23 Mart 2014, Pazar 10:44:05

LUFTHANSA PİLOTLARI GREVE HAZIRLANIYOR!

Almanya'da hava trafiğinde önümüzdeki günlerde yine kaos yaşanması bekleniyor. Lufthansa'da çalışan pilotlar, görüşmelerden istedikleri sonucu alamadıkları için grev yapacaklarını duyurdu.
  • kaptan var kaptancik var, bakın da gözünüz adam görsün.
  • Pilotları bilemiyorum ama bir kabin memuru 5-6 bin alıp bir de grevyapıcam derse tabiki o greve aklı başında olan kimse katılmaz.sırf siyaset yapıcam diye grev yapılmaz herpinizin altında arabası var eğlence mekanlarında localarınız var bir de grev mi diyorsunuz.insanlar askeri ücrete canla başla çalışıyor ayıp ayıp
  • Bu iş pos bıyık meselesi değil. Sendika başkanı kim olursa olsun, greve katılmamak demek işverenin yanında yer almak ve onun bizim hakkımızda alacağı her türlü kararı peşinen kabul etmek demektir ki THY çalışanlarının çok önemli bir çoğunluğu bunu seçti. 60 yaşındaki, ununu elemiş eleğini asmış kaptanların greve katılmayıp pos bıyığı bahane etmelerini anlayamıyorum. Onlar grev yapmamışken çoluk çocuk nasıl grev yapsaydı ki..
  • Ne zaman ki havacılık kanunu çıkar ve pilotluk, kabin ekipliği iş kanununda yer bulur, ilgili işkollarında sendika kurulmasının yolu açılır ve herkes kendi hakkını gerçek anlamıyla savunur, gerekirse greve gider. Örneğin pilotlar iş şartlarının düzenlenmesini beklerken, kabin ekipleri emeklilik şartlarını öne çıkarabilir, teknisyenler tip tazminatı artışı vb. Konulara yönelebilirler. Şu an Türkiyede olan durum herşey dönüyor dolaşıyor maaş artışında kilitlenip orada kalıyor, hiç bir grubun beklentisi karşılanmıyor. Talpa'ya, Tassa'ya, Talta'ya sesleniyorum, genel seçim öncesi partilerle görüşün, hazır elde pazarlık kozu varken Havacılık Kanununun çıkması için somut adımlar atın. Bu sözü veren, işi bağlayan parti için sadece istanbulda 20.000'den fazla oy demek. Bu iş tek Hava-iş'le olmaz.
  • darısı bizimkilerin başına..onurlu ol simit ye !!!
  • Kralsınız !! .
  • Vatan haini almanlar ne grevi, memlekete zarar veriyorlar.
  • bu habere sesli güldüm. türkiyedeki kağıttan kabin memurları ve kaptanlar okusun, nasıl grev yapılır, nasıl hak aranır ve nasıl hak kazanılır diye. ama neden onlar grev yapsın ki, başkaları çıkar onlar da aradan kaynar değil mi. kendinize o kadar yazık ettiniz ki... yazıklar olsun greve katılmayan herkese, korkaklar.
  • Ülkemizde pilotların birleşip greve gidebildiği, hakkını arayıp masaya yumruğunu vurabildiğine ben yaşım itibariyle şahit bulunamamış olabilirim. Benden çok daha tecrübeli abilerim "evet, şu tarihte biz de hak hukuk için uçmamıştık" derlerse biz de bilgilenmiş oluruz.

Pilot sendikası 'Vereinigung Cockpit' (VC) yönetim kurulu üyesi Ilona Ritter, Lufthansa'nın şu andan itibaren artık süreli ya da süresiz grevleri hesaba katması gerektiğini, grev yapılması yönündeki kararın sendika üyelerinin yüzde 99 katılımıyla verildiğini söyledi.

Ritter, yapılacak her grevin en az 48 saat önce bildirileceğini, yolcuların yoğun olduğu Paskalya Bayramında grev yapılmayacağını belirtti. Grev kararının alındığı ilk oylamaya, Lufthansa pilotları yanısıra, Lufthansa'nın kargo şirketi ve low-cost taşımacılık yapan Germanwings şirketinde çalışan toplam 5 bin 400 kişi katıldı.

Görüşmelerde VC'yi temsil eden Thomas von Sturm, artık topun Lufthansa'da olduğunu, kendilerine yeni bir teklif yapması gerektiğini söyledi. Sendika, Lufthansa'nın yeni bir teklif yapmasına imkan vermek maksadıyla grev için kesin bir tarih vermedi.

Lufthansa sözcüsü holdingin pozisyonunu değiştirmediğini ve yeni bir teklif yapmadığını söyledi. Sözcü, sendikaya yeniden görüşme masasına oturma çağrısı yaptı.

LUFTHANSA PİLOTLARI GREVE HAZIRLANIYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

vay beee ~ 10 yıl önce
kaptan var kaptancik var, bakın da gözünüz adam görsün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 10 yıl önce
Pilotları bilemiyorum ama bir kabin memuru 5-6 bin alıp bir de grevyapıcam derse tabiki o greve aklı başında olan kimse katılmaz.sırf siyaset yapıcam diye grev yapılmaz herpinizin altında arabası var eğlence mekanlarında localarınız var bir de grev mi diyorsunuz.insanlar askeri ücrete canla başla çalışıyor ayıp ayıp

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pos Bıyık ~ 10 yıl önce
Bu iş pos bıyık meselesi değil. Sendika başkanı kim olursa olsun, greve katılmamak demek işverenin yanında yer almak ve onun bizim hakkımızda alacağı her türlü kararı peşinen kabul etmek demektir ki THY çalışanlarının çok önemli bir çoğunluğu bunu seçti. 60 yaşındaki, ununu elemiş eleğini asmış kaptanların greve katılmayıp pos bıyığı bahane etmelerini anlayamıyorum. Onlar grev yapmamışken çoluk çocuk nasıl grev yapsaydı ki..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Ne zaman ki havacılık kanunu çıkar ve pilotluk, kabin ekipliği iş kanununda yer bulur, ilgili işkollarında sendika kurulmasının yolu açılır ve herkes kendi hakkını gerçek anlamıyla savunur, gerekirse greve gider. Örneğin pilotlar iş şartlarının düzenlenmesini beklerken, kabin ekipleri emeklilik şartlarını öne çıkarabilir, teknisyenler tip tazminatı artışı vb. Konulara yönelebilirler. Şu an Türkiyede olan durum herşey dönüyor dolaşıyor maaş artışında kilitlenip orada kalıyor, hiç bir grubun beklentisi karşılanmıyor. Talpa'ya, Tassa'ya, Talta'ya sesleniyorum, genel seçim öncesi partilerle görüşün, hazır elde pazarlık kozu varken Havacılık Kanununun çıkması için somut adımlar atın. Bu sözü veren, işi bağlayan parti için sadece istanbulda 20.000'den fazla oy demek. Bu iş tek Hava-iş'le olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pehh! ~ 10 yıl önce
darısı bizimkilerin başına..onurlu ol simit ye !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Kralsınız !! .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olmaz ~ 10 yıl önce
Vatan haini almanlar ne grevi, memlekete zarar veriyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy ~ 10 yıl önce
bu habere sesli güldüm. türkiyedeki kağıttan kabin memurları ve kaptanlar okusun, nasıl grev yapılır, nasıl hak aranır ve nasıl hak kazanılır diye. ama neden onlar grev yapsın ki, başkaları çıkar onlar da aradan kaynar değil mi. kendinize o kadar yazık ettiniz ki... yazıklar olsun greve katılmayan herkese, korkaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilmis kardes ~ 10 yıl önce
Sen gordugun her greve katilir misin sevgili arkadasim? Ciddi anlamda haklarimiza saldiri oldugu zaman greve herkes katilir. Ama pos biyikoinin tekinin yedigi halttan dolayi, calisanlara sorulmadan ben greve gidiyorum dersen( grev anketi diye birsey vardir benim grevci kardesim belki biliyorsundur), ondan sonra birde calisanlarina sen patron gibi tehditler savurursan ; greve katilmazsaniz tum haklariniz gider cubku sendikadan atarim sizi diye, insanlarda nooluyo biz niye greve gidiyoruz naapiyoruz diye sorgular. Her gordugun greve atliyacaksan baska yerlere git sen. Ayrica senin hayran oldugun pos biyiga sor bakiyim sendikanin parasi nooldu? Greve katilan bir avuc garibanin daha ilk aydan parasini odiyemedi... Almanya'da grev sureci nasildir nasil isliyor, sendika uyeleri olaya nasil dahil oluyor bir arastir ondan sonra kagittan kabin memurlari ve pilotlarla ilgili bilmis yorumlarini yap...
TR pilotları ~ 10 yıl önce
Ülkemizde pilotların birleşip greve gidebildiği, hakkını arayıp masaya yumruğunu vurabildiğine ben yaşım itibariyle şahit bulunamamış olabilirim. Benden çok daha tecrübeli abilerim "evet, şu tarihte biz de hak hukuk için uçmamıştık" derlerse biz de bilgilenmiş oluruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000