29 Nisan 2014, Salı 08:10:03

KAYIP UÇAK ARAMASINDA YENİ YOL İZLENECEK

Avustralya Başbakanı Abbott, Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 52 gün önce kaybolan Malezya Havayolları'na ait uçağın, daha geniş bir alanda aranacağını bildirdi.
  • siz bisey bulamazsnz
  • Doğru söylemiş. Düştüğü bölge aşağı yukarı belli olan bir uçak 2 yılda bulunuyorsa, nerede olduğu bilinmeyen bir uçak kimbilir ne kadar zamanda bulunur. Tabi, çok büyük bir tesadüf olmaz ise. Bu arada uçağın bulunması da, gizemi çözmeyebilir. Tüm radar ve uydu sistemlerini devre dışı bırakıp uçağın izlenmesini önleyen bilgiye sahip olanlar, karakutunun nasıl devre dışı bırakılacağını da biliyorlardır diye düşünüyorum. Boş bir kayıtla karşılaşılması, veya tahrip edilmiş olması sürpriz olmamalı.

Avustralya Başbakanı Abbott, Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 52 gün önce kaybolan Malezya Havayolları'na ait uçağın, daha geniş bir alanda aranacağını bildirdi.

Avustralya Başbakanı Tony Abbott, başkent Canberra'da yaptığı açıklamada, okyanus yüzeyinde enkaz parçası bulma ihtimalinin çok az olduğunu ifade ederek, uçağa ait parçaların battığını söyledi.

Okyanus tabanındaki aramanın artık daha geniş bir alanda yapılacağını belirten Abbott, havadan arama çalışmalarının sona erdiğini kaydetti.

Arama faaliyetlerinde yeni bir aşamaya geçildiğini, özel şirketlerin devreye gireceğini duyuran Abbott, bu çalışmaların 60 milyon dolara mal olacağına işaret etti.

YENİ BÖLGENİN ARANMASI 8 AY SÜRECEK

Arama çalışmalarına başkanlık eden Avustralya'nın eski Hava Kuvvetleri Komutanı General Angus Houston, her şeyin planlandığı gibi gitmesi durumunda, genişletilen bölgenin aranmasının 8 ay süreceğini açıkladı.

Houston, 2009 yılında kaybolan 447 sefer sayılı Fransa uçağının 2 yıl sonra bulunduğunu hatırlatarak, "Aramalar zaman alacak" dedi.

Malezya Havayolları'na ait uçak 8 Mart 2014'te Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 kişilik mürettebatıyla kaybolmuştu.

KAYIP UÇAK ARAMASINDA YENİ YOL İZLENECEK

Facebook Yorum

Yorumlar

Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
siz bisey bulamazsnz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 9 yıl önce
Doğru söylemiş. Düştüğü bölge aşağı yukarı belli olan bir uçak 2 yılda bulunuyorsa, nerede olduğu bilinmeyen bir uçak kimbilir ne kadar zamanda bulunur. Tabi, çok büyük bir tesadüf olmaz ise. Bu arada uçağın bulunması da, gizemi çözmeyebilir. Tüm radar ve uydu sistemlerini devre dışı bırakıp uçağın izlenmesini önleyen bilgiye sahip olanlar, karakutunun nasıl devre dışı bırakılacağını da biliyorlardır diye düşünüyorum. Boş bir kayıtla karşılaşılması, veya tahrip edilmiş olması sürpriz olmamalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000