01 Haziran 2017, Perşembe 11:49:15

Onur Air filosuna 7 Airbus geliyor

Onur Air turizmde iyileşme sinyalleri ve talepte artışla Ağustos'tan itibaren filoya 6-7 Airbus katmayı planlıyor
  • sayenizde insanlar depresyon ilaci almaya basladi.insanlari umutsuzluga,mutsuzluga mahkum ettiniz.hakkini arayana kapiyi gosterenler,asil sizin bu sektorun yakasindan dusmeniz lazim.eskiden az da olsa su sirkette mutlu insan vardi.surekli siritan ofis yalakasi kel amir ve kankalari haric herkes mutsuz....tebrikler...
  • Ah Tütü Ah , mahvettin bizi,çocuk sahibi sayende olamadık,
  • yeter ver artık şu paramızı (hak ettiğimiz)
  • Hakkınızı alamıyorsanız haklarını aldırmayın 10 dk sonra hakkınızı alırsınız cozum basıt bır senedır soylenıyorsunuz kriz bahane
  • Maaşların yüzde 70 i yatmış. Yatmayan yüzde 30 larla uçak alıcaz
  • Grev yakındır ...biraz kendileride dusunsun o zamn.
  • "Dünya ne konuştuğunuzla değil, neyi hayata geçirdiğinizle ilgilenir. Eğer sık sık depresif bir ruh haline giriyorsanız ve her şeyden şikayet ediyorsanız durumunuzu bir alkolikle eşdeğer görebilirsiniz. Çünkü ne kadar çok şikayet ederseniz, bundan vazgeçmek o kadar zorlaşır. İş hayatında müşterilerinizi daima 1. sıraya, çalışanlarınızı 2. sıraya; ortak ve hissedarlarınızı ise 3. sıraya koyun. Bir patronun kazanabileceği en büyük servet, çalışanlarının onun için çalışmaktan keyif duyduğunu görmektir. " JACK MA (ALİBABA'NIN KURUCUSU)
  • Onurair bu maaş politikası ile 3. Havalimanı açılınca personel bulamayacak
  • Şirketin cirosu böyle iken primler neden yatmıyor. Kabin arkadaşların neden maaşları yerle bir. Üst yönetim diye adlandırılan kişiler cogu zaman neden yanlış karar veriyor. Teoman böyle yalan söylemeyi nerden öğrendi... Daha ne diyim ne anlatim yazılı isteyene belgeli hazır.
  • Siz önce hangardaki uçaklarınıza motor alın uçak alacaklarmış teehhh Allahımmm

Onur Air turizmde iyileşme sinyalleri ve talepte artışla Ağustos'tan itibaren filoya 6-7 Airbus katmayı planlıyor

Havacılık sektöründe turizmle birlikte zor geçen 2016 ardından şirketler büyüme planı yapmaya başladı. Onur Air, talepteki artışla birlikte filoyu büyütme planlarını açıkladı.

Onur Air, Ağustos ayından itibaren 2018 sonuna kadar 6-7 adet Airbus uçağı daha filoya katmayı planlıyor.

Reuters'a konuşan Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, "2016'da dört uçağı elden çıkarttık ancak 2017 Ağustos itibarıyla yeniden uçak alım planı yapmayı başladık. Bunu da hızlı bir şekilde yapacağız. Filomuza iki tanesi büyük gövde, çift koridor olmak üzere 6-7 uçak daha ilave edebiliriz. Hepsi Airbus olacak. 2017 Ağustos'ta başlayıp 2018'de de devam edeceğiz." dedi.

"HİSSE SATIŞINA SICAK BAKIYORUZ"

Özellikle Ortadoğu bölgesinden, ortaklık için kapılarını çalanlar olduğunu belirten Tosun, Onur Air'in yapısına uygun bir yatırımcı olması halinde hisse satışına da sıcak baktıklarını ifade etti.

Reuters ile yaptığı söyleşide Tosun, "Uçakları kiralayıp, lease dönemleri bittiğinde satın alma yönünde bir politika izliyoruz. Daha ziyade ikinci el uçak kiralıyoruz, fabrikadan teslim uçak almaya gitmiyoruz. Onların teslim süreleri uzun. Daha hızlı hareket etmek için böyle bir yol izliyoruz" dedi.

Haziran ayında filodaki iki uçaklarının lease sözleşmesinin biteceğini, onları da satın alacaklarını belirten Tosun, böylece filodaki 24 uçaktan 14'ünün Onur Air'in kendi malı olacağını ifade etti.

SEKİZ UÇAK SUUDİ ARABİSTAN HAVAYOLLARI'NA ÇALIŞIYOR

Tosun'un verdiği bilgiye göre, mevcut durumda Onur Air'in filosundaki 24 uçağın 10'u yurtdışında wetlease operasyonlarında kullanılıyor.

Şirket, sekiz uçağı ile Suudi Arabistan Havayolları ile yapılan anlaşma çerçevesinde personeli ile birlikte (wetlease) diğer ülkelerden Suudi Arabistan'a hac ve umre yolcusu taşıyor.

Onur Air, iki uçağını ise wetlease olarak kiraladığı Zagrosjet adına Erbil uçuşlarında kullanıyor.

Tosun, "Sekiz adet büyük gövdeli uçağımız ile yıl boyunca Suudi Arabistan Havayolları'nın hac ve umre işlerini yapıyoruz. Suudiler bize '2-3 uçak daha ilave edin' diyorlar. Irak'takiler de bir uçak daha istiyorlar. Biz de kendi tarifeli hatlarımıza ilaveler yapacağız. Dolayısıyla artan talep filoyu büyütmeyi gerekli kılıyor."

"DIŞ HATLARI BİRAZ AZALTTIK"

Turizmdeki düşüş döneminde tarifeli dış hatları biraz azalttıklarını söyleyen Tosun, "Münih, Frankfurt, Stuttgart, Viyana gibi noktaları durdurduk. Bunlar talebe bağlı geri gelebilir. İç hatlardaki büyüme de çok dinamik. Günde 5-6 sefer yaptığımız İzmir, Antalya, Adana, Trabzon gibi yerlere frekans sayımızı Ağustos'tan itibaren 10'a çıkarmayı düşünüyoruz... Çin'e de bu yıl içinde sefer düzenlemeye başlayacağız. Dolayısıyla uçak ihtiyacı artacak" diye konuştu.

Tosun'un verdiği bilgiye göre, Onur Air'in doluluk oranı iç hatlarda yüzde 90'a, dış hatlarda yüzde 75'e yakın seyrediyor.

Düşük maliyetli hava yolu şirketi olarak konumlanan Onur Air, 2016'da tarifeli ve tarifesiz olarak 5 milyon civarında yolcu taşırken, cirosu 1.5 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

SEKTÖRDE GÖRÜNÜM İYİLEŞİYOR

Bu açıklamalarının yanı sıra sektördeki görünümü de değerlendiren Tosun, Nisan sonu verilerinde iyileşmenin gözle görülür seviyeye geldiğini belirterek, "Yolcu sayısında eksi 4'lerden sıfır noktalarına geldik. Özellikle Rusya pazarını geri kazanıyoruz. Son verilere, taşınan yolcu sayıları, doluluklara ve açılan hatlara baktığımızda ümidimiz daha da arttı. 2017'de 2016'dan daha iyi sonuçlar elde edeceğiz. 2018'in daha da iyi olacağını umuyorum." dedi.

Avrupalı turistlerde de bir iyileşme beklendiğini belirten Tosun, "Avrupalıların bir Türkiye alışkanlığı var. Fiyat-kalite unsuru da göz önüne alındığında Avrupalının da yavaş yavaş döneceğine inanıyorum. Son göstergeler de öyle. Thomas Cook gibi büyük turizm şirketlerinin iptalleri yavaş yavaş geri dönmeye başladı, iptallerden vazgeçmeye başladılar" dedi.

DHMİ verilerine göre, Nisan sonu itibarıyla Türkiye genelinde yolcu sayısı yüzde 0,1 artışla 50.2 milyon oldu.

Turizm Bakanlığı verilerine göre de Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı Nisan'da yüzde 18,1 artarken; ilk dört ay itibarıyla yüzde 1 yükseldi.

Onur Air filosuna 7 Airbus geliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

tebrikler ~ 5 yıl önce
sayenizde insanlar depresyon ilaci almaya basladi.insanlari umutsuzluga,mutsuzluga mahkum ettiniz.hakkini arayana kapiyi gosterenler,asil sizin bu sektorun yakasindan dusmeniz lazim.eskiden az da olsa su sirkette mutlu insan vardi.surekli siritan ofis yalakasi kel amir ve kankalari haric herkes mutsuz....tebrikler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ah ~ 5 yıl önce
Ah Tütü Ah , mahvettin bizi,çocuk sahibi sayende olamadık,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabin işçisi ~ 5 yıl önce
yeter ver artık şu paramızı (hak ettiğimiz)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fd ~ 5 yıl önce
Hakkınızı alamıyorsanız haklarını aldırmayın 10 dk sonra hakkınızı alırsınız cozum basıt bır senedır soylenıyorsunuz kriz bahane

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Buda oldu ~ 5 yıl önce
Maaşların yüzde 70 i yatmış. Yatmayan yüzde 30 larla uçak alıcaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Grev ~ 5 yıl önce
Grev yakındır ...biraz kendileride dusunsun o zamn.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tao ~ 5 yıl önce
"Dünya ne konuştuğunuzla değil, neyi hayata geçirdiğinizle ilgilenir. Eğer sık sık depresif bir ruh haline giriyorsanız ve her şeyden şikayet ediyorsanız durumunuzu bir alkolikle eşdeğer görebilirsiniz. Çünkü ne kadar çok şikayet ederseniz, bundan vazgeçmek o kadar zorlaşır. İş hayatında müşterilerinizi daima 1. sıraya, çalışanlarınızı 2. sıraya; ortak ve hissedarlarınızı ise 3. sıraya koyun. Bir patronun kazanabileceği en büyük servet, çalışanlarının onun için çalışmaktan keyif duyduğunu görmektir. " JACK MA (ALİBABA'NIN KURUCUSU)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KokpiT ~ 5 yıl önce
Onurair bu maaş politikası ile 3. Havalimanı açılınca personel bulamayacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Qatar ~ 5 yıl önce
Gel baba beraber gidelim
KokpiT ~ 5 yıl önce
Şirketin cirosu böyle iken primler neden yatmıyor. Kabin arkadaşların neden maaşları yerle bir. Üst yönetim diye adlandırılan kişiler cogu zaman neden yanlış karar veriyor. Teoman böyle yalan söylemeyi nerden öğrendi... Daha ne diyim ne anlatim yazılı isteyene belgeli hazır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Motorrr ~ 5 yıl önce
Siz önce hangardaki uçaklarınıza motor alın uçak alacaklarmış teehhh Allahımmm

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000