10 Kasım 2015, Salı 12:42:49

Ordu-Giresun fiyatları uçurdu

Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışının ardından Gülyalı ilçesindeki arsa fiyatlarının yüzde 400 arttığı belirtildi.
  • Kim ne yatırımı yapacakmış da metrekaresi 800 liraya satılıyormuş arsalar? 1000 metrekare 800 bin yani. Başkan arsalar değerlensin, alan olsun diye uğraşıyor, o kadar.
  • Bence airporthaber'in orgi'de hissesi var. Ozellikle dikkat ediyorum bu meydanla ilgili surekli bir haber geciliyor.
  • Zaman her şeyi çözer. Bu tür fırsatlarda hiç acele etmemek lazım. Zamana bırakmak en iyisi. Toprak herşeydir. Kim ne verirse versin toprak satılmaz. Ama gelin siz bunları aç gözlü millete anlatın. 3 kuruşu görünce gözleri dönüyor. Sanıyorlar o para sonsuza kadar yerinde duracak. Şehit dedelerin mirasyedi torunları...
  • pegasus izmir-orgi başlayacak diyorlardı. ne zaman acaba . çok merak ediyorum havaalanını
  • Bir hava alanı fiyatları böyle uçuruyorsa, her ile yapmak gerek. Bu gidişle o kadar uçacak ki, kimse tutmak istemeyecek. Yatırımlar sonuçlanmaya başlasın, o zaman göreceğiz hayaller ne kadar gerçekmiş. Çikolata Park inşaatı hala neden başlamadı?
  • Sayın Enver Yilmaz'in Bagdat caddesi ve Kizilaydaki gayrimenkul fiyatlarindan haberi olmadigi anlasildi.
  • İzmirli arkadas sana uzucu bir haber vereyim. O SEKA 'fabrika' arazisi yikildi ve toki konutlari yapilio. Ne gerek var OSB ye.evlerin duvarlarini satar onlarla ekmek aliriz artik. Nese yaa memleketimle ilgili yarami açmayın, yoksa sabaha kadar susmam.
  • Havaalanı yapıldı diye neden fiyatlar artıyor anlamak mümkün değil
  • Dünyada havaalanına yakın yerler ucuz olup kimse yanaşmaz bizde tam tersi ne salak bi millet ya
  • Birde Tirebulu Torul duble yol ve demiryolu yapılırsa işte o zaman Giresun ve Ordu uçar.

Avrupa ve Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışının ardından Gülyalı ilçesindeki arsa fiyatlarının yüzde 400 arttığı belirtildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gülyalı ilçesinde deniz üzerine yapılan Ordu-Giresun Havalimanı'nın ilçenin kaderini değiştirdiğini söyledi. İlçede arazi fiyatlarının yüzde 400 arttığını belirten Yılmaz, "Yatırımcılar sıraya girdi ancak bu kez de ilçe sakinleri, arazilerinin daha değerleneceği umuduyla satışa yanaşmıyor" dedi.

Yılmaz, 8 bin nüfuslu ilçede arsa fiyatlarının günden güne arttığını vurgulayarak, "İki ilin 50 yıllık hayali olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın temeli 2011 yılında atılmıştı. 22 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla resmi açılışı yapıldı. Şu ana kadar bu havalimanından 135 bin yolcu yararlandı. Sekiz bin nüfuslu Gülyalı ilçemizde yer alan Avrupa'nın denize dolgu ilk havalimanı arazi fiyatlarının da yüzde 400 artmasına neden oldu. Daha önce metrekaresi 100 liradan alıcı bulan arsalar, Ordu-Giresun Havalimanı'nın hizmete açılmasının ardından 400-800 liradan satışa sunuluyor" diye konuştu.

Birçok yatırımcının ilçeden arazi almak için sıraya girdiğini söyleyen Yılmaz, şöyle devam etti:

"Ordu-Giresun Havalimanı, dünyanın denize dolgu üçüncü, Avrupa ve Türkiye'nin ilk denize dolgu havalimanı olması nedeniyle ülkemizin de prestij projeleri arasında yer alıyor. Denize 36 milyon taş dökülerek inşa edilen havalimanının pist uzunluğu 3 kilometre. Burası denizin üzerinde kurulan devasa bir yatırım. Henüz 6 aylık bir havalimanı olmasına rağmen 8 bin nüfuslu ilçeninde kaderi değişti. İlçede arazi fiyatları yüzde 400 oranında artış gösterdi. Birçok yatırımcı, hem Gülyalı belediyemize hem de büyükşehir belediyesine ilçeden arazi almak için başvuruda bulundu, ancak vatandaşlarımız arazilerini satmaya yanaşmıyor. Bu yüzden yatırımcılara yer göstermekte zorlanıyoruz."

"Arsaların değeri Bağdat Caddesi'ne eş değer"

Yılmaz, "Gülyalı ilçesindeki arsalar İstanbul'daki Bağdat Caddesi'ne eş değer" diyerek, "Aynı zamanda Ankara'daki Kızılay'a da eş değerde. Buradaki fiyatlar Türkiye'nin en yüksek arsa fiyatlarına kıyaslanacak mahiyette. Bundan dolayı bize arsa talebinde gelenlere olumlu cevap veremiyoruz. O bölgede zaten arsa sorunumuz vardı. Şimdi havalimanının hizmet vermeye başlamasıyla arsalar daha kıymetlendi ve değerlendi" ifadelerini kullandı.

İlçeye çikolata park kuruluyor

Öte yandan ilçeye kurulacak "Çikolata Park" projesinin yapımına başlandığını ve yer teslimi yapılarak yüklenici firmanın ilk kazmayı vurduğunu anlatan Yılmaz, "Çikolata Park Ordu-Giresun Havalimanı'nın yakınında 53 dönüm alanda inşa ediliyor. Bu projede çikolata imalat ve satış yerlerinin yanı sıra çocuk Oyun parkı, amfi tiyatro ile halı saha, Tenis kortu gibi spor alanları olacak. Proje sayesinde Ordu'nun en önemli tarımsal ürünü fındığa da değer verilmiş olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Bu projenin de tamamlanmasıyla ilçede arsa fiyatlarının daha artmasını beklediklerini söyleyen Yılmaz, aynı artışın Altınordu ilçesinde olduğunu sözlerine ekledi. - Bir dönümünden 1 milyon lira istiyorlar Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen de ilçede arsa fiyatlarının adeta "uçtuğunu" ifade ederek, "İlçemizde ana yol kenarı ve havalimanını kuşbakışı gören yerlerde 1 dönüm arsadan 500 bin lira ile 1 milyon lira arasında fiyat belirlenmiş durumda. Fiyatlar çok yükseldi. Birçok vatandaş fiyatların daha da artacağı beklentisinden dolayı arsalarını satmaya yanaşmıyor" dedi.

Şen, ilçeye yatırım yapmak için gelen iş adamlarına yer gösteremediklerini, bu nedenle ilçeye gelen yatırımcıların hayal kırıklığı yaşayarak geri döndüğünü söyledi. Öte yandan Ordu emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce ise kentte arsa fiyatlarının artmasıyla konut fiyatlarının da yükseldiğini kaydetti.

Ordu-Giresun fiyatları uçurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Meka ~ 7 yıl önce
Kim ne yatırımı yapacakmış da metrekaresi 800 liraya satılıyormuş arsalar? 1000 metrekare 800 bin yani. Başkan arsalar değerlensin, alan olsun diye uğraşıyor, o kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Prag ~ 7 yıl önce
Bence airporthaber'in orgi'de hissesi var. Ozellikle dikkat ediyorum bu meydanla ilgili surekli bir haber geciliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uç Türkiyem ~ 7 yıl önce
Tartışılması gereken bir alan olduğu içindir. Önümüzdeki beş yılda göreceğiz getirilerini.
Zaman ~ 7 yıl önce
Zaman her şeyi çözer. Bu tür fırsatlarda hiç acele etmemek lazım. Zamana bırakmak en iyisi. Toprak herşeydir. Kim ne verirse versin toprak satılmaz. Ama gelin siz bunları aç gözlü millete anlatın. 3 kuruşu görünce gözleri dönüyor. Sanıyorlar o para sonsuza kadar yerinde duracak. Şehit dedelerin mirasyedi torunları...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ordulu ~ 7 yıl önce
pegasus izmir-orgi başlayacak diyorlardı. ne zaman acaba . çok merak ediyorum havaalanını

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayallerle Yaşıyoruz ~ 7 yıl önce
Bir hava alanı fiyatları böyle uçuruyorsa, her ile yapmak gerek. Bu gidişle o kadar uçacak ki, kimse tutmak istemeyecek. Yatırımlar sonuçlanmaya başlasın, o zaman göreceğiz hayaller ne kadar gerçekmiş. Çikolata Park inşaatı hala neden başlamadı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 7 yıl önce
Sayın Enver Yilmaz'in Bagdat caddesi ve Kizilaydaki gayrimenkul fiyatlarindan haberi olmadigi anlasildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mezun ~ 7 yıl önce
İzmirli arkadas sana uzucu bir haber vereyim. O SEKA 'fabrika' arazisi yikildi ve toki konutlari yapilio. Ne gerek var OSB ye.evlerin duvarlarini satar onlarla ekmek aliriz artik. Nese yaa memleketimle ilgili yarami açmayın, yoksa sabaha kadar susmam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ordulu ~ 7 yıl önce
Havaalanı yapıldı diye neden fiyatlar artıyor anlamak mümkün değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Niyazi ~ 7 yıl önce
Bölge yatırım cazibe merkezi olacak. O nedenle.
777 ~ 7 yıl önce
Dünyada havaalanına yakın yerler ucuz olup kimse yanaşmaz bizde tam tersi ne salak bi millet ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşin gerçeği ~ 7 yıl önce
Birde Tirebulu Torul duble yol ve demiryolu yapılırsa işte o zaman Giresun ve Ordu uçar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000