18 Temmuz 2015, Cumartesi 13:44:07

Kazayı araştırmak için uçak düşürecekler

Rus silah şirketi Almaz-Antey, Ukrayna'nın doğusunda düşen ve 298 kişiye mezar olan MH17 sefer sayılı Malezya uçağının füzeyle vurulup vurulmadığını olayı canlandırarak test edecek; yani bir uçak düşürecek
  • yanniz onu oyle yapmiyoruz canim
  • 2-3 hafta önce belgesel kanallarının birinde vardı.
  • Olay şekilleniyor, herkes bal gibi biliyor ki iki 777 de teknik arızadan düştü. Şimdi zaman geçti, olay soğudu, gerçek tahkikat başlıyor.
  • Yazıktır günahtır be kardeşim o düşürülecek uçağı bana verin de bi akçaabat köftecisi açayım
  • her şey parayla olmaz, diyelim ki para ayarlandı ve uçak düşürülecek, bunu kabul edecek pilot bulmak çok zor, adam sonuç olarak büyük ihtimalle ölecek, en iyi ihtimalle ağır yaralanacaktır, tabi paraşütle camı açıp atlama ihtimalide olabilir otopilota uçağı aldıktan sonra.
  • Otopilotun ucagi kaldirma gibi bir ozelligi yok diye biliyorum normal pilot kaldirsada ucak havadayken ucaktan baska bir ucaga gecmesinin bir yolu var mi otopilota baglayip ? Yada f16 degil ki bu parasutle koltuktan firlasin :))
  • Ucagi kim surcek ucagi suren olume mi mahkum edilcek
  • Bence Rusya düşürdü. Soruşturma için özel mahkeme kurulmasını istemedi

Almaz-Antey’den yapılan açıklamada, şirketin geçen yıl Donbas’ta düşen Malezya Havayolları’na ait uçağın düşüş nedenini tespit etmek amacıyla kullanımdan kaldırılan bir Boeing 777’yi düşüreceği bildirildi. Açıklamada, şirketin testin tüm masraflarını üstleneceğini belirtildi.

298 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Ukrayna’nın Rusya sınırına yakın bölgesinde 17 Temmuz 2014’te düşen Malezya Havayolları’nın Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yapan uçağında bulunan 283 yolcu ve 15 mürettebattan kurtulan olmamıştı. Kazada hayatını kaybedenlerin 196’sı Hollanda vatandaşıydı. 

Hollanda Güvenlik Araştırma Konseyi geçen sene kazaya ilişkin hazırladığı ön raporunda, uçağın muhtemelen dışarıdan gelen bir nesneyle düşürüldüğünü, pilotaj hatasının söz konusu olmadığını açıklamıştı.

HERKES BİRBİRİNİ SUÇLUYOR

Ukrayna yönetimi, uçağın füzeyle vurulduğunu iddia etmiş, olaydan Rusya yanlısı ayrılıkçıları sorumlu tutmuştu. Ayrılıkçılar ise Ukrayna ordusunu suçlamıştı. 

Kazayı araştırmak için uçak düşürecekler

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

alakasiz ~ 7 yıl önce
yanniz onu oyle yapmiyoruz canim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Daha önce yapıldı ~ 7 yıl önce
2-3 hafta önce belgesel kanallarının birinde vardı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali Ekber ~ 7 yıl önce
Olay şekilleniyor, herkes bal gibi biliyor ki iki 777 de teknik arızadan düştü. Şimdi zaman geçti, olay soğudu, gerçek tahkikat başlıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
772 ~ 7 yıl önce
Yazıktır günahtır be kardeşim o düşürülecek uçağı bana verin de bi akçaabat köftecisi açayım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mantık dışı ~ 7 yıl önce
her şey parayla olmaz, diyelim ki para ayarlandı ve uçak düşürülecek, bunu kabul edecek pilot bulmak çok zor, adam sonuç olarak büyük ihtimalle ölecek, en iyi ihtimalle ağır yaralanacaktır, tabi paraşütle camı açıp atlama ihtimalide olabilir otopilota uçağı aldıktan sonra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayir ~ 7 yıl önce
Her seyi dusundun ucagin icinde adam olabilecegini de. O irtifada camin acilamaz oldugunu dusunemedin mi? Parasutle atlicak bir de cok ileri zeka gercekten. Arkadasim icinde insan olan ucagi dusururler mi sence? Aklin aliyor mu senin? Gunumuz sivil havacilik ucaklari kapilari ve camlari havada acilmamak uzere dizayn edilmistir. O gorduklerin sadece filmlerde olur.
trnn ~ 7 yıl önce
minareden at beni, in aşşağı tut beni :D
HARRANLI ~ 7 yıl önce
Durdurun ucagi inmek istiyorum
. ~ 7 yıl önce
uçaklara kaza testleri de yapılıyor.uzaktan kontrol ediliyor uçaklar
birisi ~ 7 yıl önce
allah aşkına okuma bi daha burayı :D
Muhammed-58 ~ 7 yıl önce
Otopilotun ucagi kaldirma gibi bir ozelligi yok diye biliyorum normal pilot kaldirsada ucak havadayken ucaktan baska bir ucaga gecmesinin bir yolu var mi otopilota baglayip ? Yada f16 degil ki bu parasutle koltuktan firlasin :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kapi ~ 7 yıl önce
O yukseklikte kapi acilamaz ucak ici basinclandirmadan dolayi. Kurulacak olan bi sistemle halledeceklerdir. Standart oto pilot kullanmazlar. Farkli bir yazilimla hallederler
arkadaşlar ~ 7 yıl önce
düşürülen 727 yi hatırlamıyormusunuz uzaktan kumanda ile düşürüldü yakınlarında bir tayyare ile yönetildi??? kuvvetli bir motorlu pervaneli
Aciklayin ~ 7 yıl önce
Ucagi kim surcek ucagi suren olume mi mahkum edilcek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacılıkla alakası olmayan insanevladı.. ~ 7 yıl önce
Sence içinde insan olan bir uçağı düşürülmesi izin verecek bi birim dünyada var mı? Biraz beyin satın al kendine havacılıkla alakalı olmadığın belli!
ukala ~ 7 yıl önce
senin havacılık konusunda bilgili olman yorum yazan insanları aşağılamanı gerektirmez. içinde insan olan bir aletin bile bile imha edilmeyeceğini o da biliyordur heralde.
GOZU DE AKLI DA KARA ~ 7 yıl önce
SENI GONULLU OLARAK KOKPITE ALABLIRMIYIZ
Volvo ~ 7 yıl önce
Adamlar Marsa araç gönderiyorlar, oraya zemine robot indiriyorlar, ona kaya ve toprak tahlilleri yaptırıyorlar. Tüm bu sürecide dünyada bilgisayarının başında oturan bir kaç adam yapabiliyorken, bir uzay aracına göre gayet "kıytırık" kalan bir uçağı uzaktan kumanda edebilecek teknolojiden mahrum olduğumuzu mu düşünüyorsun? Bravo...
Isim ~ 7 yıl önce
Bence Rusya düşürdü. Soruşturma için özel mahkeme kurulmasını istemedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mesrine ~ 7 yıl önce
Benceyle olmuyor bu işler.araştırman nerede,tezlerin ve somut bilgilerin? Öyle sallamayla olmuyor. Senin mantığınla suçlu belli zaten.Ya değilse?
Mesrine ~ 7 yıl önce
Tamam bu uçak vurularak düşürüldü açık ve net.kim tarafından yapıldığı hala meçhul o ayrı.Asıl bulunması gereken diğer 777. O uçağa ne oldu? Şimdi nerede ve oraya nasıl gitti?ve yüzlerce başka soru..Kayboldu gitti koca uçak içindeki yüzlerce yolcuyla. Yıl 2015. Unutturdular resmen dünyaya.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000