27 Mayıs 2015, Çarşamba 11:20:14

Lufthansa yakıt verimliliğinde yeni bir rekor kırdı

Lufthansa Grubu havayolu şirketleri yakıt verimliliği açısından yeni bir rekora ulaştı.
  • 1 saatlik uçuşun maliyeti 34,8 tl yolcu başına kar...Hava yolu sirketleri neden cok fazla kar edemiyor anlayamiyorum
  • Adamlar her alanda bir numara helal olsun
  • Lido -Lufthansa Integratede Dispatc Operations- Chartlarini kullaniyorlar yaa ondan olmustur:)))
  • iŞSİZ PİLOT RUMUZLU ARKADAŞA ONURAİRE BAŞVURUN.MAAŞ KONUSUNU AÇMAYIN.
  • belki thy tipe vericek parası olmayan Yeni mezun arkadaslara sans verir. Birde yurt dısında 500 saat altı tipsiz iş nerden bulabilirim. Afrikada Arik, ethiopian, budget carrierlar bile olabilir yada asyada air asia, garuda yada diğer low-costlar. Yardım lütfen.

Lufthansa Grubu havayolu şirketleri yakıt verimliliği açısından yeni bir rekora ulaştı. Filodaki yolcu uçakları 2014 yılında bir yolcuyu 100 kilometre taşıyabilmek için yolcu başına ortalama 3.84 litre kerozin tükettiler (2013: 3,91 litre/100 km) . Bu rakam bir önceki yıla kıyasla yüzde 1.6 oranında bir iyileşme sağlandığı anlamına geliyor.

Böylelikle Şirketler Grubu daha önceki yıllarda olduğu gibi yakıt verimliliğini yılda yüzde 1.5 oranında yükseltme yönündeki iddialı hedefine bu yıl da ulaşmış oldu. Lufthansa Grubu bünyesindeki tüm havayolu şirketleri Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines ve Germanwings spesifik yakıt tüketim değerlerini düzeltmiş bulunuyorlar. Lufthansa Cargo bünyesindeki yük uçakları da tonkilometre başına 0.183 litre ile 2013 yılına kıyasla verimlilik açısından yüzde 5.2 oranında iyileşme kaydettiler.

Şirketler Grubu genelinde yük taşımacılığı alanında verimlilik 2014 yılında yüzde 0.8 oranında yükselmiş oldu. Şirketler Grubu genelinde taşıma kapasitesi yüzde 1.9 oranında artarken, net yakıt tüketimi 2014 yılı içinde sadece yüzde 0.7 oranında yükseldi. Böylelikle yakıt tüketiminin toplam taşıma hacminden bağımsız olarak gelişmesi yolunda önemli bir adım atılmış oldu. Yakıt tasarrufu sağlayan, nispeten sessiz modern uçaklar için yapılan yatırımlar sayesinde yakıt tüketiminin yakın gelecekte daha da düşürülmesi bekleniyor. Lufthansa kısa süre önce sipariş etmiş olduğu 19 adet Boeing 747-8 tipi uçağın sonuncusunu da hizmete aldı. Söz konusu uçaklar bir önceki Boeing 747-400 modeline kıyasla yüzde 15 oranında daha az yakıt tüketiyorlar.

Lufthansa 2025 yılına kadar toplam 38 milyar Euro değerinde 272 adet yeni uçak teslim alacak. Yeni uçak alımları Lufthansa Grubu’nun tarihindeki en kapsamlı filo modernizasyon programı çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Sadece 2015 yılı
içinde filoya 17 yeni uçak daha katılmış olacak.

Çevre koruması alanındaki başarılar Şirketler Grubu tarafından uygulamaya konulan ve çevre korumasına yönelik çeşitli önlemleri içeren dört aşamalı bir strateji çerçevesinde elde ediliyor. Lufthansa Şirketler Grubu kerozinin daha verimli şekilde kullanılmasına yönelik olarak uyguladığı programların yanısıra, CO2 oranı düşük alternatif yakıtlar geliştirmek için de çalışmalar gerçekleştiriyor. Lufthansa Grubu ayrıca Frankfurt havalimanında hayata geçirilen ve uçakların alanda itme ve çekme işlemlerinin elektromobiliteden yararlanılarak daha verimli hale getirilmesi ve böylelikle yerde de kerozin tüketiminin ve CO2 emisyonunun azaltılmasını amaçlayan “E-PORT AN” – elektromobilite girişiminde de önemli rol üstlenmiş bulunuyor.

Lufthansa yakıt verimliliğinde yeni bir rekor kırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

İzmirli ~ 5 yıl önce
1 saatlik uçuşun maliyeti 34,8 tl yolcu başına kar...Hava yolu sirketleri neden cok fazla kar edemiyor anlayamiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IPAD ~ 5 yıl önce
Adamlar her alanda bir numara helal olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lido ~ 5 yıl önce
Lido -Lufthansa Integratede Dispatc Operations- Chartlarini kullaniyorlar yaa ondan olmustur:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EAGLE6 ~ 5 yıl önce
iŞSİZ PİLOT RUMUZLU ARKADAŞA ONURAİRE BAŞVURUN.MAAŞ KONUSUNU AÇMAYIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
işsiz pilot ~ 5 yıl önce
belki thy tipe vericek parası olmayan Yeni mezun arkadaslara sans verir. Birde yurt dısında 500 saat altı tipsiz iş nerden bulabilirim. Afrikada Arik, ethiopian, budget carrierlar bile olabilir yada asyada air asia, garuda yada diğer low-costlar. Yardım lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yardım Derken... ~ 5 yıl önce
1*Dostum yardım için yanlış yerdesin. Burası klavye kahramanlarının yeri, unuttun mu? 2*Ayrıca; 'yardım' kelimesini lügatinden kaldırırsan hayatta daha az zarar görürsün bilmiş ol. 3*Yabancı forumları tara, al valizini düş yollara... Afrika, güneydoğu Asya, neresi olursa... Ekmeğini kovala... Uçuş saati biriktir. Mutlaka bir kapı açılacaktır. 4*Basit bir ofis elemanı olmak için ortalama 50 firmanın kapısını çaldım da iş buldum ben. Bilmem anlatabildim mi?.. Bahtın açık olsun kardeşim.
Multiple ~ 5 yıl önce
Eğer dediklerinde samimi isen A319 uçakları olan fastjet'e bir cv göndermeni tavsiye ederim. Pek pilot durmuyor bu şirkette ama maddi beklentin yok ise uçabilirsin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000