24 Ocak 2016, Pazar 09:01:27

Ordu-Giresun Karadeniz'i uçurdu

Avrupa ve Türkiye'nin deniz üzerinde inşa edilen ilk havalimanı Ordu Giresun Havalimanı Karadeniz'e yatırım talebini uçurdu.
  • orci-moskova hattı ne zaman açılır? iyi para döner bu hattan ;)
  • Uçur beni orgi.
  • Havalimanının ne işe yaradığı önemli değil. Önemli olan emlak piyasası.
  • Bekleyelim görelim. Madem yatırımcılar gelmeye başladı. Bir yıla kalmaz projeler oluşur, temeller atılır. Bölgeye turist akını başlar. Yeni sanayiler kurulur. Ya da, bu yazılanların abartı olduğu anlaşılır. Madem bu kadar fayda sağlıyor ekonomiye, her ile ve büyük ilçeye hava alanı yapalım, ülke ekonomisini şahlandıralım. Ne dersiniz? Onlar neden geri kalsın?
  • Arsa fiyatları ikiye katladı ise yine zengin kazandı. Fakirin yüzü ne zaman gelecek siz ondan haber verin. Havalimanına bir sözüm yok. Çok güzel oldu. Özellikle orgi yazanlar kimsenin cinsel tercihi beni ilgilendirmez. Siz istediğiniz gibi takılın.
  • bu kodlar uluslararası camianın anlayacağı dilden veriliyor ogu o demek.senin kafan almayabilir.ogunun o sunu g sini u sunu.çünkü bunlar uluslarası kodlar.sen anlama.zaten senin anlamana göre ayarlanmıyor bu kodlar.
  • arsa fiyatları ve konut başka bişey uçurmaz bu ülkeyi zaten uçmaktan anladıkları bu, millet 4. sanayi devrimini yaptı biz daha ülkemizi araplara satmakla meşgulüz
  • orgi'yi övüyorum, yukarıdan cukkayı kapıyorum. devam böyle beyler.
  • Haftalik ORGi haberimizi de yaptik. Tamam ya en iyisi orgi, kapatin diger meydanlari herkes orgiden ucsun. TK base yapsin.
  • Beklenen aylik mutad Ordu-Giresun haberi geldi gozumuz aydin.

Avrupa ve Türkiye'nin deniz üzerinde inşa edilen ilk havalimanı Ordu Giresun Havalimanı Karadeniz'e yatırım talebini uçurdu. Bölgeye ulaşımın kolaylaşması sonrasında yerli yabancı yatırımcılar bölgede yatırım yapmak için sıraya girdi. Karadenizli İşadamları Derneği (KAİAD) Başkanı Murat Camadan “Özellikle turizm alanında yatırım yapmak isteyenlerin sayısında ciddi artış var. Araplar fazlasıyla ilgi gösteriyor. Yerli yatırımcılarımızdan da talep geliyor. Havalimanının meyvesini toplamaya başladık” dedi.

Geçen mayıs ayında hizmete başlayan Ordu-Giresun Havalimanı Karadeniz'e can suyu oldu. Avrupa ve Türkiye'nin deniz üzerinde inşa edilen ilk havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı, Karadeniz ekonomisine büyük katkı sağladı. Karadenizli İşadamları Derneği (KAİAD) Başkanı Murat Camadan, bölgeye ulaşımın kolaylaşması sonrası yatırımcıların ilgisinin ciddi şekilde arttığını söyledi. Özellikle turizm alanında yatırım yapmak isteyenlerin ön plana çıktığını ifade eden Camadan “Bu anlamda yaylalarımız yatırımcıların çok ilgisini çekiyor. Yayla turizminin bölgede yaygınlaşmasıyla da bu alanlara yatırım yapmak isteyenlerin sayısı hayli artmış durumda” dedi. 45 Dakikada İstanbul ve Ankara'dan Ordu'ya ulaşımın mümkün hale geldiğini de söyleyen Camadan “Daha önceki yıllarda buralara yatırım yapmak isteyenlerin en büyük çekinceleri ulaşımdı. Kimse havalimanı olmadığından dolayı Ordu'ya ya da Giresun'a gelmek istemiyordu. Şimdi bir yatırımcı iş adamı günübirlik Ordu ve Giresun'a gelerek iş görüşmelerini rahatlıkla yapabiliyor. Ordu-Giresun Havalimanı'nın meyvelerini toplamaya başladık. Çok yeni olmasına rağmen yatırımcıların bölgeye sık sık geldiğini görüyoruz. Bu ziyaretler önümüzdeki günlerde yatırıma dönüşecek. Ondan sonra bu yatırımlar ise bölge halkına istihdam sağlayacak" diye konuştu.

KONUT VE ARSA FİYATLARI İKİYE KATLADI

Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışından sonra bölgedeki konut ve arsa fiyatlarının da birden ikiye katladığını söyleyen Camadan “Ordu'nun Gülyalı İlçesi'nde Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilk deniz üzerine inşa edilen havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, kentteki arsa ve konut fiyatlarını ikiye katladı. Geçen mayıs ayında hizmete giren Ordu-Giresun Havalimanı kentte gayrimenkul fiyatlarını tavan yaptırdı. Havalimanı açılmadan önce Gülyalı ilçesinde 80 bin liraya satılan daireler 160 bin lirayı geçerken, metrekare fiyatı 100 lira civarında olan arsa birim satış fiyatı da 300 liraya kadar çıktı. Kent merkezi Altınordu İlçesi'nde havalimanı açılmadan önce 200 metrekare daire 200 bin lira civarındayken, havalimanı açıldıktan sonra 400 bin lirayı buldu. 200 liralık kiralık daire fiyatları da 350-500 liraya yükseldi” diye konuştu.

ARSA SIKINTISI YAŞANIYOR

Murat Camadan, havalimanının hizmete girmesiyle gayrimenkul sektöründeki canlılığın arttığını, yoğun talep nedeniyle konut yapmak için arsa sıkıntısı yaşandığını belirtti. Havalimanının eğitime de büyük katkısı olduğunun altını çizen Camadan “Havaalanın açılması ile Ordu Üniversitesi'nin hızla büyümesi sağlandı. Ders ve konferanslar için akademislerin ulaşımı çok kolaylaştı. Karadeniz-Akdeniz otoyolu ve Ordu Çevreyolu çalışmalarının sona yaklaşması da ilerleyen yıllarda emlak ihtiyacının daha da artıracağını gösteriyor” dedi.

HEDEF ORDU'YA 1 MİLYON TURİST GETİRMEK

Bölgenin turizm açısından da çeşitlendiğini ve sadece Ordu'ya gelen turist sayısının birkaç yıl içinde 1 milyonu bulacağını belirten Camadan “Turizmimizi çeşitlendiriyoruz. Karadeniz'de yayla turizmi, kış turizmi, macera turizmi, eko turizm, su sporları, sağlık turizmi, av turizmi gibi alternatif turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Son olarak Ordu Valisi Sn.İrfan Balkanlıoğlu'nun belirli dönemlerde 50 kişilik gruplar halinde değişik Arap ülkelerinden basın mensuplarını ağırlaması bölge turizmine katkı sağlıyor. Ve bu yo Karadenizli İş Adamları Derneği olarak Turizm sektörünün çok boyutlu yapısının Ordu halkının yaşam standartlarını arttıracağını, yeni iş imkânları oluşturacağını düşünmekteyiz.

Ordu-Giresun Karadeniz'i uçurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

orcy ~ 6 yıl önce
orci-moskova hattı ne zaman açılır? iyi para döner bu hattan ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçur... ~ 6 yıl önce
Uçur beni orgi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fuzuli ~ 6 yıl önce
Havalimanının ne işe yaradığı önemli değil. Önemli olan emlak piyasası.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sabır ~ 6 yıl önce
Bekleyelim görelim. Madem yatırımcılar gelmeye başladı. Bir yıla kalmaz projeler oluşur, temeller atılır. Bölgeye turist akını başlar. Yeni sanayiler kurulur. Ya da, bu yazılanların abartı olduğu anlaşılır. Madem bu kadar fayda sağlıyor ekonomiye, her ile ve büyük ilçeye hava alanı yapalım, ülke ekonomisini şahlandıralım. Ne dersiniz? Onlar neden geri kalsın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emlakçı ~ 6 yıl önce
Arsa fiyatları ikiye katladı ise yine zengin kazandı. Fakirin yüzü ne zaman gelecek siz ondan haber verin. Havalimanına bir sözüm yok. Çok güzel oldu. Özellikle orgi yazanlar kimsenin cinsel tercihi beni ilgilendirmez. Siz istediğiniz gibi takılın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
orciye ~ 6 yıl önce
bu kodlar uluslararası camianın anlayacağı dilden veriliyor ogu o demek.senin kafan almayabilir.ogunun o sunu g sini u sunu.çünkü bunlar uluslarası kodlar.sen anlama.zaten senin anlamana göre ayarlanmıyor bu kodlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
batı ~ 6 yıl önce
arsa fiyatları ve konut başka bişey uçurmaz bu ülkeyi zaten uçmaktan anladıkları bu, millet 4. sanayi devrimini yaptı biz daha ülkemizi araplara satmakla meşgulüz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
helal ~ 6 yıl önce
orgi'yi övüyorum, yukarıdan cukkayı kapıyorum. devam böyle beyler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORGY ~ 6 yıl önce
Haftalik ORGi haberimizi de yaptik. Tamam ya en iyisi orgi, kapatin diger meydanlari herkes orgiden ucsun. TK base yapsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
neden O-R-G-İ ~ 6 yıl önce
neden inatla ve ısrarla orgi diyosunuz?bir kastınızmı var yoksa kafanız almıyomu?orgi değil kardeşim OGU yada ORDU GİRESUN HAVALİMANI anladınızmı?
orci ~ 6 yıl önce
sapık mısın kardeşim? adam orci demiyor orgi diyor. ordu'nun or'u, giresun'un gi'si. ogu nedir? o ve g'yi anladık da u nedir? devrişin fikri...
orciye ~ 6 yıl önce
sen uzaydamı yaşıyon?orgi ne demek biliyonmu?ingilizce bilmemen senin gibi insan için gayet normal.havalimanının adını ogu koymuşlar.yani ordu giresun uluslararası havalimanı demek.ama senin beynin almayabilir.sen biraz daha devam et orgi demeye.
Ne diyem ~ 6 yıl önce
Mahmutmu diyem?!!!
Fuel Tank ~ 6 yıl önce
Beklenen aylik mutad Ordu-Giresun haberi geldi gozumuz aydin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Empty Tank... ~ 6 yıl önce
Niye rahatsız oldun bir de onu söylesen... Demek ki haber değeri görmüşler. Sen beğenmiyorsan aç bir site istediğin haberlere yer ver. Sen rahatsız oluyorsan bil ki Ordu-Giresun havalimanı ile hava ulaşımı ayağının dibine gelen milyonlarca insan bu haberlerden çok memnun (nokta)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000