09 Aralık 2015, Çarşamba 08:05:36

Ordu-Giresun tahminleri aştı

Avrupa'nın ve Türkiye'nin, tamamı deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nın tahminlerin üzerinde yolcu sayısına ulaştığı bildirildi.
  • Eee, hani ABD uçuşları? Giresun'da her ailenin Sam Amca'nın ülkesinde akrabası vardı hani:)
  • Havaalanina ikinci pisti istiyoruz. Cok tutan ilk piste paralel bir ikinci bir pist harika olur. Ayni anda inis kalkis yapilabir. Turkiye icin ne dersiniz ? Dunyada ilk.
  • Ordu belediye başkanı olan arkadaş, ordu için herhangi bir şey yapamayınca ulaştırma bakanlığının yaptığı havaalanına inen yolcularla övünmeye başlamış anlaşılan.
  • Sadece Kasım ayı iç hat yolcu sayısı incelendiğinde 55 havalimanı olan ülkemizde Ordu-Giresun havalimanının yaklaşık 45.000 yolcu ile 23. sırada yer aldığı görülmektedir. Pegasus bilindiği gibi 13 Kasım'dan itibaren günde 2 sefer SAW-OGU yapmaya başladı. Yani Kasım ayının tamamında olsaydı yolcu sayısı en az 10.000 daha artacak ve 55.000 olacaktı. Yine Pegasus 11 Aralık'tan itibaren haftada 3 sefer İzmir yapmaya başlayacak, ayrıca 1 Ocak'tan itibaren Cuma günleri SAW 3 frekansa çıkacak. Anadolujet'in Ercan seferleri için başvuruda bulunduğu bildiriliyor. Tüm bu gelişmelere bakıldığında çok yakın bir zamanda havalimanımızın ilk 20 havalimanı arasına girmesinin kesin olduğu anlaşılıyor. Daha fazla bir şey yazmaya gerek yok sanırım, zira bazen yazmadan da yazmış gibi olmak mümkün, anlayana tabi...
  • Ordulu ve Giresunlu hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun. Yatırım yapılmış millete hizmet gitmiş ve daha fazlası olabileceğini konuşuluyor; daha fazlası olsun. Biz daha fazlasını istiyoruz. Samsun'dan Hopa'ya demiryolu istiyoruz.
  • Ordu ve Giresun illerin nüfusu 1 milyondan fazla, Istanbulda cok Ordulu ve Giresunlu var, OGU'nun basarili olacagi beklenebilir bir durum. Onun icin yolcu sayisi degilde, havalimanin ve artan yolcu trafigin diger branslara birkatigi etkiyi merak ediyorum. Mesela Hotellerin rezervasyon sayisi etkilendimi? Ordu ve Giresunda faaliyet gösteren sirketler kolaylasan ulasimdan yararlanabildimi? Havalimanindan dolayi kac is imkani saglandi?
  • Sadece Kasım ayındaki yolcu sayısına bakarsanız, 45.000 yolcu ile Ordu-Giresun Havalimanı 55 havalimanı içerisinde 23. sırada. Kaldı ki Pegasus 13 Kasım'dan itibaren SAW seferlerine başlamıştı. Yani Kasım ayının tamamında uçmuş olsa rakam 10.000 daha büyürdü. Şimdi Pegasus 11 Aralık'tan itibaren haftada 3 sefer İzmir'e başlıyor. Ocak ayında Cuma günleri SAW'a 3. seferi koyuyor. Yani havalimanını kullanan yolcu sayısı her ay büyüyerek artıyor. Bu trent, havalimanının kısa zamanda yolcu sayısı bakımından ilk 20 havalimanı içerinde yer almasını sağlayacak görünüyor. Yazılacak çok şey var ama yazmadan yazmış gibi yapmak daha anlamlı olacak herhalde. Herkes kendine göre yorumlasın artık.
  • Bizim için sürpriz değil de ondan be canım. Ama sen hala şoku atlatamamış gibisin :))
  • Pasalariz icin orgi-samsun, orgi- trabzon seferi de koyalim. Hani yol cok yoruyordu ya bu arkadaslari, iyilik yapalim :)) Orgi civarinda halkin verdigi kisi basi vergilere bakalim, gerekli mi gereksiz mi goruruz. Cer cop.
  • Sabah saat 07.00 Ataturk istiyoruz O ZAMAN SAMSUN ve Trabzon havaalanlarini Yakalar Yurt dişi bağlantısı olması lazım ATATÜRK HAVA ALANINA GÜNDE 3 UÇAK İSTİYORUZ DOLMASA BEN BU İŞİ BİRAKACAĞİM TABYATUR

Avrupa'nın ve Türkiye'nin, tamamı deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nın tahminlerin üzerinde yolcu sayısına ulaştığı bildirildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 22 Mayıs'ta resmi açılışı yapılan havalimanının yolcu sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

Havalimanının bölgenin yüzyılın projesi olarak değerlendirildiğini belirten Yılmaz, "Bu prestij projemizin yoğun şekilde çalışması bizleri son derece mutlu etti. Açıldığı ilk günlerde çalışıp çalışmayacağı, 'Günde bir iki uçak iner mi ya da inmez mi' tartışmasının yapıldığı havalimanımıza bugün itibarıyla günlük 12 uçak seferi yapılmaktadır. 11 Aralık Cuma günü itibarıyla bu seferler 16'ya çıkacak" dedi.

Ordu-Giresun tahminleri aştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Rajkopan ~ 7 yıl önce
Eee, hani ABD uçuşları? Giresun'da her ailenin Sam Amca'nın ülkesinde akrabası vardı hani:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ordulu ~ 7 yıl önce
Havaalanina ikinci pisti istiyoruz. Cok tutan ilk piste paralel bir ikinci bir pist harika olur. Ayni anda inis kalkis yapilabir. Turkiye icin ne dersiniz ? Dunyada ilk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 7 yıl önce
Ordu belediye başkanı olan arkadaş, ordu için herhangi bir şey yapamayınca ulaştırma bakanlığının yaptığı havaalanına inen yolcularla övünmeye başlamış anlaşılan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORDU-GİRESUN ~ 7 yıl önce
Sadece Kasım ayı iç hat yolcu sayısı incelendiğinde 55 havalimanı olan ülkemizde Ordu-Giresun havalimanının yaklaşık 45.000 yolcu ile 23. sırada yer aldığı görülmektedir. Pegasus bilindiği gibi 13 Kasım'dan itibaren günde 2 sefer SAW-OGU yapmaya başladı. Yani Kasım ayının tamamında olsaydı yolcu sayısı en az 10.000 daha artacak ve 55.000 olacaktı. Yine Pegasus 11 Aralık'tan itibaren haftada 3 sefer İzmir yapmaya başlayacak, ayrıca 1 Ocak'tan itibaren Cuma günleri SAW 3 frekansa çıkacak. Anadolujet'in Ercan seferleri için başvuruda bulunduğu bildiriliyor. Tüm bu gelişmelere bakıldığında çok yakın bir zamanda havalimanımızın ilk 20 havalimanı arasına girmesinin kesin olduğu anlaşılıyor. Daha fazla bir şey yazmaya gerek yok sanırım, zira bazen yazmadan da yazmış gibi olmak mümkün, anlayana tabi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
faroz ~ 7 yıl önce
Ordulu ve Giresunlu hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun. Yatırım yapılmış millete hizmet gitmiş ve daha fazlası olabileceğini konuşuluyor; daha fazlası olsun. Biz daha fazlasını istiyoruz. Samsun'dan Hopa'ya demiryolu istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FMO_Spotter ~ 7 yıl önce
Ordu ve Giresun illerin nüfusu 1 milyondan fazla, Istanbulda cok Ordulu ve Giresunlu var, OGU'nun basarili olacagi beklenebilir bir durum. Onun icin yolcu sayisi degilde, havalimanin ve artan yolcu trafigin diger branslara birkatigi etkiyi merak ediyorum. Mesela Hotellerin rezervasyon sayisi etkilendimi? Ordu ve Giresunda faaliyet gösteren sirketler kolaylasan ulasimdan yararlanabildimi? Havalimanindan dolayi kac is imkani saglandi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORDU-GİRESUN ~ 7 yıl önce
Sadece Kasım ayındaki yolcu sayısına bakarsanız, 45.000 yolcu ile Ordu-Giresun Havalimanı 55 havalimanı içerisinde 23. sırada. Kaldı ki Pegasus 13 Kasım'dan itibaren SAW seferlerine başlamıştı. Yani Kasım ayının tamamında uçmuş olsa rakam 10.000 daha büyürdü. Şimdi Pegasus 11 Aralık'tan itibaren haftada 3 sefer İzmir'e başlıyor. Ocak ayında Cuma günleri SAW'a 3. seferi koyuyor. Yani havalimanını kullanan yolcu sayısı her ay büyüyerek artıyor. Bu trent, havalimanının kısa zamanda yolcu sayısı bakımından ilk 20 havalimanı içerinde yer almasını sağlayacak görünüyor. Yazılacak çok şey var ama yazmadan yazmış gibi yapmak daha anlamlı olacak herhalde. Herkes kendine göre yorumlasın artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FUEL TANK'A ~ 7 yıl önce
Bizim için sürpriz değil de ondan be canım. Ama sen hala şoku atlatamamış gibisin :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rezalet ~ 7 yıl önce
Pasalariz icin orgi-samsun, orgi- trabzon seferi de koyalim. Hani yol cok yoruyordu ya bu arkadaslari, iyilik yapalim :)) Orgi civarinda halkin verdigi kisi basi vergilere bakalim, gerekli mi gereksiz mi goruruz. Cer cop.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rezalet'in daniskası sensin ~ 7 yıl önce
Başlık herşeyi anlatıyor NOKTA.
Euroband ~ 7 yıl önce
Dün kullandım ilk defa bu havalimanını. Pegasus'un sabah uçağıyla SAW'a uçtum. Evden çıkıp havalimanına 10dk'da varmanın mutluluğu paha biçilemez. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bu arada uçak neredeyse tam doluydu. 172 kişi vardı uçakta.
TABYATUR ~ 7 yıl önce
Kimsiniz bilmiyorum ama Rezalet rumuzlu arkadaş siz vergi hesabı yapıyorsunuz GİRESUN-ORDU İLLERİ YURT DİŞİNA TAM YIL TAM 1,5 MİLYAR DOLARLIK FINDIK İHRACATI YAPTI OLDUĞU GİBİ ÖZ MALIMIZI İHRACATI NI YAPTI SEN BİLİP BİLMEDİĞİNİ YAZIP DURMA HAKKARİ NE VERGİ VERMİŞ SİİRT NE VERGİ VERMİŞ MUŞ AĞRI NE VERGİ VERMİŞ KOY ORAYA ATATÜRK İÇİN UÇAK BAK NASIL DOLUYOR UÇAK BİLETİNİ 300 TL. 1 kişilik yer yok
OSMAN TUNCER TABYATUR GİRESUN ~ 7 yıl önce
Sabah saat 07.00 Ataturk istiyoruz O ZAMAN SAMSUN ve Trabzon havaalanlarini Yakalar Yurt dişi bağlantısı olması lazım ATATÜRK HAVA ALANINA GÜNDE 3 UÇAK İSTİYORUZ DOLMASA BEN BU İŞİ BİRAKACAĞİM TABYATUR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Euroband ~ 7 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum. Sabah Ordu-Giresun'dan saat 8 - 8:30 gibi bir uçuş ve akşam Ordu-Giresun'dan 21-21:30 gibi bir uçuş konulursa çok iyi olur. Mevcut 18:00 uçuşu aynı saatinde kalabilir. Böylelikle transfer bağlantısı artmış olur.
Ordu ~ 7 yıl önce
Ordu giresunun tek 4 tanecik ucak pisti var yetmez!
Cok guzel :) ~ 7 yıl önce
Cok guzel MAX Serisi A320Neo lardam binkat daha guzel!!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000