19 Temmuz 2015, Pazar 09:36:22

Ordu-Giresun fiyatları katladı

Türkiye'nin deniz üzerine kurulan ilk havalimanı projesi olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılması sonrası kentteki konut fiyatları iki katına çıktı.
  • İstanbul dan ikram ıls sistemi ne zaman hayata geçicek günde 1 tane uçağın inip kalkması bizi mennun edeceği yerde madur oluyoruz be nedenle gece uçusalrı biran once başlasın istiyoruz bir ordu gülyalılı olarak bize ne bir bilgi verilmesini rica ediyoruz saygılar
  • Sasirmadik ki. Yazik havada atilan turlarda harcanan paraya. E 500 tl olsa da normal. Havayolu firmalari bu havada atilan turlarin benzinini de yansitmali fiyata
  • Sasirmadik ki. Yazik havada atilan turlarda harcanan paraya. E 500 tl olsa da normal. Havayolu firmalari bu havada atilan turlarin benzinini de yansitmali fiyata
  • Bu havalanına gereksiz diyenler açıp bir bilet almaya kalksın cuma gününe kadar IST-OGU uçaklarında yer yok.Cuma günü uçuşu da 309 liraya bilet var.Rize'ye yapılınca da aynısı olacak.Siz oraları Zafer Havaalanı ile Uşak'la Iğdır'la kıyaslamayın.
  • Bu haber artık kabak tadı verdi. Gün geçmiyor aynı haberi vermeye si niz.
  • THY DE FIYATLARIN ARTMASINI FIRSAT BILDI HERHALDE. BAYRAM DAHIL HALA ATATÜRK HAVAALANINDAN ORDU GİRESUNA 130 YOLCU KAPASITELI 319 LARI PLANLIYOR.DOLULUK ORANI % 100 TABI BÖYLE OLUNCA FIYATLAR TAVAN YAPMIŞ DURUMDA.MESELA DOLULUK ORANI % 60 OLAN ZAFER HAVALANINA KASTAMONU HAVAALANINA B738 PLANLANIYOR.SAMSUN VE TRABZONA DAHA UCUZA BILET BULABILIYORSUNUZ.
  • ordudaki gelir durumu nedir ki anlaşılır gibi değil elinizde neyiniz var neyiniz yok daha şimdiden araplar satın almaya başlamışlar bile satın topraklarınızı satın sonra betona ekmek banar yersiniz.çocuklarınıza anlatacağınız hikayelerde burdaki dere de yüzer balık tutardık, şuralar hep bahçeydi fındıklıktı,tüm sahillerinde denize gişrerdik hiç kirli değildi vs.
  • Havalaninin tam karsisinda dagdaki ufak ev benim,kayinco ayse abiyle yaptik,20 bin tl ye cikti ev,simdi isteriz 300 bin tl..ne yapak bizde kazanalim,allah bu havalimanini yapan buyuklerimizden razi olsun,onlari basimizdan eksik etmesi yarabbim
  • Ordu'muza boyle yatirimlar yapilsin, biktim artik bu istanbul'dan butun hemserilerimide alip keske kendi sehrimize donup orayi kalkindirip bir dunya sehri yapabilsek.
  • Yanı her yere havaalanı yapalım.

Ordu'nun Gülyalı İlçesi'nde Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilk deniz üzerine inşa edilen havalimanı olan Ordu- Giresun Havalimanı, kentteki arsa ve konut fiyatlarını ikiye katladı.

200 METREKARE DAİRE 400 BİN LİRA

Geçen Mayıs ayında hizmete giren Ordu-Giresun Havalimanı kentte gayrimenkul fiyatlarını tavan yaptırdı. Havalimanı açılmadan önce Gülyalı ilçesinde 80 bin liraya satılan daireler 160 bin lirayı geçerken, metrekare fiyatı 100 lira civarında olan arsa birim satış fiyatı da 300 liraya kadar çıktı. Kent merkezi Altınordu İlçesi'nde havalimanı açılmadan önce 200 metrekare daire 200 bin lira civarındayken, havalimanı açıldıktan sonra 400 bin lirayı buldu. 200 liralık kiralık daire fiyatları da 350-500 liraya yükseldi.

"ORDU KABUĞUNU KIRMIŞ OLDU"

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, havalimanının hizmete girmesiyle gayrimenkul sektördeki canlılığın arttığını, yoğun talep nedeniyle konut yapmak için arsa sıkıntısı yaşandığını, kentte acilen yeni bir şehir planı hazırlanması gerektiğini belirtti. Ordu Üniversitesi'nin hızla büyümesi, Karadeniz- Akdeniz otoyolu ve Ordu Çevreyolu çalışmalarının sona yaklaşmasının ilerleyen yıllarda fiyatları daha da artıracağını belirten Yüce, "Önceden Ordulu olup da gurbette kalanların bir bölümünün Ordu'ya sempatisi yoktu havalimanı açılana kadar. Şimdi havalimanı açıldı Ordu kabuğunu kırmış oldu. Artık Ordu'ya geliyorlar. Yeterince konut olmaması kira fiyatlarını da artırıyor. Arsa ve konut fiyatları da çok yükseldi. Devam eden yol yatırımlarının bitmesiyle bu rakamların daha da katlanmasını bekliyoruz. Ayrıca Araplar da son dönemde Ordu'dan konut almaya başladı, bu duyuldukça talebi daha da artırıyor" dedi.

FİYATLAR DAHA DA ARTAR

Altınordu İlçesi'nde yeni şehir planı hazırlanmayıp, yeni bulvarlar açılmaması halinde çarpık yapılaşmanın artabileceğine dikkat çeken Uğur Yüce, "Ordu'yu yönetenlerin acilen merkez İlçe'de Altınordu'da yeni bir şehir planı yapması gerekiyor. Şehrin tamamının masaya yatırılması lazım. Çünkü şehirde eski sıkışık yapılar var. Şehir belli bir alana sıkışmış. Yeni yatırımcıya yer sunmaya yer yok. Okul yapmaya bile yer kalmadı. Havalimanı yolu üzerinde denize sıfır Cumhuriyet Mahallesi'nde bir alan var ancak buradaki arsaları daha önceden yatırımcı satın almış. Şuan yatırım yapmıyor. Yerin daha da değerlenmesini bekliyor. Haliyle mevcut şehirdeki alanlarda sıkışma var. Yeni şehir planı yapılmazsa fiyatlar daha da katlanır hem de çarpık yapılaşma devam eder. Modern bir şehir olmanın her gün önünü kesmiş oluruz" diye konuştu. (Haberler)

Ordu-Giresun fiyatları katladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

ikram altunkaynak ~ 7 yıl önce
İstanbul dan ikram ıls sistemi ne zaman hayata geçicek günde 1 tane uçağın inip kalkması bizi mennun edeceği yerde madur oluyoruz be nedenle gece uçusalrı biran once başlasın istiyoruz bir ordu gülyalılı olarak bize ne bir bilgi verilmesini rica ediyoruz saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yine inemiyor ucak :) ~ 7 yıl önce
Sasirmadik ki. Yazik havada atilan turlarda harcanan paraya. E 500 tl olsa da normal. Havayolu firmalari bu havada atilan turlarin benzinini de yansitmali fiyata

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yine inemiyor ucak :) ~ 7 yıl önce
Sasirmadik ki. Yazik havada atilan turlarda harcanan paraya. E 500 tl olsa da normal. Havayolu firmalari bu havada atilan turlarin benzinini de yansitmali fiyata

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 7 yıl önce
Bu havalanına gereksiz diyenler açıp bir bilet almaya kalksın cuma gününe kadar IST-OGU uçaklarında yer yok.Cuma günü uçuşu da 309 liraya bilet var.Rize'ye yapılınca da aynısı olacak.Siz oraları Zafer Havaalanı ile Uşak'la Iğdır'la kıyaslamayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaile alınan ~ 7 yıl önce
Bu haber artık kabak tadı verdi. Gün geçmiyor aynı haberi vermeye si niz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 7 yıl önce
THY DE FIYATLARIN ARTMASINI FIRSAT BILDI HERHALDE. BAYRAM DAHIL HALA ATATÜRK HAVAALANINDAN ORDU GİRESUNA 130 YOLCU KAPASITELI 319 LARI PLANLIYOR.DOLULUK ORANI % 100 TABI BÖYLE OLUNCA FIYATLAR TAVAN YAPMIŞ DURUMDA.MESELA DOLULUK ORANI % 60 OLAN ZAFER HAVALANINA KASTAMONU HAVAALANINA B738 PLANLANIYOR.SAMSUN VE TRABZONA DAHA UCUZA BILET BULABILIYORSUNUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne zaman ~ 7 yıl önce
suyu bile parayla satan havayolu ucsada ,makul fiyatlara ucsak.
nbox ~ 7 yıl önce
ordudaki gelir durumu nedir ki anlaşılır gibi değil elinizde neyiniz var neyiniz yok daha şimdiden araplar satın almaya başlamışlar bile satın topraklarınızı satın sonra betona ekmek banar yersiniz.çocuklarınıza anlatacağınız hikayelerde burdaki dere de yüzer balık tutardık, şuralar hep bahçeydi fındıklıktı,tüm sahillerinde denize gişrerdik hiç kirli değildi vs.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Havalaninin tam karsisinda dagdaki ufak ev benim,kayinco ayse abiyle yaptik,20 bin tl ye cikti ev,simdi isteriz 300 bin tl..ne yapak bizde kazanalim,allah bu havalimanini yapan buyuklerimizden razi olsun,onlari basimizdan eksik etmesi yarabbim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ordulu ~ 7 yıl önce
Ordu'muza boyle yatirimlar yapilsin, biktim artik bu istanbul'dan butun hemserilerimide alip keske kendi sehrimize donup orayi kalkindirip bir dunya sehri yapabilsek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 7 yıl önce
Yanı her yere havaalanı yapalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000