05 Nisan 2013, Cuma 08:01:05

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI NE DURUMDA?

Ordu Vali Yardımcısı ve Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak, "Bizim rüyamız olan havalimanının başkalarının kabusu olmaması için çalışmalarımızı ve tedbirlerimizi sürdürüyoruz" dedi...
  • Ulan millet mimar olmuş yorum yapıyo biride imamlıktan bahsediyo ne kadar biliyosunuz siz ya
  • Orduya havaalani ve sehri buyuksehir yapacaklarina Orduspor'un super ligde kalmasini saglasinlar, Hector Cuper gibi bir dunya markasi var baslarinda takim surunuyor, iki tane adam gibicene topcu alamamamislar, takim kumeye gidiyor yazik.
  • Ordu büyük sehirde olmus neye yarar önce ilcelerin rezilliğine baksın gelismislikle alakası olmayan bi yer bide büyük sehir yaptılar heyy allahım!!!
  • çok saçma sapan fizibilitesi detaylı yapılmamış bir iş.. yıllar sonra yapılanlar arıza vermeye başladığında bunlar belkide ortada olmayacklar , bunlar gene bize kalacak..
  • Dünyanın en abuk sabuk projelerinden biri. Başbakanı imam olan ülkelerin yapacağı bu

Bayrak, yaptığı açıklamada, deniz üzerine inşa edilen Ordu- Giresun Havalimanı projesinin hızla sürdüğünü belirtti. Projenin hayata geçirilmesinin ardından tedbiri elden bırakmadıklarını anlatan Bayrak, "Bu konudaki hassasiyetimiz sürüyor" diye konuştu.

Bölgede kolluk kuvvetlerinin olası kazaların önüne geçilmesi noktasında zaman zaman denetim yaptığını anlatan Bayrak, şunları söyledi:


"Ordu- Giresun Havalimanı inşaatının dolgu işlemleriyle ilgili olarak başta kamyon sürücülerimizin ve maden ocağında çalışan işçilerimizin çok ciddi gayretleri var. Bizim bu inşaat çalışmaları sırasında ciddi önlemlerimiz oluyor. Bizim Ordu- Giresun Havalimanı inşaatıyla alakalı beklentimiz şu, bizim rüyamız olan havalimanının başkalarının kabusu olmaması için çalışmalarımızı ve tedbirlerimizi sürdürüyoruz. Burada can ve mal güvenliği noktasında ve insanların zarar görmemesi için önlemlerimizi alıyoruz. Bununla ilgili olarak şantiye sorumluları ile de farklı toplantılar gerçekleştiriyoruz. Çalışanların herhangi bir kazaya sebebiyet vermemesi en büyük temennimiz. Gerekli kurallar sürekli buradaki insanlara hatırlatılıyor. Çünkü sevincimizin kursağımızda kalmaması için bunlar çok önemli."

-"Kolluk kuvvetleri denetimlerini sürdürüyor"-

Bölgede kolluk kuvvetlerinin denetimlerinin aralıksız sürdüğünü vurgulayan Bayrak, şöyle devam etti:

"Güvenlik noktasında kendi birimlerimiz emniyet ve jandarma başta olmak üzere diğer kurumlarımızın ilçede belli kurallara uyulması noktasında görevlerini yerine getirmeye çalışıyorlar. Malzemelerin taşındığı yol uluslararası bir yol. Burada da çok ciddi trafik yoğunluğu var. Buradan geçen vatandaşlarımızın burnunun dahi kanamaması için önlemlerimizi alıyoruz. Bizim rüyamız olan havalimanının başkalarının kabusu olmaması için çalışmalarımızı ve tedbirlerimizi sürdürüyoruz. Bu yolda başta radar uygulaması olmak üzere diğer kontroller yetkili kolluk kuvvetleri tarafından sürekli gerçekleştiriliyor."

-"Taş taşıyan kamyonlara da cezalar kesiliyor"-

Havalimanı inşaatına taş taşıyan bazı kamyonlara cezaların kesildiğini de söyleyen Bayrak, şunları kaydetti:

"Havalimanı inşaatına taş taşıyan bazı araçlara cezalar kesildi. Bu sadece bugün değil farklı zamanlarda da gerçekleştiriliyor. Bizler bu ilin bürokratları olarak havalimanının gerçekleşmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Bundan sonra da göstereceğiz. Vatandaşlarımızdan da gerekli kolaylığın sağlanmasını isteyeceğiz. Biz idari olarak belli birimlerin bu konuda yaptığı denetimlerin doğru olduğunu düşünüyoruz. Denetimler devam edecek. Farklı zamanlarda kolluk kuvvetlerinin denetimi sürecek. Bizim isteğimiz arkadaşlarımızın tabi olmaları gereken mevzuat noktasındaki gerekli belgeleri bulundurmaları ve kurallara uymalarıdır."

Öte yandan havalimanı inşaatına taş taşıyan bazı kamyon sürücüleri de kendilerine kesilen cezaların fazlalığından şikayet ederek duruma tepki gösterdi. 

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI NE DURUMDA?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Ulan millet mimar olmuş yorum yapıyo biride imamlıktan bahsediyo ne kadar biliyosunuz siz ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yabanci ~ 9 yıl önce
Orduya havaalani ve sehri buyuksehir yapacaklarina Orduspor'un super ligde kalmasini saglasinlar, Hector Cuper gibi bir dunya markasi var baslarinda takim surunuyor, iki tane adam gibicene topcu alamamamislar, takim kumeye gidiyor yazik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rrr ~ 9 yıl önce
Ordu büyük sehirde olmus neye yarar önce ilcelerin rezilliğine baksın gelismislikle alakası olmayan bi yer bide büyük sehir yaptılar heyy allahım!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
matador ~ 9 yıl önce
çok saçma sapan fizibilitesi detaylı yapılmamış bir iş.. yıllar sonra yapılanlar arıza vermeye başladığında bunlar belkide ortada olmayacklar , bunlar gene bize kalacak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abuk sabuk ~ 9 yıl önce
Dünyanın en abuk sabuk projelerinden biri. Başbakanı imam olan ülkelerin yapacağı bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000