23 Şubat 2017, Perşembe 09:30:01

Ordu Giresun 1 milyona doğru...

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu'nun, 1 milyon turist hedefine 2018 yılında ulaşacağını belirtti.
  • Orgi karadenizin en iyi ve en temiz entegre havalimani türkiyenin prestiji Ve cok yogun talep var Onur thy anadolujet pegasus hergün ııcuyo Almanya kibris arabistan var her hafta
  • Abicim orgi havalimanina uc konforu ve yola cikinca bile viz viz araba geçiyo entegre ve süper bir manzara esliginde iniliyor ve hergün 12.14 arasi ücüs var
  • Yılda birkaç kez uçuş olan meydan kışın zaten hiç işlemiyor 1 milyon hikaye... Maksimum 10 bin olur o da yıllık.
  • OGU herkesin ezberini bozdu, Mesela bu gün 10 uçuş var, Olumsuz yorumlar beyhude ve gülünçtür. Benim anlamadığım konu: Neden hala Trabzondan Bulancağa kadar, ve Samsundan Orduya kadar Havaş servisi çalışıyor??? Bu durum OGU yu sabote etmiyormu? Sn Balkanlıoğlu bu konuya bir baksın.
  • Bunun nesi güzel haber. ORGİ nin dörtte birinde ki Gazipaşa bile bir milyon yolcu yapıyor. Ben olsam bunu haber yapmaz saklardım. Hatta utanırdım.
  • Mis gibi orgi devam edin durmayin lutfen
  • yine bir ordu-giresun haberiyle daha güne merhaba :) Bu sitede ordu-giresun haberleri Atatürk Havalimanının ün haberlerini geçti.Bu neyin pohpohlanmasıdır arkadaş .Aynı haberleri ısıtıp ısıtıp yazıyorsunuzz.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu'nun, 1 milyon turist hedefine 2018 yılında ulaşacağını belirterek, yürütülen tanıtım çalışmalarının yanında, Ordu-Giresun Havalimanının Türkiye'ye turist getiren seyahat acentelerine sağlanacak 6 bin dolarlık destek kapsamına alınmasının Ordu'ya gelecek turist sayısının artmasına önemli katkı sağlayacağını ifade etti.

Türkiye'ye turist getiren seyahat acentelerine sağlanacak 6 bin dolarlık desteğin Ordu-Giresun Havalimanını da kapsadığını belirten Vali Balkanlıoğlu, "Kültür ve Turizm Bakanlığınca çıkarılan, ülkemize turist getiren (A) grubu seyahat acentelerine destek sağlanması hakkında kararın uygulama usul ve esaslarına dair tebliğ, 15 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Bu tebliğe göre, Türkiye'ye turist getiren seyahat acentelerine sağlanacak 6 bin dolarlık destek kapsamına Ordu-Giresun Havalimanı da dahil edilmiştir. Bundan dolayı son derece mutlu olduk. Zira, Ordu şehri olarak bizim, 1 milyon turist hedefimiz var. Bu hedefimize ulaşabilmek için yoğun bir tanıtım faaliyeti yürütüyoruz. Bunun neticesinde de ilimizi ziyaret eden turist sayısında ciddi bir artış meydana geldi. Yapılan bu düzenlemeyle birlikte özellikle Arap ve Körfez ülkelerinden ilimize çok sayıda charter seferleri gerçekleşecektir" dedi.

Yeni düzenlemeyle, Türkiye'nin daha güneyinde tatil yapmayı tercih eden Rus turistin yanı sıra Karadeniz'e ilgi duyan Körfez ülkeleri turistleri ile İranlı turistlere yönelik önemli teşvikler sağlandığını ifade eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, "Teşvik kapsamında özellikle Rus ve Avrupalı turistin tercih ettiği bölgelere ek olarak Körfez turistinin son yollarda en çok tercih ettiği yerlerden olan Karadeniz kıyıları da eklenmiş oldu. Turizmde geçtiğimiz 2 yılda rekor artışlar yakalayan Ordu, 1 milyon hedefine ulaşmak istiyor. 2015 yılında yüzde 42, 2016 yılında yüzde 25 artış oranı yakalayan Ordu'da, 1 milyon turist hedefine ulaşacağız" diye konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, "Yaptığımız tanıtımlar sayesinde yeşili, mavisi, bozulmamış coğrafyası ile Karadeniz'in özeti konumunda olan Ordu yerli ve yabancı turistlerin yeni gözdesi haline geldi. Havalimanımızın teşvik kapsamına alınması ile birlikte turizm potansiyeli yüksek olan ilimizde ciddi manada bir hareketlilik yaşanacaktır. Ordu-Giresun Havalimanı deniz üzerine kurulu ve Türkiye'nin en prestijli havalimanı olma özelliğini taşıyor. Bu da bizim için büyük bir şans. Turistlerin büyük bölümünü yerli vatandaşlarımız oluşturuyor. 50 bine yakını ise Arap turistlerden oluşuyor. Turizmin gelişmesiyle birlikte yatırım ve istihdamın artacaktır" ifadelerini kullandı.

Ordu Giresun 1 milyona doğru...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Çotonak ~ 5 yıl önce
Orgi karadenizin en iyi ve en temiz entegre havalimani türkiyenin prestiji Ve cok yogun talep var Onur thy anadolujet pegasus hergün ııcuyo Almanya kibris arabistan var her hafta

Yanıtla

Kalan karakter 1000
22 ~ 5 yıl önce
Abicim orgi havalimanina uc konforu ve yola cikinca bile viz viz araba geçiyo entegre ve süper bir manzara esliginde iniliyor ve hergün 12.14 arasi ücüs var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TRABZON - LTCG ~ 5 yıl önce
Yılda birkaç kez uçuş olan meydan kışın zaten hiç işlemiyor 1 milyon hikaye... Maksimum 10 bin olur o da yıllık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Duyan varmı? ~ 5 yıl önce
OGU herkesin ezberini bozdu, Mesela bu gün 10 uçuş var, Olumsuz yorumlar beyhude ve gülünçtür. Benim anlamadığım konu: Neden hala Trabzondan Bulancağa kadar, ve Samsundan Orduya kadar Havaş servisi çalışıyor??? Bu durum OGU yu sabote etmiyormu? Sn Balkanlıoğlu bu konuya bir baksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gomik çocuk. ~ 5 yıl önce
gomiksin :D Görende Havaşın potansiyelle bilinçli oynadığı kanaatine varacak.
Orgi ~ 5 yıl önce
Bunun nesi güzel haber. ORGİ nin dörtte birinde ki Gazipaşa bile bir milyon yolcu yapıyor. Ben olsam bunu haber yapmaz saklardım. Hatta utanırdım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazıyı dogru oku ~ 5 yıl önce
Havalimanının bir milyon yolcuya ulaştığını ya da ulaşacağını söylemiyor. O zaten olacak bir durum. Ordu'ya bir milyon yerli ve yabancı turistin geleceğini söylüyor.
OGU ~ 5 yıl önce
Bre gafil, Gazipaşa dediğin Akdeniz rivierasında Antalya'dan sonra (ki dünyanın bildiği turizm cenneti) o bölgedeki 2. havalimanı. OGU'yu orası ile kıyaslayarak kötülemeye çalışmak analiz fakiri olduğunu gösteriyor, anlarsan tabi...
ORGi ~ 5 yıl önce
Mis gibi orgi devam edin durmayin lutfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vs vs ~ 5 yıl önce
yine bir ordu-giresun haberiyle daha güne merhaba :) Bu sitede ordu-giresun haberleri Atatürk Havalimanının ün haberlerini geçti.Bu neyin pohpohlanmasıdır arkadaş .Aynı haberleri ısıtıp ısıtıp yazıyorsunuzz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vs vs ye cevaben ~ 5 yıl önce
Beğenmiyorsan git burdan
OGU ~ 5 yıl önce
OGU'nun haber olması sizi neden rahatsız ediyor yazar mısınız ltf? Ayrıca siz nerenin haber olmasını istiyorsunuz?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000