10 uçak indirin daha mantıklıdır. Daha az kaynak ve daha az sermaye ile daha verimli bir havalimanı işletmek daha mantıklıdır. Ayrıca sizlere en yakın havalımanından her 2 veya 3 saatte özel otobüs seferleri düzenlenebilir. Sizler havalımanı işletmek kolay mı sanıyorsunuz ?
  • Havaalanı yapılmayacak diyenler kim oluyor da böyle bir şey söyleyebiliyor !! Ayrıca Kilis'le bu konunun ne ilgisi var ! Ordu - Samsun 1 saat 45 dk. sürüyor sizin gibi 50 dk. değil. Havaalanı olmayan illerin çoğu da zaten Bolu, Kırşehir, Edirne, Yalova gibi büyük uçuş merkezlerine yakın şehirler. Ama Ordu ve Giresun'a en yakın büyükşehir karayoluyla 10-12 saat. Adana - Mersin arasındaki havaalanı, Kütahya Zafer Havaalanı, doğudaki Erzincan, Bingöl, Siirt, Muş, Kars, Ağrı, Hakkari havaalanları nasıl varsa veya planlanıyorsa bu havaalanının da yapılması da normaldir. Artık gelip de burada bu havaalanı yapılmayacak demek terbiyesizliğini ve küstahlığını bırakın. Gidin başka yerlerde ahkam kesin.
  • ARKADASLAR BUTUN MESAJLARI OKUDUN. KIMSE HER SEHRE BIR HAVAALANI YAPILSIN DIYE BIRSEY YAZMAMIS.NERDEN UYDURUYORSUNUZ!! Turkiye de 2 saat havaalani yolu giden tek yer burasi. neden fazla goruyorsunuz? Koceeliyle, Kilis le karistirmayalim. onlar en fazla 1 saat mesafe, tabiii buralara havaalani yapilmasina gerek yok. Ordu Giresen dunya findiginin % 85 ini uretir, Turkiyenin de 1 numarali ihrac maddesidir. Ulkenin bu urunden kazanci coktur, bu bolge bu muameleyi hak etmiyor arkadaslar.
  • SİZ ÖNVE ORDU VE GİRESUN DA PERİŞAN ETTİĞİNİZ FINDIKÇIYA BAKIN ON YIL ÖNCE 7 TL OLAN FINDIK SEZON AÇILINCA 2,5 -3 TL OLUYOR, HALBUKİ 12 TL OLMASI GEREKİR, BU MİLLETİN GÜNAHINDAN KURTULAMAYACAKSINIZ, BAŞTA FINDIK TÜCCARI AKP KURUCUSU ALMANLARA FINDIKÇIYI PEŞKEŞ ÇEKEN CÜNET ZAPSU VE ONA VE TAYYİP ERDOĞANA SESİNİ ÇIKARAMAYAN AKP GİRESUN ORDU AKP VEKİLLERİ, ŞİMDİ DE HAVAALANI DİYE MİLLETİ OYALAMAYIN, KARADENİZDE YETERİNCE ALAN VAR, UÇAĞA BİNECEK PARA YOK, MİLLET ARTIK BORÇLA YAŞIYOR
  • Her şehire havalimanı olur mantıgı varsa Kocaelide bir ildir hemde kocaman. Orayada bir havaimanı yapalım. İstanbulun dibinde hatta SAW a 50 km mesafede ama mantık ''Her İl e bir havalimanı'' mantıgı dimi ? Yapın orayada yapın :))) Yaparsanız modern olursunuz AB standartlarını yakalarsınız hatta AB ye alınırsınız. Modern olursunuz, çağdaş olursunuz, medeni olursunuz. Kocaelinden SAW a arabayla gelmek belkı en fazla 50 dakika . Olmaz olmaz yazıktır insanlara cok uzun yol hemen Kocaeli' nin merkezine yapın bir tane 5 dakikda alana gidelim ve uçalım... NE GÜNLERE KALMIŞIZ... BÜTÇEYİ BOŞALTALIM DA 2002 ÖNCESINE DÖNELİM... TEVBE ESTAGFIRULLAH...
  • Ordu ve Giresun için yapılması düşünülen ortak havalimanı oldugu için Ordu kelimesinin ilk 2 harfi ile Giresun kelimesinin ilk 2 harfinin birleşmesinden meydana geliyor :) OR - Gİ *** HEMENDE NASIL INGILIZCE KELIMEDE ANLAM ARIYORSUNUZ :)))
  • Ingilizce de "orgi" olarak okunusu olan kelimenin yazılısı " orgy" dir ilgilenenler ne anlama geldigini google dan ögrenebilir
Florya Sosyal Tesislerinde yapılan toplantıda Alucra'ya yönelik yapılan çalışmaları anlatan Canikli, öncelikli çalışmanın alt yapıya verileceğini söyledi. İlçeye büyük bir meydan yapılacağını da dile getiren Canikli, Alucra'da faliyet gösteren yüksekokul içinde spor alanları ve yurt binası yapılacağını da belirtti.

Alucra Sivil Örgütü başkanlarından gelen "Ordu-Giresun Havaalanı ne zaman bitecek?" sorusuna da yanıt veren Canikli, "Hava alanının ilk ihalesi 4 martta yapıldı artık bu işi tamamlamak bizim boynumuzun borcu. Dünya'da bir Japonya'da örneği olan dolgu Hava Limanı yanında marina ve spor alanlarıyla bölgemize çok büyük bir yatırım ve hareket getirecektir. 3 yılda tamamlanacak olan Hava alanı yolcu kapasitesi bakımından ülkemizdeki 9. büyük hava limanımız olacaktır" dedi.
OR-Gİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Misafir ~ 13 yıl önce
Türkiye dünyanın en önemli fındık üretici ülkesi olup, son yıllarda üretimimiz azalmış olmakla birlikte yine de dünya fındık üretiminin yaklaşık %70'i tek başına Türkiye tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkiye dışında fındık üreten ülkeler olarak Italya, Ispanya, ABD, İran ve Çin Halk Cumhuriyeti ile çok az miktarda olmak üzere Fransa, Yunanistan ve Rusya Federasyonu sayılabilir. Ancak bugün için Italya dışında diğer ülkeler dünya ihracatında ülkemiz için önemli bir rakip olarak görülmemektedir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Avrupada adam bulundugu şehirden 2-3 hatta 4 saat öteye trenle (veya özel otosuyla) gidip ordan uçağa biniyor. Her şehirde havalımanı yok. Bu yalanı kım uyduruyorsa iyi uydurmuş :) 80 milyonluk Almanya da 61 havaalanı-havalimanı var. 73 milyonluk Türkiye de 41 havaalanı -havalimanı var. Bunların % 60 sından fazlasıda son 9 yılda yapıldı ! Yani anladıgımız kadarıyla Almanyada her şehirde havaalanı yok ama sayı olarak bizden +20 öndeler. Türkiyede ise sol partiler döneminde hiç bir şey yapılmadıgı için 2002 de sadece 14 tane vardı. Şimdi ise 41 ! HER ŞEHİRDE OLACAK DIYE DE BIR KURAL ZATEN YOK... Eğer yakınlarında havaalanı varsa onu kullanmak elbette daha mantıklıdır... Saygilarimla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
"....Artık bu işi tamamlamak bizim boynumuzun borcu" "3 yılda tamamlanacak olan havaalanı yolcu kapasitesi bakımından ülkemizdeki 9. büyük hava limanımız olacaktır" DUYURULUR... İmza Giresunlu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Arkadaşım 2002 öncesi Türkiyede havalimanı sayısı bugünkünün 3 te 1 i idi. O zaman da bu yolların kat kat fazlasını zaten otobüsle gidiyordunuz. Nolmuş yani 1 saat 45 dakika otobüsle giderde bir başka havalimanından uçağa binerseniz ??? Edirne otobandan İstanbula 2 saat 30 dakika... Ondan dolayı 1997 de temeli atılan Edirne havalimanından vazgeçildi. Çünkü gereksiz bir yatırım idi. Her yere havalimanı yapıp günde 3-4 tane uçak indireceğinize mevcut havalımanlarına günde 10 uçak indirin daha mantıklıdır. Daha az kaynak ve daha az sermaye ile daha verimli bir havalimanı işletmek daha mantıklıdır. Ayrıca sizlere en yakın havalımanından her 2 veya 3 saatte özel otobüs seferleri düzenlenebilir. Sizler havalımanı işletmek kolay mı sanıyorsunuz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Havaalanı yapılmayacak diyenler kim oluyor da böyle bir şey söyleyebiliyor !! Ayrıca Kilis'le bu konunun ne ilgisi var ! Ordu - Samsun 1 saat 45 dk. sürüyor sizin gibi 50 dk. değil. Havaalanı olmayan illerin çoğu da zaten Bolu, Kırşehir, Edirne, Yalova gibi büyük uçuş merkezlerine yakın şehirler. Ama Ordu ve Giresun'a en yakın büyükşehir karayoluyla 10-12 saat. Adana - Mersin arasındaki havaalanı, Kütahya Zafer Havaalanı, doğudaki Erzincan, Bingöl, Siirt, Muş, Kars, Ağrı, Hakkari havaalanları nasıl varsa veya planlanıyorsa bu havaalanının da yapılması da normaldir. Artık gelip de burada bu havaalanı yapılmayacak demek terbiyesizliğini ve küstahlığını bırakın. Gidin başka yerlerde ahkam kesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ARKADASLAR BUTUN MESAJLARI OKUDUN. KIMSE HER SEHRE BIR HAVAALANI YAPILSIN DIYE BIRSEY YAZMAMIS.NERDEN UYDURUYORSUNUZ!! Turkiye de 2 saat havaalani yolu giden tek yer burasi. neden fazla goruyorsunuz? Koceeliyle, Kilis le karistirmayalim. onlar en fazla 1 saat mesafe, tabiii buralara havaalani yapilmasina gerek yok. Ordu Giresen dunya findiginin % 85 ini uretir, Turkiyenin de 1 numarali ihrac maddesidir. Ulkenin bu urunden kazanci coktur, bu bolge bu muameleyi hak etmiyor arkadaslar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
SİZ ÖNVE ORDU VE GİRESUN DA PERİŞAN ETTİĞİNİZ FINDIKÇIYA BAKIN ON YIL ÖNCE 7 TL OLAN FINDIK SEZON AÇILINCA 2,5 -3 TL OLUYOR, HALBUKİ 12 TL OLMASI GEREKİR, BU MİLLETİN GÜNAHINDAN KURTULAMAYACAKSINIZ, BAŞTA FINDIK TÜCCARI AKP KURUCUSU ALMANLARA FINDIKÇIYI PEŞKEŞ ÇEKEN CÜNET ZAPSU VE ONA VE TAYYİP ERDOĞANA SESİNİ ÇIKARAMAYAN AKP GİRESUN ORDU AKP VEKİLLERİ, ŞİMDİ DE HAVAALANI DİYE MİLLETİ OYALAMAYIN, KARADENİZDE YETERİNCE ALAN VAR, UÇAĞA BİNECEK PARA YOK, MİLLET ARTIK BORÇLA YAŞIYOR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Her şehire havalimanı olur mantıgı varsa Kocaelide bir ildir hemde kocaman. Orayada bir havaimanı yapalım. İstanbulun dibinde hatta SAW a 50 km mesafede ama mantık ''Her İl e bir havalimanı'' mantıgı dimi ? Yapın orayada yapın :))) Yaparsanız modern olursunuz AB standartlarını yakalarsınız hatta AB ye alınırsınız. Modern olursunuz, çağdaş olursunuz, medeni olursunuz. Kocaelinden SAW a arabayla gelmek belkı en fazla 50 dakika . Olmaz olmaz yazıktır insanlara cok uzun yol hemen Kocaeli' nin merkezine yapın bir tane 5 dakikda alana gidelim ve uçalım... NE GÜNLERE KALMIŞIZ... BÜTÇEYİ BOŞALTALIM DA 2002 ÖNCESINE DÖNELİM... TEVBE ESTAGFIRULLAH...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ordu ve Giresun için yapılması düşünülen ortak havalimanı oldugu için Ordu kelimesinin ilk 2 harfi ile Giresun kelimesinin ilk 2 harfinin birleşmesinden meydana geliyor :) OR - Gİ *** HEMENDE NASIL INGILIZCE KELIMEDE ANLAM ARIYORSUNUZ :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ingilizce de "orgi" olarak okunusu olan kelimenin yazılısı " orgy" dir ilgilenenler ne anlama geldigini google dan ögrenebilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000