22 Şubat 2010, Pazartesi 15:04:36

LUFTHANSA'DAN "GREV ÖZEL" AÇIKLAMASI

Lufthansa, pilotların greve gitmesinden dolayı yaşanan iptallerle ilgili "grev özel" açıklaması yayınladı.
  • ahl den de sunexpress tarafından lh ucuclari gerceklestiriliyor.

Lufthansa, “Vereinigung Cockpit” sendikası tarafından başlatılan grev tedbirleri sonucunda, 22-25 Şubat tarihlerinde, Pazartesi’den Perşembe’ye kadar olan uçuş programında gerekli ayarlamaları yapmaktadır. Grevden etkilenecek Lufthansa uçuşlarının yaklaşık üçte ikisi iptal edilmek durumunda kalacak, ancak Lufthansa’nın Lufthansa CityLine gibi bölgesel ortaklarının uçuşları programa uygun olarak gerçekleştirileceğini duyurdu.

Grev süresince geçerli olacak özel uçuş programına www.lufthansa.com Internet adresinden ulaşılabilecek. Söz konusu programda mevcut planlama çerçevesinde gerçekleştirilecek bütün uçuşların listesi yer alıyor. Grev günlerinde söz konusu olacak fiili çalışma koşullarına bağlı olarak, özel uçuş programında başka değişiklikler de yapılabileceği belirtildi.

Ortak havayollarından birinin (ortak kodlu) gerçekleştireceği uçuşlar için Lufthansa bileti satın almış olan müşterilerin LH uçuş numaraları özel uçuş programında yer almayacak, zira Lufthansa’nın ortak havayolları grevden etkilenmeyeği için uçuşları da planlandığı gibi gerçekleştirilecek.

Lufthansa, müşterilerine mümkün olan en kısa sürede bilgi verip, alternatif yolculuk seçenekleri sunmak üzere elinden gelen gayreti gösteriyor.  22 – 25 Şubat dönemi için Lufthansa uçuş rezervasyonu yaptırmış olan yolcuların; biletleri 18 Şubat’tan önce düzenlenmiş ise, yeni yolculuk tarihleri 31 Mayıs 2010’dan önceki bir tarihte ise ve varış ve kalkış destinasyonları aynı kaldığı takdirde ve yolculuk planlarını değiştirmeyi istemeleri durumunda, bir kereye mahsus olmak üzere ücretsiz olarak bir başka Lufthansa uçuşu için rezervasyon yaptırabilecekleri ifade edildi.

Uçuş iptal edilmiş ve yolculuk amaçları geçerliliğini yitirmiş ise, yolcular rezervasyonlarını ücretsiz olarak iptal edebilecekler.

LUFTHANSA'DAN "GREV ÖZEL" AÇIKLAMASI

Yorumlar

Misafir ~ 14 yıl önce
ahl den de sunexpress tarafından lh ucuclari gerceklestiriliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000