03 Mayıs 2014, Cumartesi 08:20:06

YETKİLİLER BİR ARAYA GELECEK

Malezya, Avustralya ve Çin'den üst düzey yetkililer, kaybolan Malezya Havayolları uçağının enkazına ulaşma çalışmalarında bir sonraki adımı belirlemek üzere Avustralya'da bir araya gelecek.
  • Bu uçak füzeyle yanlışlıkla yada bilerek vuruldu da basından mı saklıyorlar acaba. Bir anda herşeyin bir anda kesilmesi bana bu olasılığı düşündürüyor.

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 8 Mart'ta kaybolan Malezya Havayolları uçağının akıbetine ilişkin belirsizlik sürerken, Malezya, Avustralya ve Çin'den üst düzey yetkililer, düştüğü sanılan uçağın enkazına ulaşma çalışmalarında bir sonraki adımın ne olacağına karar vermek üzere hafta başında Avustralya'da bir araya gelecek.

Malezya Savunma Bakan Hişamuddin Hüseyin, gazetecilere yaptığı açıklamada, zorluklara rağmen 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile kaybolan uçağı er ya da geç bulacaklarına inandıklarını söyledi.

Hişamuddin Hüseyin, arama çalışmalarına katılan diğer ülkelerin yetkilileriyle görüşmek üzere pazartesi günü Canberra'ya gideceğini bildirdi.

Avustralya'nın arama operasyonunu yöneten Angus Houston, bakan düzeyinde yapılacak görüşmenin, çalışmaların ciddiyetle ve durmaksınız sürdürülmesinde hayati rol oynayacağını ifade etti.

Aramanın 8-12 ay sürebileceğine işaret eden Houston, uçağı bulmaya kararlı olduklarını da vurguladı.

Bluefin 21 adlı denizaltı Hindistan Okyanusu'nun derinliklerinde enkaz aramayı sürdürürken, önümüzdeki haftalarda arama çalışmalarına başka ekipmanların da dahil edilebileceği belirtiliyor. Okyanus yüzeyinin havadan taranmasına bu hafta son verilmişti. 

YETKİLİLER BİR ARAYA GELECEK

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bu uçak füzeyle yanlışlıkla yada bilerek vuruldu da basından mı saklıyorlar acaba. Bir anda herşeyin bir anda kesilmesi bana bu olasılığı düşündürüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000