20 Ekim 2016, Perşembe 14:52:09

Lufthansa'nın 3. havalimanı planı belli oldu

Lufthansa Orta Doğu ve Afrika Satış ve Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tamur Goudarzi-Pour, Lufthansa’nın Türkiye uçuşlarının 60. yılı vesilesiyle düzenlenen basın toplantısında 'önümüzdeki 60 yılın geçtiğimiz 60 yıl kadar başarılı olmasını ümit ediyoruz." dedi.
  • Lufthansa Türkiyede 60. yıldönümünü kutlarken, zor şartlarda başarılı bir yıl geçirirken, yeni Türk Genel Müdür atamışken, konu nun 3. Havalimanı ile ilişkilendirilmesi, bükemediğimiz eli öpmeye yanaşmıyoruz mu demek?
  • Bunlar seasonal mi, butun yaz AHL gunde uc, ESB haftada dokuz, ADB yok, eger bunlar seasonalsa kisin hic yok demektir.
  • 359 ULR,tek geçerim bu alemde.Hem ekonomik hem hesaplı üstelik 16.120 km.
  • Lufthansa'nın , Alman hükümetinin "3. havalimanı yapılmayacak" dirençleri kırıldı mı ? Türk düşmanları..
  • Amerika ic hatlarda bizi Lufthansa United ve Air Canada ile codesharing yaparak yanliz birakmiyor, sayesinde THY yi unuttuk, tesekkurler,
  • Basari diyorsunuz da anlamak mumkun degil, AHL gunluk 6 ucustan uce , ESB haftalik 14 ucustan dokuza indi, ADB ucuslari sonlandirildi, gercekten bu basarinizi tebrik etmek lazim. Bu yontemle yakinda Turkiye seferkerini de iptal edersiniz. Kutlarim basarinizi.
  • yavaş gel yavaşşş ıh
  • Zaten böyle giderse 3. havalimanının bir terminali Lh'a gider tk'ya gideceği yere.Büyümüyor gibi görünüp çok iyi büyüyorlar.Yeni nesil uçaklar aldılar,eldeki eski a340 vs uçaklarını çıkarıyorlar ve filo yaşlarını düşürüyorlar,business class'da first classlarıda işliyor,Star alliance'dan iyi bir verim alarak adamlar yoluna devam ediyor buna dünyanın grevinide ekleyecek olursak tabi greve ragmende personelini çıkarmıyor!!Biz belki yemekte,kabin içi donanımda LH'ı yakalayabilir hatta çok çok daha iyisinide yaparız aslında bunu yaptıkta fakat kurumsal şirket düzeyinde bizim LH'ı yakalamamız için 40-50 seneye ihtiyacımız var çünkü adamların şirket yapılanması bizimkinin tamamen tam tersi.
  • Kemal Geçer takdir edilecek bir şahıs. Tebrikler ve başarılar.
  • bu adam mı bizi kıskanan!!! gel bakayım sen:)

Lufthansa Orta Doğu ve Afrika Satış ve Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tamur Goudarzi-Pour, Lufthansa'nın 2016 yılı karının 2015'e göre daha düşük olmasını beklediklerini belirterek, "Ancak son gelişmelere göre 2016 yılının FAVÖK değerinin geçen yılın düzeyinde olmasını bekliyoruz. Önümüzdeki 60 yılın geçtiğimiz 60 yıl kadar başarılı olmasını ümit ediyoruz." dedi.

Goudarzi-Pour, Lufthansa’nın Türkiye uçuşlarının 60. yılı vesilesiyle düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Lufthansa'nın 1956 yılında Frankfurt'tan İstanbul'a uçtuğunu belirterek, Lufthansa'nın havacılık sektöründe Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise birçok yerinde bir numara olduğunu kaydetti.

Lufthansa'nın dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok geliştiğini ifade eden Goudarzi-Pour, şunları söyledi:

"Lufthansa Alman Havayollarının sunduğu yolcu taşımacılığı hizmetinin yanı sıra grubun diğer şirketleri, yerel havacılık sektörü açısından çok önemli bir rol oynuyor. Böylece Türkiye, dünyada kabin içi tüketilen yemeklerin 3'te 1'ini hazırlayan LSG Sky Chefs’in, dünyanın önde gelen motor bakım, tamir ve revizyon hizmetleri (MRO) sağlayan şirketi Lufthansa Teknik’in ve Lufthansa Kargo’nun başlıca merkezi oldu. İstanbul, ayrıca, Lufthansa’nın müşteri destek birimi Lufthansa In Touch ve grubun iş seyahatleri özel ödeme sistemi AirPlus’un da merkezidir."

Goudarzi-Pour, 2016 yılının havacılık sektörü için zor bir yıl olduğunu anlatarak, siyasi ve ekonomik anlamda çeşitli istikrarsızlıklarla karşı karşıya olunduğunu söyledi.

Bütün şirkette yeniden yapılandırma sürecinden geçtiklerini aktaran Goudarzi-Pour, "2016 yılı karının 2015'e göre daha düşük olması bekleniyordu ancak son gelişmelere göre 2016 yılının FAVÖK değerinin geçen yılın düzeyinde olmasını bekliyoruz. Önümüzdeki 60 yılın geçtiğimiz 60 yıl kadar başarılı olmasını ümit ediyoruz." dedi. 

İstanbul Yeni Havalimanındaki hedeflerine ilişkin soru üzerine Goudarzi-Pour, yetkililerle yoğun bilgi alışverişi içinde olduklarını, ihtiyaç duydukları altyapıların hazırlanması konusunda görüştüklerini belirtti.

Lufthansa’nın Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Kıdemli Satış Direktörü Frank Van den Steen ise Lufthansa'nın her zaman en iyi yöneticilerini Türkiye'ye gönderdiklerini vurgulayarak, Lufthansa’nın yeni Türkiye Genel Müdürü'nün Kemal Geçer olduğunu dile getirdi.

"2016 yılında filoya 52 uçak"

Lufthansa'nın Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer de Lufthansa’nın havacılık sektöründe 90 yıllık birikimi ve mirasının bulunduğunu belirterek, "Hedefimiz, deneyimimizden güç alarak havacılık sektöründe lider olmaya devam etmek, Frankfurt merkez havalimanımızdan yeni destinasyonlara açılarak yine bir numara olmak ve esas gücümüzü oluşturan faaliyet alanlarımızı geliştirmektir." diye konuştu.

Geçer, Lufthansa’nın internet sitesi "LH.com"un, Türkçe hizmet vermeye başlayacağını ifade ederek, "Önümüzdeki 10 yıl içinde toplam değeri 36 milyar avro olan 260’tan fazla yeni uçak filoya katacağız. Bunlara, 34 Boing 777-9x ve önümüzdeki yıldan itibaren hizmete alınacak 25 geniş gövdeli Airbus A350-900’ler de dahil. 2016 yılında filoya 52 uçak katılıyor, yani her hafta yeni bir uçağı filomuza katıyoruz." şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, İstanbul Yeni Havalimanından beklentilerinin ne olduğuna yönelik bir soru üzerine Geçer, geçen hafta İGA Havalimanı İşletmesi yöneticilerinin düzenlediği ve havayollarının katıldığı bir toplantının gerçekleştirildiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"Bu toplantıya, Lufthansa'yı temsilen ben katıldım. Bize yeni havalimanı ve yapılacaklarla ilgili çok güzel sunum yapıldı, hangi aşamaya gelindiği anlatıldı. Hep beraber yeni havalimanına gittik, binaları, terminalleri, inşaat alanlarını gördük. Bize CEO Hüseyin Bey'in söylediği şuydu; 'havalimanı için talep toplamaya başlayacağız.' Biz de bunu değerlendirip taleplerimizi ileteceğiz. Daha fazla uçmamız, daha fazla uçak seferlerimiz olmasını isteriz, bu konuda da çok güzel stratejimiz olacak."

Alan kiralama süreci için 60 şirkete davet gittiğine, kendilerine bu şekilde bir talebin gelip gelmediğine yönelik soruya ise Geçer, "Geçen hafta bütün havayollarında olduğu gibi biz de talep aldık. Talep formu doldurulup bizim tarafımızdan gönderilecek." yanıtını verdi.

Konuşmaların ardından 60. yıla özel pasta kesimi gerçekleştirildi. 

Lufthansa'nın 3. havalimanı planı belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Tebrikler ~ 4 yıl önce
Lufthansa Türkiyede 60. yıldönümünü kutlarken, zor şartlarda başarılı bir yıl geçirirken, yeni Türk Genel Müdür atamışken, konu nun 3. Havalimanı ile ilişkilendirilmesi, bükemediğimiz eli öpmeye yanaşmıyoruz mu demek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski bir LH calisani ~ 4 yıl önce
Bunlar seasonal mi, butun yaz AHL gunde uc, ESB haftada dokuz, ADB yok, eger bunlar seasonalsa kisin hic yok demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Grande Aerodrom ~ 4 yıl önce
359 ULR,tek geçerim bu alemde.Hem ekonomik hem hesaplı üstelik 16.120 km.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yunus ~ 4 yıl önce
Lufthansa'nın , Alman hükümetinin "3. havalimanı yapılmayacak" dirençleri kırıldı mı ? Türk düşmanları..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kardeş ~ 4 yıl önce
minik bi zavallısın sen şekerim avut bunlarla kendini aynen şahlandık gidiyoruz betonlarcaaaaa
GUZEL ~ 4 yıl önce
Amerika ic hatlarda bizi Lufthansa United ve Air Canada ile codesharing yaparak yanliz birakmiyor, sayesinde THY yi unuttuk, tesekkurler,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski bir LH calisani ~ 4 yıl önce
Basari diyorsunuz da anlamak mumkun degil, AHL gunluk 6 ucustan uce , ESB haftalik 14 ucustan dokuza indi, ADB ucuslari sonlandirildi, gercekten bu basarinizi tebrik etmek lazim. Bu yontemle yakinda Turkiye seferkerini de iptal edersiniz. Kutlarim basarinizi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Seasonal ~ 4 yıl önce
Mevsimsel bunlar,üzme canını.
lh ~ 4 yıl önce
yavaş gel yavaşşş ıh

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk ~ 4 yıl önce
Zaten böyle giderse 3. havalimanının bir terminali Lh'a gider tk'ya gideceği yere.Büyümüyor gibi görünüp çok iyi büyüyorlar.Yeni nesil uçaklar aldılar,eldeki eski a340 vs uçaklarını çıkarıyorlar ve filo yaşlarını düşürüyorlar,business class'da first classlarıda işliyor,Star alliance'dan iyi bir verim alarak adamlar yoluna devam ediyor buna dünyanın grevinide ekleyecek olursak tabi greve ragmende personelini çıkarmıyor!!Biz belki yemekte,kabin içi donanımda LH'ı yakalayabilir hatta çok çok daha iyisinide yaparız aslında bunu yaptıkta fakat kurumsal şirket düzeyinde bizim LH'ı yakalamamız için 40-50 seneye ihtiyacımız var çünkü adamların şirket yapılanması bizimkinin tamamen tam tersi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geçer ~ 4 yıl önce
Kemal Geçer takdir edilecek bir şahıs. Tebrikler ve başarılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
heyyy ~ 4 yıl önce
bu adam mı bizi kıskanan!!! gel bakayım sen:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000