02 Temmuz 2010, Cuma 08:30:43

KAMPANYA BAŞLATILDI

Ordu ile Giresun illerinin ortak kullanımı için ilk olarak 1992 yılında ortaya atılan, aradan geçen 17 yıla rağmen gerçekleştirilemeyen ve bu süre içerisinde 3 Cumhurbaşkanı, 10 Başbakan, 14 Ulaştırma, 14 Bayındırlık Bakanı eskiten OR-Gİ havaalanı için internette imza kampanyası başlatıldı.
  • bakıyorum yorumlara, nekadar cok tasarruf sahibi okucular var.yok trabzon samsun yakınmıs 2 saatmiş v.s v.s çıkarlarımı var bu arkadasların diye dusunmekten kendimi alı koymıyorum? duble otoyollar yapılıyoda ,aynı sekilde dlgu ile sahile havalimanımı yapılamayacak. hemde bora jet uçakları için olsa yeter. varsın buyuk ucak inmesin. bide neymiş inadına trabzonmuş
  • inadına trabzon havaalanı.....
  • Ayrıntılara girmeyeceğim... Yorumcular azıcık olsun vizyon sahibi olsanız ne kadar çok havaalanı yapılırsa uzak geleceğe o kadar yatırım yapıldığını görebilirsiniz. Ama nerde sizde o vizyon!
  • Borajet uçaklarının inebileceği ufak bir pist ve küçük bir havalimanı neden olmasın? Altyapısı ileride genişlemeye müsait olarak yapılır, 10 yıl gözlemlenir bakılır ilerleme var, yatırım genişletilir.... Amaç havalimanı bağlantısı yapmaksa yolu böyledir... Yurdum insanı havalimanı diye kendini yırtar, yapılıp uçaklar uçmaya başlayınca da bilet fiyatları çok pahalı arabamızla daha ucuza gidiyoruz derler... çok örneğini gördük son 4-5 yılda Ama yok kafadan 45 m - 3000 m A380 indirecek pist istenirse kusura bakmasınlar, o yatırım boşuna olur...
  • gereksiz olarak yazan arkadaş ordu samsun dolmuşla 3saat ,özel araçla 2 saat ordu trabzon dolmuşla 3saat ,özel araçla 2,5 saat bu istatiklerle yaşarsak insanlar ya araba alması gerekio yada 20 tl çarşamba+çarşambadan havaalanına taksiyle gidecek en az 10 tl+uçak bileti ücretlerini ödeyerek seyahat edecek ordudan izmire gitmek için 70 tl otobüs parası ödeniyor.istanbul 50-70 arası ve bu illere yaklaşık 15 saatte gidiliyor. şuanda büyümekte olan 2 tane üniversite var ve hava alanı öğrenciler açısından iyi bir alternatif aracıdır.yurt dışında yaşayan binlerde karadenizli vatandaşlarımız var onlarıda düüşnmek lazım
  • Or-Gi kampanyasını başlatanlar imza yerine para toplasınlar. Milletin vergisini çarçur etmekten başka işe yaramayacak bir projedir Or-Gi. Bari benim evin önüne de bir pist yapalım...
  • millet kapısına kadar uçakla gitmek istiyor, böyl saçmalık görmedim. giresundan trabzon 2 saat ordudan samsun 1.5 saat ayrıca giresundan samsun da 2 saat, millet kapımda havalanı olsun istiyor ama böyle bişe yok, zaten bu havalalanı olurda açılırsa eminimki trabzon ve samsun çarşamba havaalanlarındaki yıllık yolcu sayısında ciddi bir azalma olacak..
  • Bu iki ilimize ulaşım sadece kara yoluyla, dolayısıyla dünyaya açılmak için farklı alternatifler özellikle hava ulaşımı çok gerekli.

İstanbul'da faaliyetlerini sürdüren çeşitli Ordulu dernekler tarafından internet sanal ortamında "OR-Gİ Havaalanı Hayal Olmasın" kampanyası başlatıldı.

Bir hafta önce başlatılan kampanyada şu ana kadar 2 bin 300 kişinin bu kampanyaya destek verdiği öğrenildi. www.or-gi.com adresi adı altında oluşturulan kampanyada destek vermek isteyen okuyucular, sanal ortamdaki gerekli boşlukları doldurduktan sonra kampanyaya destek verebiliyor.

Ordu Dernekleri (OR-DER) Genel Başkanı Şenel Yediyıldız, OR-Gİ havaalanının hem Ordu hem de Giresun ili için çok önemli bir proje olduğunu söyledi.

Ordu ve Giresun illerine yıllardır verilen sözlerin bir türlü yerine getirilmediğini belirten Yediyıldız,  "Bizler de İstanbul'da faaliyetlerini sürdüren çeşitli Ordulu dernek temsilcileri ile birlikte bir araya gelerek, sanal ortamda herkesin katılabileceği bir kampanya başlattık. Kampanyayı İstanbul'dan başlattık. Kampanyamız her geçen gün büyüyor. Vatandaşlarımızı kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz. Özellikle sanal ortamda başlattığımız bu kampanyaya Ordu ve Giresun illerinden katılım bekliyoruz" dedi. 

Yediyıldız, ciddi bir katılım olması halinde kampanyanın sonuçlarını ilgili kişilere rapor halinde sunacaklarını kaydetti.  
  
 "OR-Gİ HAYAL OLMASIN" 

www.or-gi.com sitesinde 'ORGİ Hayal Olmasın' başlığı altında yayınlanan ve altına imzaların kabul edildiği çağrı şöyle:  

    "Ordu ve Giresun illerimiz 1940 yılından beri ihmal edilmiş, devlet tarafından hiç bir ciddi yatırım yapılmamıştır.1964 yılında yapılan havaalanı projesi aradan geçen 46 yıla rağmen faaliyete geçirilememiştir. İşsizliğin, yoksulluğun en yüksek olduğu bu iki ilimiz hep ikinci plana atılmıştır. Bu iki ilimizin önündeki en büyük fırsat OR-Gi Havaalanı projesidir. OR-Gi havaalanı bu iki ilimizin dünyaya açılan kapısı olacaktır. Ordu ve Giresun'un maküs talihini yenmesi için bir zıplama noktası olacaktır. OR-Gi  havalimanının Ordu ve Giresun illerimize neden çok görüldüğü hala anlaşılabilmiş değildir. Ordu ve Giresun kardeş iller olarak artık sesimizi duyurmanın zamanı geldi. 46 yıl bekledik artık kaybedecek zamanımız yok. OR-Gİ Havaalanı Hayal olmasın; imza kampanyasına sizde katılarak bu haklı davamızda bizim yanımızda yer alınız."

KAMPANYA BAŞLATILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 12 yıl önce
bakıyorum yorumlara, nekadar cok tasarruf sahibi okucular var.yok trabzon samsun yakınmıs 2 saatmiş v.s v.s çıkarlarımı var bu arkadasların diye dusunmekten kendimi alı koymıyorum? duble otoyollar yapılıyoda ,aynı sekilde dlgu ile sahile havalimanımı yapılamayacak. hemde bora jet uçakları için olsa yeter. varsın buyuk ucak inmesin. bide neymiş inadına trabzonmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
inadına trabzon havaalanı.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Ayrıntılara girmeyeceğim... Yorumcular azıcık olsun vizyon sahibi olsanız ne kadar çok havaalanı yapılırsa uzak geleceğe o kadar yatırım yapıldığını görebilirsiniz. Ama nerde sizde o vizyon!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Borajet uçaklarının inebileceği ufak bir pist ve küçük bir havalimanı neden olmasın? Altyapısı ileride genişlemeye müsait olarak yapılır, 10 yıl gözlemlenir bakılır ilerleme var, yatırım genişletilir.... Amaç havalimanı bağlantısı yapmaksa yolu böyledir... Yurdum insanı havalimanı diye kendini yırtar, yapılıp uçaklar uçmaya başlayınca da bilet fiyatları çok pahalı arabamızla daha ucuza gidiyoruz derler... çok örneğini gördük son 4-5 yılda Ama yok kafadan 45 m - 3000 m A380 indirecek pist istenirse kusura bakmasınlar, o yatırım boşuna olur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
gereksiz olarak yazan arkadaş ordu samsun dolmuşla 3saat ,özel araçla 2 saat ordu trabzon dolmuşla 3saat ,özel araçla 2,5 saat bu istatiklerle yaşarsak insanlar ya araba alması gerekio yada 20 tl çarşamba+çarşambadan havaalanına taksiyle gidecek en az 10 tl+uçak bileti ücretlerini ödeyerek seyahat edecek ordudan izmire gitmek için 70 tl otobüs parası ödeniyor.istanbul 50-70 arası ve bu illere yaklaşık 15 saatte gidiliyor. şuanda büyümekte olan 2 tane üniversite var ve hava alanı öğrenciler açısından iyi bir alternatif aracıdır.yurt dışında yaşayan binlerde karadenizli vatandaşlarımız var onlarıda düüşnmek lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Or-Gi kampanyasını başlatanlar imza yerine para toplasınlar. Milletin vergisini çarçur etmekten başka işe yaramayacak bir projedir Or-Gi. Bari benim evin önüne de bir pist yapalım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
millet kapısına kadar uçakla gitmek istiyor, böyl saçmalık görmedim. giresundan trabzon 2 saat ordudan samsun 1.5 saat ayrıca giresundan samsun da 2 saat, millet kapımda havalanı olsun istiyor ama böyle bişe yok, zaten bu havalalanı olurda açılırsa eminimki trabzon ve samsun çarşamba havaalanlarındaki yıllık yolcu sayısında ciddi bir azalma olacak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bu iki ilimize ulaşım sadece kara yoluyla, dolayısıyla dünyaya açılmak için farklı alternatifler özellikle hava ulaşımı çok gerekli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000