23 Mart 2014, Pazar 13:02:44

KAYIP UÇAĞA ULAŞILDI MI?

Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'dan Çin'e giderken 8 Mart'ta kaybolan Malezya Havayolları uçağını arama çalışmalarına, Hint Okyanusu'nun güneyinde devam ediliyor. Arama yapılan bölgede bazı cisimlerin tespit edilmesi, arama ekiplerinin doğru iz üzerinde olduğunu düşündürüyor.
  • Konteynirlar ahsap falan degildir. Boyle sacma yorumla yapana kadar.malezya havayollarindan teknisyen de bulundursalar ya arama gemilerinde. Bunlar bulana kadar fdrin bataryasi bitecek zaten.
  • Malesef okyanusları o kadar kirletmisizki muhtemelen uydulara takılan cogu goruntu okyanustaki coplerdir..

Çin'e ait uydu görüntülerinde, okyanusun güneyinde dün yaklaşık 22 metre uzunluğunda ve 13 metre genişliğinde bir cisim tespit edildiğini duyurulmasının ardından, bir araştırma uçağının bölgede başka cisimler de tespit ettiği belirtildi.

Son gelişmeler, Avustralya'nın Perth kentinin yaklaşık 2 bin 500 kilometre güneyinde geniş bir bölgede çalışmayı sürdüren ekiplerin doğru iz üzerinde oldukları umudunu da canlandırdı.

Avustralya Deniz Güvenliği İdaresi'nde, arama kurtarma çalışmalarının koordinasyonundan sorumlu Mike Barton, Canberra'da gazetecilere yaptığı açıklamada, arama uçağının tespit ettiği ahşap cismin etrafında, ne olduğu anlaşılmayan başka cisimler de olduğunu, ancak bunların yakından incelenemediğini söyledi.

Cismin görüldüğü bölgeye gönderilen Yeni Zelanda'ya ait askeri uçağın olumlu bir sonuç elde edemediğini bildiren Barton, bugün aynı bölgeye yeniden gidileceğini kaydetti.

Genellikle gemicilikte kullanılan ahşap malzemelerden, uçaklara yüklenen kargo konteynerlerin yapımında da yararlanıldığı biliniyor.

Arama çalışmalarına ABD, Yeni Zelanda ve Avustralya uçaklarının yanı sıra Çin ve Japonya'dan uçakların da katılmaya hazırlandığı ifade ediliyor.

KAYIP UÇAĞA ULAŞILDI MI?

Facebook Yorum

Yorumlar

vcv ~ 9 yıl önce
Konteynirlar ahsap falan degildir. Boyle sacma yorumla yapana kadar.malezya havayollarindan teknisyen de bulundursalar ya arama gemilerinde. Bunlar bulana kadar fdrin bataryasi bitecek zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Poland ~ 9 yıl önce
Malesef okyanusları o kadar kirletmisizki muhtemelen uydulara takılan cogu goruntu okyanustaki coplerdir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000