04 Şubat 2011, Cuma 12:27:26

LUFTHANSA'NIN A380'İ NEREYE UÇACAK?

Lufthansa San Francisco’ya A380 ile sefer düzenleyen ilk havayolu şirketi oldu.
  • THY , SAN FRANCISCO ( SFO ) - ISTANBUL seferlerine en kisa zamanda baslatmasi gerekir. Amerika'nin en kalabalik eyaleti olan California' da ( 37 Milyon ), sadece Los Angeles ( LAX ) - ( IST ) yetmez. SFO - IST - SFO , en yakin zamanda baslatilmali. LH ile seyahat etmek istemiyoruz. THY ile seyahat etmek istiyoruz. Tesekkurler THY.
  • LH koskoca ucagi 2,5 saat´te geri dönüs icin hazirliyor, THY olsa minimum ucagi orda 8 saat bekletir (Ghuangzhou). Ondan sonra yeni seferler icin ucak yok deniyor. Neden bu hep böyle? Bilen varmi? Cevaplayan olursa sevinirim.
  • New york hergün 380' i doldurur. Fiayat iyi olursa kargodan da para kazanılır diye düşünüyorum. Utopya ama yine de yazacağım. Türkiye AB yerine kıta dışı da olsa NAFTA ya katılsa ne iyi olur. ABD ve Türkiye , birlikte çok şeyi başarabilirler.
  • Marketing , prestij acisindan bile en az 2 adet a-380 alinmali rakiplerden sonra kacinilmaz oldu Thy ilk asamada verimliligi dusunmemeli fakat uzun vadeli bu yatirimi planina almali.Zaten siparis verilse ne zaman teslim edilcek onun icin evet simdi. O zamana kadarda 3.Havalimani gelir Istanbul'a yada Ahl bu ucagi indirecek kriterlere sahip olur pragmatik olun lutfen.
San Fransisco Lufthansa’nın A380 ile sefer düzenlediği 5. şehir oldu

New York’tan sonra San Fransisco da Lufthansa’nın Amerika Birleşik Devletleri’nde A380 tipi uçaklarla sefer düzenlediği şehirler arasına katıldı. 10 Mayıs 2011 tarihinden itibaren Kaliforniya’nın kıyı kenti San Fransisco ‘ya A380 tipi uçaklarla her gün Frankfurt çıkışlı sefer düzenlenmeye başlanacak. Bugüne dek Boeing 747-400 tipi uçaklarla hizmet verilen Frankfurt-San Fransisco hattında bundan böyle dünyanın en büyük yolcu uçağı olan A380 tipi uçaklar kullanılacak. Bu uçuşlarda LH 454 ve LH 455 sefer sayıları geçerli olmaya devam edecek. Yolcular uçaklarda 8 koltuklu First Class, 98 koltuklu Business Class veya 420 koltuklu Economy Class arasında seçim yapabilecekler. A380 tipi uçaklarla yapılan uçuşlarda bilet fiyatlarında değişiklik olmayacak. Büyük Okyanus sahilindeki metropole ayrıca her gün Lufthansa’nın A340 tipi uçaklarıyla Münih’ten ve SWISS havayollarının A340 uçaklarıyla hergün Zürih’ten sefer düzenlenecek.

Bugünkü koşullara göre A380 tipi uçaklarla San Fransisco havalimanına iniş ve kalkış yapacak yegane havayolu şirketi Lufthansa olacak. Lufthansa yolcuları filonun en modern uçağı olan A380 uçaklarla halen Johannesburg, Pekin ve Tokyo’ya uçabiliyorlar. Şubat ayı sonundan itibaren de New York yönündeki seferler başlatılacak. Yedinci A380 uçağının teslim alınmasıyla birlikte bu uçaklarla her hafta 70 uzun mesafe uçuşu gerçekleşmiş ve yarım milyon kilometre yol alınmış olacak. A380 uçakları her hafta 37.000 yolcuya hizmet verecek. Lufthansa 2011 yılının ilk altı ayı içinde sekizinci A380 uçağını da teslim almış olacak.

Lufthansa Alman Havayollarının Frankfurt merkezinin yönetiminden sorumlu Dr. Karl-Rudolf Rupprecht yeni uçaklara ilişkin olarak şu açıklamayı yapıyor: “Yolcularımız filomuza katılan yeni uçaklardan çok memnun kaldıklarını belirtiyor ve özellikle yeni uçaklarda yolcu kabininin çok sessiz olduğunu vurguluyorlar. Konfor ve kalite açısından yepyeni kıstaslar sunan bir First Class hizmeti sunuyoruz. Bizim için A380 uçaklarının çevrenin korunmasına ve yakıt tüketimine sağladığı katkı da büyük önem taşıyor: Düşük yakıt tüketimi ve düşük ses emisyonu sayesinde geleceğin standartlarını yakalamış bulunuyoruz.”

San Fransisco 50 yılı aşkın süredir Lufthansa sefer tarifesinde yer alıyor ve gerek iş gerekse tatil amacıyla yoğun ilgi görüyor. A380 tipi uçaklarla Lufthansa San Fransisco seferlerindeki yolcu kapasitesini yüzde 31 oranında artırmış olacak. A380 uçaklarına ilişkin ayrıntılı bilgiye www.lufthansa.com/A380 adresinden ulaşılabilir.

Frankfurt – San Francisco/ABD
(10 Mayıs 2011’den itibaren)
A-380 Seferleri
(kalkış ve varış saatleri yerel saatle verilmiştir; Mayıs ayında yaz saati uygulaması vardır)
LH 454          Frankfurt 09:35 – San Francisco  11:55  *
Her gün A380
 
LH 455      San Francisco 14:20 – Frankfurt 10:05 (bir sonraki gün) *
Her gün A380
 

* Haftanın gününe göre saatlerde çok az fark olabilir.

Türkiye’den uçacak yolcular diledikleri takdirde, Lufthansa’nın hergün İstanbul’dan Frankfurt’a sabah 05.40’te sunduğu sefer ile aktarmalı olarak San Francisco’ya A 380 ile seyahat etme olanağına sahip olacaklar.
LUFTHANSA'NIN A380'İ NEREYE UÇACAK?

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
THY , SAN FRANCISCO ( SFO ) - ISTANBUL seferlerine en kisa zamanda baslatmasi gerekir. Amerika'nin en kalabalik eyaleti olan California' da ( 37 Milyon ), sadece Los Angeles ( LAX ) - ( IST ) yetmez. SFO - IST - SFO , en yakin zamanda baslatilmali. LH ile seyahat etmek istemiyoruz. THY ile seyahat etmek istiyoruz. Tesekkurler THY.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
LH koskoca ucagi 2,5 saat´te geri dönüs icin hazirliyor, THY olsa minimum ucagi orda 8 saat bekletir (Ghuangzhou). Ondan sonra yeni seferler icin ucak yok deniyor. Neden bu hep böyle? Bilen varmi? Cevaplayan olursa sevinirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
New york hergün 380' i doldurur. Fiayat iyi olursa kargodan da para kazanılır diye düşünüyorum. Utopya ama yine de yazacağım. Türkiye AB yerine kıta dışı da olsa NAFTA ya katılsa ne iyi olur. ABD ve Türkiye , birlikte çok şeyi başarabilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Marketing , prestij acisindan bile en az 2 adet a-380 alinmali rakiplerden sonra kacinilmaz oldu Thy ilk asamada verimliligi dusunmemeli fakat uzun vadeli bu yatirimi planina almali.Zaten siparis verilse ne zaman teslim edilcek onun icin evet simdi. O zamana kadarda 3.Havalimani gelir Istanbul'a yada Ahl bu ucagi indirecek kriterlere sahip olur pragmatik olun lutfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000