29 Mart 2014, Cumartesi 09:27:26

LUFTHANSA'DA GREV TARİHİ BELLİ OLDU

Lufthansa'da uzun süredir gündemde olan grevin hangi tarihlerde yapılacağı belli oldu. Pilotlar, 3 gün boyunca uçmama kararı aldı!
  • Pilot olarakdan katilmiyorum böyle uygulamalara. Zaten paraya para demiyoruz, üstelik belese dünyayi geziyor ayni zamanda en saglam manken gibi haturnlarin arasinda calisiyoruz. Bence fazla acgözlü olmamak lazim. Ayip bize yani!
  • Alman vardı andaşlarına geçmiş olsun. Yaşasın Turkiyemiz.. Turkiyeye karşı konuşanları anlamıyorum.. Beğenmiyorsan git başbakan ol kardeşim. Yolunuz açık.
  • Grev hakkı olmadıkça ne SHGMnin dunya standartlarının tersine talimatlar çıkarmasına engel olabiliriz ne ucus okullarını yeni bitiren pilotların üç paraya sömürülmesine. İmrenerek izliyorum.
  • Halka zulüm Ya arkadasım yemezler o numaraları.Sen git baska yerde egolarını tatmin et .Ben senin kim olabileceğini gayet net tahmin edebiliyorum
  • Yalnız Lufthansa bile isyan ediyorsa bu dünyada vah benim ülkemin garip emekçi havacı işçilerine kim bilir içlerinde ne fırtınalar kopuyor çoğu düzgün sayılabilecek maaşlı bir iş bulsa sanırım bir dakika durmaz neredeyse pilotlar bile buna dahil pek yazık..
  • Orası demokratik bir ülke. Hukuksuzluk yok. Bizdeki gibi monarşi ile yönetilmiyor. Greve giden elemanın yerine adam alınması yasaya aykırıdır. Türkiye'de böyle mi? THY greve gitti. Çalışanların yerine adam aldılar. Devlet korsan. Yasa dinlemiyor ki. Ne oldu? Grev kırıldı. Sonuçta yandaş bir sendika yönetimi seçildi. Hem de her türlü hile ile. Adam orada tabi hakkını arar. Burada havacılığa grev yasağı gelsin diye THY Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul Milletvekili'nden rica ediyor. O da TBMM'ye önerge veriliyor. 1 gecede yasa çıkıyor. Apar topar Cumhurbaşkanı onaylıyor. Ve o milletvekili sonradan bunu itiraf ediyor. Devlet değil muz cumhuriyeti. Devlet değil çalışan düşmanı. Yasakçı zihniyet.
  • Halka zulüm diyen. Şimdi aynı gün 500 pilot greve giderse bu 500 kişinin yerine anında başka pilot istihdam edebilirler mi sanıyorsun? Eşek gibi çalışacaksınız demişsin. Hadi bakalım greve gidecekler. Orası demokratik bir ülke. Çalıştırsana zorla da görelim. Bakalım elinden ne gelecek.
  • Birlik olduklari icin kendileriyle gurur duyuyorlardir. Biz de uzaktan hayranlikla izleyelim. Turkiyede "halka zulum" rumuzuyla yazan dusuncede insanlar oldukca daha cok haklar gider. Empati yoksunu.. bencil. Korkak.
  • Alman halkina zulumdur bu.vatandasin ne sucu var.lufthansanin onunde yatan binlerce pilot var.lufthansa zam yapmak zorunda degil sizlere.esek gibi caliscaksniz yoksa baskalari calisir.bu kadar basit.yasasin alman halki.
  • Yürek meselesi...

Lufthansa pilotları gelecek hafta 3 gün boyunca greve gidecek. Pilotların 2 Nisan ile 4 Nisan tarihleri arasında grev yapacağı bildirildi.

Lufthansa'nın yanı sıra Lufthansa Cargo ve Germanwings'in uçuşlarının da grevden etkileneceği belirtildi.

Alman pilot sendikası Cockpit (VC), bir sonraki grevin en erken Paskalya'dan sonra yapılacağını açıkladı.

Yaklaşık 5 bin 400 pilot grevle ücret zammı taleplerini işletmeye kabul ettirmeyi amaçlıyor.

Pilotlar daha fazla ücret alabilmek ve şirket içinde erken emeklilik hakkına kavuşabilmek gibi taleplerde bulunuyor.

Sendika’nın açıklamasında, greve gitmenin son çare olarak görüldüğü, Lufthansa müşterileri için oluşacak rahatsızlıktan dolayı üzüntü duyulduğu ancak Lufthansa yönetiminin bunu önleyebilecek araçlara sahip olduğu belirtildi.

LUFTHANSA'DA GREV TARİHİ BELLİ OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Pilotaj ~ 9 yıl önce
Pilot olarakdan katilmiyorum böyle uygulamalara. Zaten paraya para demiyoruz, üstelik belese dünyayi geziyor ayni zamanda en saglam manken gibi haturnlarin arasinda calisiyoruz. Bence fazla acgözlü olmamak lazim. Ayip bize yani!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
her ortmda Turk ~ 9 yıl önce
Alman vardı andaşlarına geçmiş olsun. Yaşasın Turkiyemiz.. Turkiyeye karşı konuşanları anlamıyorum.. Beğenmiyorsan git başbakan ol kardeşim. Yolunuz açık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Grev hakkı olmadıkça ne SHGMnin dunya standartlarının tersine talimatlar çıkarmasına engel olabiliriz ne ucus okullarını yeni bitiren pilotların üç paraya sömürülmesine. İmrenerek izliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Halka zulüm Ya arkadasım yemezler o numaraları.Sen git baska yerde egolarını tatmin et .Ben senin kim olabileceğini gayet net tahmin edebiliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zul ~ 9 yıl önce
Yalnız Lufthansa bile isyan ediyorsa bu dünyada vah benim ülkemin garip emekçi havacı işçilerine kim bilir içlerinde ne fırtınalar kopuyor çoğu düzgün sayılabilecek maaşlı bir iş bulsa sanırım bir dakika durmaz neredeyse pilotlar bile buna dahil pek yazık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Orası demokratik bir ülke. Hukuksuzluk yok. Bizdeki gibi monarşi ile yönetilmiyor. Greve giden elemanın yerine adam alınması yasaya aykırıdır. Türkiye'de böyle mi? THY greve gitti. Çalışanların yerine adam aldılar. Devlet korsan. Yasa dinlemiyor ki. Ne oldu? Grev kırıldı. Sonuçta yandaş bir sendika yönetimi seçildi. Hem de her türlü hile ile. Adam orada tabi hakkını arar. Burada havacılığa grev yasağı gelsin diye THY Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul Milletvekili'nden rica ediyor. O da TBMM'ye önerge veriliyor. 1 gecede yasa çıkıyor. Apar topar Cumhurbaşkanı onaylıyor. Ve o milletvekili sonradan bunu itiraf ediyor. Devlet değil muz cumhuriyeti. Devlet değil çalışan düşmanı. Yasakçı zihniyet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Halka zulüm diyen. Şimdi aynı gün 500 pilot greve giderse bu 500 kişinin yerine anında başka pilot istihdam edebilirler mi sanıyorsun? Eşek gibi çalışacaksınız demişsin. Hadi bakalım greve gidecekler. Orası demokratik bir ülke. Çalıştırsana zorla da görelim. Bakalım elinden ne gelecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
korkak degiller ~ 9 yıl önce
Birlik olduklari icin kendileriyle gurur duyuyorlardir. Biz de uzaktan hayranlikla izleyelim. Turkiyede "halka zulum" rumuzuyla yazan dusuncede insanlar oldukca daha cok haklar gider. Empati yoksunu.. bencil. Korkak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
halka zulum ~ 9 yıl önce
Alman halkina zulumdur bu.vatandasin ne sucu var.lufthansanin onunde yatan binlerce pilot var.lufthansa zam yapmak zorunda degil sizlere.esek gibi caliscaksniz yoksa baskalari calisir.bu kadar basit.yasasin alman halki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zarrrrrrrrrrab ~ 9 yıl önce
sen adın kesin rezadır. :)
Trol ~ 9 yıl önce
Iyi trollemissin!
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yürek meselesi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000