17 Mart 2015, Salı 09:48:57

LUFTHANSA PİLOTLARI GREVE GİDİYOR

Alman havayolu şirketi Lufthansa'da çalışan pilotların yarın iş bırakma eylemi yapacağı bildirildi.
  • Sendikalar şirketlere zarar vermek için çalışmaz.Üyesi olan çalışanlarının şirketlerdeki hak ve menfaatlerini korumak, ilave haklar elde etmek,varsa huhuksuz uygulamalarına engel olmak için çalışırlar.Bunları arzu etmeyecek bir tek kişi varsa o da patrondur(O da ancak türkiyede olur).Burada sendikaları küçümseyecek, aşağılayacak bir çok kişi birazdan yazmaya başlayacaktır.Türkiye de ne patron patronluğu, ne de sendikalar sendikacılığı biliyor.Maalesef sistem çalma ,çırpma, kayırma üzerine kurulu olarak işliyor.Bir çok sendikasız kişi sendikacılık faaliyetinin maaş artışı sağlamak olduğunu sanıyor.Enflasyon olmasaydı sendikacılık olmayacakmıydı.Halbuki maaş dışında o kadar çok hak ihlali oluyor ki, kimse tahmin edemez.Kaldi ki işçi tek başına koca şirketle mücadele edemez.Kişiye yardımcı olacak tek yer sendikadır.Lütfen saçma sapan yorumlar ile sendikaları kötülemeyiniz.Sendikalar siyasi bir takım maksatlar için kullanılıyorsa bunda işçinin ne suçu var.Sendikalar işçi haklarını korumada en yararlı kurumlardır.Şimdiye kadar bindiği dalı kesen, çalıştığı şirketi batıran ne işçi, ne de sendika duymadım,görmedim.Sarı sendikalara "hayır". Çalışanın yanında patrona ve sendikaya "evet".
  • Sendikaya cevap: sen ilkokul mezunu falan mısın? Grevin zararını kabullenmek yerine lufthansa pilotların gerekli ve haklı isteklerini kabul etse uçuşlar iptal olmaz. Şu dinya koşullarında 65 yaşına kadar kanser olmadan uçabilen kalmadı. Ve uçuşlar artık çok yogun ve daha hızlı degorma olan pilotlara sahibiz.örümcek kafanı alda az ötede dur. Sendikalar olmasaydı almanya türkiye gibi özensiz fakir ciddiyetsiz bir ülke olurdu. Sendikaların çalışma hayatına getirdiği kalite yatsınamaz.
  • Buyrun Tk'ya.
  • THY'de kaç Yaşında emekli olunuyor?
  • İşte Sendikaların tüm dünyaya verdiği zarar. Tüm sendikaların , sendika ağalarının lav edilmesi gerekir. Sendika ağaları mafyası. Dünyada En büyük mafya sendikadır. Sendikanın, Dünya devi bir şirketi nasıl imha ettiğini, yok olacağını hep beraber göreceğiz. Bu şirkettemi personelini sömürüyor??? Böyle bir iddiada bulunulabilinirmi?
  • Yani THY geçiş yapacaklar :)

Alman havayolu şirketi Lufthansa'da çalışan pilotların yarın iş bırakma eylemi yapacağı bildirildi.

Alman Pilot Sendikası Cockpit tarafından yapılan açıklamada, ülkenin en büyük havayolu şirketlerinden Luftansa'da çalışan sendika üyelerine, 18 Mart Çarşamba günü saat 00.01 ile 23.59 arasında iş bırakma eylemi çağrısında bulunulduğu belirtildi.
     
Söz konusu eylemin Almanya genelinde kısa ve orta mesafeli tüm uçuşlarda uygulanacağı kaydedilen açıklamada, şirketin yan kuruluşları olan Germanwings ve Eurowings'in grevden etkilenmeyeceği ifade edildi.
     
Açıklamada, Lufthansa yönetiminin genç pilotlar için daha cazip koşullar sunma konusunda daha kararlı olması gerektiği kaydedildi. Lufthansa yönetimi üzerindeki baskıyı artırmak için iş bırakma eyleminin genişletilebileceği aktarılan açıklamada, yolcuların grevden tekrar etkilenmesinden dolayı sendika üyelerinin üzgün olduğu aktarıldı.
     
Emekliliğe geçiş süresinde anlaşmazlık
     
Öte yandan, sendika ile Lufthansa yönetimi arasındaki görüşmelerde Lufthansa, Lufthansa-Cargo ve Germanwings şirketlerinde çalışan 5 bin 400 pilotun emekliliğe geçiş sürelerinde anlaşma sağlanamıyor. Lufthansa şirketi, pilotlarda en erken emekliğe geçişi 55'ten 60 yaşa ve görevden ayrılmadaki ortalama yaşı da 58'den 61'e çıkarmak istiyor.
     
Lufthansa ile Cockpit arasında yapılan toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması nedeniyle geçen yıl da pilotlar değişik aralıklarla greve gitmiş, binlerce uçuş iptal edilmişti.

LUFTHANSA PİLOTLARI GREVE GİDİYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Sendikalar şirketlere zarar vermek için çalışmaz.Üyesi olan çalışanlarının şirketlerdeki hak ve menfaatlerini korumak, ilave haklar elde etmek,varsa huhuksuz uygulamalarına engel olmak için çalışırlar.Bunları arzu etmeyecek bir tek kişi varsa o da patrondur(O da ancak türkiyede olur).Burada sendikaları küçümseyecek, aşağılayacak bir çok kişi birazdan yazmaya başlayacaktır.Türkiye de ne patron patronluğu, ne de sendikalar sendikacılığı biliyor.Maalesef sistem çalma ,çırpma, kayırma üzerine kurulu olarak işliyor.Bir çok sendikasız kişi sendikacılık faaliyetinin maaş artışı sağlamak olduğunu sanıyor.Enflasyon olmasaydı sendikacılık olmayacakmıydı.Halbuki maaş dışında o kadar çok hak ihlali oluyor ki, kimse tahmin edemez.Kaldi ki işçi tek başına koca şirketle mücadele edemez.Kişiye yardımcı olacak tek yer sendikadır.Lütfen saçma sapan yorumlar ile sendikaları kötülemeyiniz.Sendikalar siyasi bir takım maksatlar için kullanılıyorsa bunda işçinin ne suçu var.Sendikalar işçi haklarını korumada en yararlı kurumlardır.Şimdiye kadar bindiği dalı kesen, çalıştığı şirketi batıran ne işçi, ne de sendika duymadım,görmedim.Sarı sendikalara "hayır". Çalışanın yanında patrona ve sendikaya "evet".

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Sendikaya cevap: sen ilkokul mezunu falan mısın? Grevin zararını kabullenmek yerine lufthansa pilotların gerekli ve haklı isteklerini kabul etse uçuşlar iptal olmaz. Şu dinya koşullarında 65 yaşına kadar kanser olmadan uçabilen kalmadı. Ve uçuşlar artık çok yogun ve daha hızlı degorma olan pilotlara sahibiz.örümcek kafanı alda az ötede dur. Sendikalar olmasaydı almanya türkiye gibi özensiz fakir ciddiyetsiz bir ülke olurdu. Sendikaların çalışma hayatına getirdiği kalite yatsınamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Buyrun Tk'ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 9 yıl önce
THY'de kaç Yaşında emekli olunuyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendika ~ 9 yıl önce
İşte Sendikaların tüm dünyaya verdiği zarar. Tüm sendikaların , sendika ağalarının lav edilmesi gerekir. Sendika ağaları mafyası. Dünyada En büyük mafya sendikadır. Sendikanın, Dünya devi bir şirketi nasıl imha ettiğini, yok olacağını hep beraber göreceğiz. Bu şirkettemi personelini sömürüyor??? Böyle bir iddiada bulunulabilinirmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
unglaublich ~ 9 yıl önce
hangi mağaradaysan çık gel 21. yüzyılda seni bekliyoruz
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yani THY geçiş yapacaklar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000