15 Ağustos 2013, Perşembe 08:12:42

LUFTHANSA TÜRKİYE'DE GÖREV DEĞİŞİMİ

Lufthansa Türkiye genel müdürlüğü görevine 1 Ağustos 2013 itibariyle Stefan Löcherbach (42) getirildi. Stefan Löcherbach Lufthansa’nın yanısıra Swiss International Airlines ve Austrian Airlines satışlarından da sorumlu olacak.
  • yanılmıyorsam şu an ki genel müdür 1 yıl kadar önce atasnmıştı veya 2 yıl en fazla. yerine yenisi glmiş ilginç. lufthansa ile frankfurt üzerinden los angelesa uçtum haliyle eskmiş boeing 747-400 ile uçtum iyi güzel koltuklar eskimiş ve koltoklar dardı aralıkları thy göre hayli dar ve bakımsızdır koltuklar.. lufthansanın en ciddi rakibi thy dir.. asyadan aldığı yolcuları thy istanbul üzerinden amerikaya götürüyor.. lufthamsa da aynı işi yapıyor amerikadan aldığı yolcuları almanya üzerinden asyaya ortadoğuya götürüyor..

Stefan Löcherbach, Frankfurt merkezindeki yönetim kadrosunda yeni bir görev üstlenecek olan Lufthansa Türkiye eski Genel Müdürü Bea Berke’nin yerini alacak.

Lufthansa Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Satış ve Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Carsten Schaeffer İstanbul’da yapılan basın toplantısında şu açıklamayı yaptı: “Stefan Löcherbach hızla gelişmekte olan pazarlara ilişkin zengin deneyime sahip olup, çalkantılı dönemlerde ve hızlı büyüyen pazarlarda satışların ne denli başarılı bir şekilde yönetilebileceğini kanıtlamış bulunuyor. Türkiye günde toplam 13 uçuşla gerek Lufthansa gerekse Lufthansa Grubu bünyesindeki havayolu şirketleri için çok önemli bir pazar oluşturuyor. Her yıl İstanbul, Ankara ve İzmir kentlerinde yeni yolcu rekorlarına imza atmaktayız. Bu güçlü ekip çalışması ve Türk müşterilerimizin bize gösterdikleri sadakat için minnettarız.“

Stefan Löcherbach ise şu açıklamayı yaptı: „Bu yıl Lufthansa’nın sunduğu ürünlerde ilginç değişikliklere tanık olduk. Türkiye çıkışlı uçuşlarımızda Lufthansa için özel olarak hazırlanan Türk mutfağı ikramları da bunlar arasında yer alıyor. Uçakta sunulan hizmetlerimizi sürekli geliştirmek suretiyle Lufthansa’nın Avrupa’nın lider havayolu şirketi olarak üstlenmiş olduğu rolü daha da güçlendireceğiz. Gerek satışlarımızı geliştirmek için yoğun çalışmalar gerçekleştiren deneyimli ekibimiz gerekse havaalanlarındaki operasyon uzmanlarımız seyahat acenteleri, kurumsal yöneticiler ve elbette önde gelen müşterilerimizle doğrudan uzun süreli ilişkiler oluşturmuş bulunuyorlar ve bundan sonraki çalışmalarımızda da bu değerli kazanımlardan yararlanacağız.“

Önümüzdeki 1.000 gün boyunca Lufthansa ürünlerini geliştirmek için her gün 1 milyon Euro yatırım gerçekleştirilecek. Yeni First ve Business Class hizmetlerinin geliştirilmesi, FlyNet (uçakta Internet bağlantısı) sisteminin kurulması, merkez havalimanları ve en önemli uluslararası havalimanlarında yeni salonlar açılması, uzun mesafe uçuşlarında yeni bir catering konseptinin uygulamaya geçirilmesi ve çocuklara yönelik eşsiz bir hizmet programının başlatılması da bu yatırımlar arasında yer alıyor.

Kısa süre önce Lufthansa’nın First Class hizmetleri Skytrax tarafından beş yıldızla ödüllendirildi. Skytrax değerlendirmesinde Lufthansa’nın –arzu edildiğinde iki metre uzunluğunda yatağa dönüşebilen – ergonomik koltuklarla donatılmış First Class kabininin eşsiz konforu öne çıkartıldı. Ayrıca Lufthansa’nın First Class kabin ekibi de uçakta sundukları üstün hizmet kalitesi nedeniyle ödüle layık görüldü. Yer hizmetleri kategorisinde ise Frankfurt’taki First Class Terminali sunulmakta olan özel yolcu hizmetleri ve eşsiz ikram ve dinlenme seçenekleriyle Skytrax ödülüne hak kazandı.

Lufthansa toplam 236 adet yeni uçak için sipariş vermiş bulunuyor. Verilen siparişler yeni Bombardier C serisinden dünyanın en uzun uçakları olan Boeing 747-8 uçaklarına ve dünyanın en büyük uçakları olan Airbus A380 tipi uçaklara kadar uzanıyor. Lufthansa 2025 yılına kadar liste fiyatlarıyla toplam 22 milyar Euro tutarında yatırım gerçekleştirecek. Böylelikle Lufthansa her iki uçak üreticisinin “amiral gemisi” olarak tanımlanan uçaklarını aynı filoda biraraya getiren ilk havayolu olacak.

Yakın gelecekte Lufthansa’nın uygulamaya koyacağı en önemli yenilikler uzun mesafe uçuşlarında başlatılacak yeni Premium Economy Class hizmeti ve kısa mesafe uçuşlarındaki uçak-içi eğlence sistemi olacak. Türkiye seferleri yakıt tasarrufu sağlayan özel gövde yapısına sahip yeni nesil Airbus A320 tipi uçaklarla gerçekleştirilecek.

LUFTHANSA TÜRKİYE'DE GÖREV DEĞİŞİMİ

Facebook Yorum

Yorumlar

camaroth ~ 9 yıl önce
yanılmıyorsam şu an ki genel müdür 1 yıl kadar önce atasnmıştı veya 2 yıl en fazla. yerine yenisi glmiş ilginç. lufthansa ile frankfurt üzerinden los angelesa uçtum haliyle eskmiş boeing 747-400 ile uçtum iyi güzel koltuklar eskimiş ve koltoklar dardı aralıkları thy göre hayli dar ve bakımsızdır koltuklar.. lufthansanın en ciddi rakibi thy dir.. asyadan aldığı yolcuları thy istanbul üzerinden amerikaya götürüyor.. lufthamsa da aynı işi yapıyor amerikadan aldığı yolcuları almanya üzerinden asyaya ortadoğuya götürüyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000