03 Eylül 2014, Çarşamba 16:32:31

MALEZYA HAVAYOLLARI YOLCULARINI ŞOKE ETTİ!

Yılın ilk yarısında 2 büyük uçak faciasıyla sarsılan Malezya Havayolu şirketi, düzenlediği yarışmayla yeni bir skandala imza attı
  • Ff, adamı yerin dibine sokmuş :)
  • Thy nin Malezya Havayollarina 5-10 yonetici gondermeyi teklif etmesini bekliyorum. Yardim elini uzatmamiz gerekiyor
  • Cok yazik olmus boyle sirket'te.. Dogrusu, fena bir sirket degil, bir an sansizlik oldu.. Allah yardimcilari olsun.. Nasil olsu bir musluman memleket'ti.. ve destek etmemiz lazim.. Saygilar.
  • Oha nasıl bir yarışma bu? Malezya Havayollarının da abartılası havası kalmamış!

Yılın ilk yarısında 2 büyük uçak faciasıyla sarsılan Malezya Havayolu şirketi, düzenlediği yarışmayla yeni bir skandala imza attı. Şirket, müşterilerine “Nerede ölmek istersiniz?" diye sordu.

Malezya Havayolları, bilet satabilmek için bir yarışma başlattı. Ancak aralarında katılımcılara nereye gitmek istedikleri gibi soruların da bulunduğu "Ölmeden önce yapmak istediklerinizin listesi" adlı yarışma tepkilerden sonra iptal edildi.

Katılımcılar yapmak istedikleri şeyleri sıralayacak ve en ilginç 12 listenin sahibi, gidiş-dönüş bileti ya da tablet bilgisayar kazanacaktı.

Ancak yarışmanın adı, bir yılda 2 kez uçakları düşen şirketin tepki almasına yol açtı. Tepkilerden sonra şirket, yarışmayı iptal etti.

Malezya Havayolları'na ait MH370 uçağı, 8 Mart'ta içindeki 239 kişiyle Kuala Lumpur-Pekin seferini yaptığı sırada kaybolmuş, bundan 4 ay sonra yine havayolu şirketine ait yolcu uçağı, Ukrayna'nın doğusunda Donetsk üzerinde düşmüştü.

Donetsk'te düşen uçağın vurulduğu iddiaları gündeme gelirken, bölgede çatışan taraflardan hiçbiri, 298 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın sorumluluğunu üstlenmemişti.

Kısa süre önce günde yaklaşık 1 milyon dolarlık zarar açıklayan şirket, 20 bin çalışanından 6 binini işten çıkaracağını duyurmuştu.

MALEZYA HAVAYOLLARI YOLCULARINI ŞOKE ETTİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Ff, adamı yerin dibine sokmuş :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Thy nin Malezya Havayollarina 5-10 yonetici gondermeyi teklif etmesini bekliyorum. Yardim elini uzatmamiz gerekiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Cok yazik olmus boyle sirket'te.. Dogrusu, fena bir sirket degil, bir an sansizlik oldu.. Allah yardimcilari olsun.. Nasil olsu bir musluman memleket'ti.. ve destek etmemiz lazim.. Saygilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ff ~ 8 yıl önce
bir an şirket'te destek et ama arada türkçe kullan müslüman
Android Uygulaması ~ 8 yıl önce
Oha nasıl bir yarışma bu? Malezya Havayollarının da abartılası havası kalmamış!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000