25 Temmuz 2014, Cuma 16:40:27

CEZAYİR UÇAĞI DA MI DÜŞÜRÜLDÜ?

Son bir haftada yaşanan uçak kazalarının üçüncüsü olan ve tartışmalı bir bölgede düşen Air Algerie uçağının ardından "Yoksa uçak düşürüldü mü" iddiaları ortaya atılmaya başladı.
  • ucak kayboldu evet ucak bulundu evet peki kurtulan olmadığı düşüncesi nedir kardeşim ! enkaza ulaşmadan nasıl böyle bilgi teyid ediliyor ? air Algeria yolculara çipmi takıyor ?
  • air algeria`nin ucagi dusuyor Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande aciklama yapiyor. o afrika`da yediginiz hurmalar yedi sulalenizi tirmalasin.

Burkina Faso'nun başkentinden Cezayir'de gitmek üzere havalanan ancak kalkıştan 50 dakika sonra kuleyle irtibatı kesilen Air Algerie havayollarının işlettiği İspanyol Swiftair şirketine ait MD83 model yolcu uçağının önce kayıp olduğu haberi gelmiş, ardından uçağın Mali sınırları içinde düştüğü açıklanmıştı.

Uçağın enkazının yerinin tespit edildiği açıklandı ancak bu sefer de "Yoksa uçak düşürüldü mü" iddiaları ortaya atıldı. Bir hafta öncesinde Ukrayna'nın doğusunda çatışma bölgesinin üzerinde seyreden Malezya Havayolları'n ait 298 kişi taşıyan MH 17 sefer sayılı uçak, füzeyle vurulması sonucu düşmüştü. İddiaların kaynağında ise Fransız askerinin de bulunduğu Mali'nin de Ukrayna gibi bir başka çatışma bölgesi olması yatıyordu. Fransa'dan gelen kafa karıştırıcı açıklamalar da bu iddiaları güçlendirdi. Fransız İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, uçağın büyük ihtimalle kötü hava koşulları yüzünden düştüğünü ancak yetkililerin diğer ihtimalleri de göz önünde bulunduğunu söyledi.

Fransa Ulaştırma Bakanı Frederic Cuvillier ise uçağın yerden vurulduğu ihtimalinin en başından beri devre dışı bırakıldığını çünkü Mali'deki isyancıların elinde bir uçağı düşürecek imkan bulunmadığını söyledi.

KURTULAN YOK
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Burkina Faso-Cezayir seferi sırasında Mali üzerinde düştüğü belirlenen uçakta bulunanlardan kurtulan olmadığını teyit etti.

Hollande, uçağın akıbetiyle ilgili Elysee Sarayı'nda ilgili bakanların katılımıyla kriz toplantısı düzenledi. Olağanüstü toplantıya Başbakan Manuel Valls, Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, Ulaştırma Bakanı Frederic Cuvillier ile Genelkurmay Başkanı General Pierre de Villiers katıldı. Hollande, toplantının ardından yaptığı açıklamada, uçağın düşüş nedeniyle ilgili sonuca varmanın henüz erken olduğunu ancak hava koşullarının etkisinin öne çıktığını bildirdi. Hükümetin konuyla ilgili seferber olduğunu kaydeden Hollande, “Hiç bir ihtimali göz ardı etmiyoruz" dedi. Hollande, yolculardan kurtulan olmadığını söyledi.

51'i Fransız vatandaşı olmak üzere 116 kişinin bulunduğu ve Mali hava sahası içindeyken düşen Air Algerie uçağının enkazından kurtulan olmadığı düşünülüyordu. Öte yandan Mali'de bulunan ve 100 Fransız askerinden oluşan bir birliğin enkaz alanına doğru harekete geçtiği açıklandı.

CEZAYİR UÇAĞI DA MI DÜŞÜRÜLDÜ?

Yorumlar

Android Uygulaması ~ 10 yıl önce
ucak kayboldu evet ucak bulundu evet peki kurtulan olmadığı düşüncesi nedir kardeşim ! enkaza ulaşmadan nasıl böyle bilgi teyid ediliyor ? air Algeria yolculara çipmi takıyor ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olaya bak ~ 10 yıl önce
air algeria`nin ucagi dusuyor Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande aciklama yapiyor. o afrika`da yediginiz hurmalar yedi sulalenizi tirmalasin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000