17 Nisan 2010, Cumartesi 08:56:06

OR-Gİ dosyası DPT'ye gidiyor

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli Yeşilgiresun'a verdiği özel demecinde ORGİ havaalanı ile ilgili olarak sürdürülen fizibilite çalışmalarının tamamlandığını ve dosyanın DPT'ye gönderilmeye hazır hale geldiğini söyledi.
  • Antalya ile Alanya arası mesafe de 140 km üstelik günlük 40-50 uçaklık yolcusu var. Ama hava alanı yok.
  • Birileri tutturmuş diyen arkadaş sen sanırım bu konuda oteritesin. Öncelikle yapılması planlanan alana karşı değilim ama ben merak ediyorum 1500 metre denize sıfır bir piste günde nasıl en az 40 uçağı indireceksin? Diğer konu ise 2 uçak potansiyeli olan bölgeye sen nasıl 40 uçak uçuracaksın. toplam nüfusunuz Bursanın 1/3 ü kadar neredeyse . Nüfus konusu için de Rizenin nüfusu toplamınızın neredeyse 1/4 ü ama kapasitesi toplamınızın 2 katı. Biraz gerçekci olun bölgeye ancak küçük bir hava meydanı yapılır, havalimanı değil. Sonuç olarak hava alanı yapılmalı o bölgeye ama kapasiteler konusunda gerçekci olun.
  • BİRİLERİ TUTUŞMUŞ AMA ORGİ YAPILACAK. 1-GİRESUN TRABZON ARASI 2 SAAT 10 DAKİKADIR(SERVİS İLE) VE 140 KM. 2-ANKARA NIN DOĞUSUNDA ORGİ KADAR NÜFUSU OLUPTA HAVAALANI OLMAYAN BAŞKA BİR YER YOK... HATTA ORGİ NİN NÜFUSU TRABZON İLE RİZE NİN TOPLAMINDAN DAHA FAZLA... 3- BİR YAPILSIN, GÖRECEKSİNİZ GÜNLÜK TRABZON DAN DAHA FAZLA UÇAK İNECEK...
  • Önemli olan bana göre Milli ekonomiye katkisidir.Birbirimizi aldatmayalim.Ben ekonomik olacagina inanmiyorum.Günde kac sefer yapilacak?Yurtdisi baglantisi belki yaz aylarinda 3 varis ve 3 de dönüsle biter.Trabzon'un özelligi Rize ve Gümüshane ve Bayburt'a hizmet vermesidir.Yurtdisindan Artvin'ede
  • Trabzon'a günde 15 uçak inmiyor sadece iç hatlarda bile sayı daha fazla, ama iç hat yolcularının yaklaşık %25 - 30 unu Rize yolcusu oluşturuyor. Ben OR-Gİ'ye sadece isminden dolayı karşıyım ama yapılsa iyi olur. Bu arada Orduluların Trabzon Havalimanı tepsini anlayamıyorum. Onlar Samsun Çarşamba havaalanı için uğraşsınlar. Sonuçta Tzx'i Ordulular kullanmıyorlar.
  • Şu projenin ismini değiştirerek başlasınlar öncelikle. Dünyaya rezil olmadan. Bu kelimenin lugat anlamını öğrenmek isteyenler internet sözlük sitelerinden araştırsınlar. Ayrıca proje fizible değil. Ancak yine de yapılmalı. Yakışır.
  • başka işlerle uğraşın fuzuli işler bunlar inadına Trabzon havaalanı...
  • Başbakan Or-gi'ye karşı değil ama kendi memleketine havaalanı yapılmasına karşı.Geçen sene Rize'deki bi konuşmasında bir vatandaşın Rize'ye havaalanı istiyoruz diye seslendiğinde hayır olmaz,1 saat yanınızda Batum var Trabzon Havaalanı var demişti.O zaman Or-Gi de olmaz.Ordu da Çarşamba'ya 1 saat,Giresun da Trabzon'a bi saat,oraya neden karşı değil.Bugün Trabzon'a ucan ucakların en az yüzde 30'u Rize yolcusudur.Günde ort. 15 uçağın indiği Trabzon'a Rize yolcusunun potansiyelini düşünün.Madem Or-gi oluyor ben de Rize'ye havaalanı istiyorum arkadaş.
  • DAĞA TAŞA HAVAALANI YAPILIRKEN ORDU VE GİRESUN BUNDAN MAHRUM OLAMAZ.ENİNDE SONUNDA YAPILACAK. KİM YAPARSADA UNUTULMAZLAR. ORGİ İSMİNE TAKANLARDA MEYDAN YAPILSINDA İSMİ NE OLURSA OLSUN..SEÇİM YAKLAŞIYOR DİYE İNŞALLAH BİZİ YEMİYORDUR SAYIN MİLLETVEKİLLERİMİZ. İNADINA ORGİYE DEVAM....

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Başbakan Erdoğan'ın geçen hafta Tuzla'da bir açılışta yaptığı konuşmanın kamuoyuna yanlış yansıtıldığını belirterek: "Başbakanımız kesinlikle ORGİ'ye karşı değil, fizibilite çalışması tamamlandı dosya DPT'ye gidiyor" dedi.

Canikli, Başbakan Erdoğan'ın geçen hafta sonu İstanbul Tuzla'da bir açılışta söylediği ileri sürülen” ORGİ'ye gerek yok. Ordu ve Giresunlular Trabzon havaalanını kullansınlar” şeklindeki sözlerinin çarpıtıldığını ve kamuoyuna yanlış yansıtıldığını da açıkladı. Canikli; “Sayın Başbakanın konuşma metni bizimde elimizde mevcut. Buradaki törende bir vatandaş ORGİ havaalanı ne oldu” diye serzenişte bulununca Başbakanımız şu anda Ordu ve Giresunlular Trabzon havaalanını kullanıyorlar şeklinde cevap vermiştir. Kesinlikle Başbakanımız ORGİ'ye gerek yok şeklinde bir ifade kullanmamıştır” dedi.

FİZİBİLİTESİ TAMAMLANDI

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, ORGİ havaalanı ile ilgili Ulaştırma Bakanlığınca yürütülen fizibilite çalışmalarının tamamlandığını ve DPT'ye gönderilmesinin an meselesi olduğunu da belirterek: “Konuyu Ordu ve Giresun milletvekilleri ile birlikte takip ediyoruz. ORGİ'den vazgeçilmesi söz konusu değildir” diye konuştu.

 

OR-Gİ dosyası DPT'ye gidiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 12 yıl önce
Antalya ile Alanya arası mesafe de 140 km üstelik günlük 40-50 uçaklık yolcusu var. Ama hava alanı yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Birileri tutturmuş diyen arkadaş sen sanırım bu konuda oteritesin. Öncelikle yapılması planlanan alana karşı değilim ama ben merak ediyorum 1500 metre denize sıfır bir piste günde nasıl en az 40 uçağı indireceksin? Diğer konu ise 2 uçak potansiyeli olan bölgeye sen nasıl 40 uçak uçuracaksın. toplam nüfusunuz Bursanın 1/3 ü kadar neredeyse . Nüfus konusu için de Rizenin nüfusu toplamınızın neredeyse 1/4 ü ama kapasitesi toplamınızın 2 katı. Biraz gerçekci olun bölgeye ancak küçük bir hava meydanı yapılır, havalimanı değil. Sonuç olarak hava alanı yapılmalı o bölgeye ama kapasiteler konusunda gerçekci olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
BİRİLERİ TUTUŞMUŞ AMA ORGİ YAPILACAK. 1-GİRESUN TRABZON ARASI 2 SAAT 10 DAKİKADIR(SERVİS İLE) VE 140 KM. 2-ANKARA NIN DOĞUSUNDA ORGİ KADAR NÜFUSU OLUPTA HAVAALANI OLMAYAN BAŞKA BİR YER YOK... HATTA ORGİ NİN NÜFUSU TRABZON İLE RİZE NİN TOPLAMINDAN DAHA FAZLA... 3- BİR YAPILSIN, GÖRECEKSİNİZ GÜNLÜK TRABZON DAN DAHA FAZLA UÇAK İNECEK...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Önemli olan bana göre Milli ekonomiye katkisidir.Birbirimizi aldatmayalim.Ben ekonomik olacagina inanmiyorum.Günde kac sefer yapilacak?Yurtdisi baglantisi belki yaz aylarinda 3 varis ve 3 de dönüsle biter.Trabzon'un özelligi Rize ve Gümüshane ve Bayburt'a hizmet vermesidir.Yurtdisindan Artvin'ede

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Trabzon'a günde 15 uçak inmiyor sadece iç hatlarda bile sayı daha fazla, ama iç hat yolcularının yaklaşık %25 - 30 unu Rize yolcusu oluşturuyor. Ben OR-Gİ'ye sadece isminden dolayı karşıyım ama yapılsa iyi olur. Bu arada Orduluların Trabzon Havalimanı tepsini anlayamıyorum. Onlar Samsun Çarşamba havaalanı için uğraşsınlar. Sonuçta Tzx'i Ordulular kullanmıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Şu projenin ismini değiştirerek başlasınlar öncelikle. Dünyaya rezil olmadan. Bu kelimenin lugat anlamını öğrenmek isteyenler internet sözlük sitelerinden araştırsınlar. Ayrıca proje fizible değil. Ancak yine de yapılmalı. Yakışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
başka işlerle uğraşın fuzuli işler bunlar inadına Trabzon havaalanı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Başbakan Or-gi'ye karşı değil ama kendi memleketine havaalanı yapılmasına karşı.Geçen sene Rize'deki bi konuşmasında bir vatandaşın Rize'ye havaalanı istiyoruz diye seslendiğinde hayır olmaz,1 saat yanınızda Batum var Trabzon Havaalanı var demişti.O zaman Or-Gi de olmaz.Ordu da Çarşamba'ya 1 saat,Giresun da Trabzon'a bi saat,oraya neden karşı değil.Bugün Trabzon'a ucan ucakların en az yüzde 30'u Rize yolcusudur.Günde ort. 15 uçağın indiği Trabzon'a Rize yolcusunun potansiyelini düşünün.Madem Or-gi oluyor ben de Rize'ye havaalanı istiyorum arkadaş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
DAĞA TAŞA HAVAALANI YAPILIRKEN ORDU VE GİRESUN BUNDAN MAHRUM OLAMAZ.ENİNDE SONUNDA YAPILACAK. KİM YAPARSADA UNUTULMAZLAR. ORGİ İSMİNE TAKANLARDA MEYDAN YAPILSINDA İSMİ NE OLURSA OLSUN..SEÇİM YAKLAŞIYOR DİYE İNŞALLAH BİZİ YEMİYORDUR SAYIN MİLLETVEKİLLERİMİZ. İNADINA ORGİYE DEVAM....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000