11 Ocak 2019, Cuma 09:48:02

Lufthansa kendi rekorunu kırdı

Alman havayolları şirketi Lufthansa, taşıdığı toplam 142 milyon yolcuyla 2018'de de Avrupa'nın en büyük havayolu şirketi unvanını korudu.
  • Bu konuda çok yorum yapılmış. Lufthansa'nın sitesine bakınca rakamlar şöyle; Lufthansa: 65 milyon, Swiss: 19 milyon, Austrian: 13 milyon, Eurowings: 36 milyon THY: 75 milyon (Anadolujet ve Sunexpress dahil mi bilmiyorum) Sonuçta Lufthansa inorganik büyüme ile bu rakamlara erişmiş durumda. THY daha başarılı bence. Daha da güzel şeyler olur inşallah.
  • Bu rakam 4 şirketin toplamı ! Thy ile kıyas söz konusu değil.
  • Lufthansa Kuzey Amerika da cok basarili, ben soyleyince kizip yayinlamiyorlar, THY ye United tecrubesi olan yonetici lazim, codesharing i artirmak sart, Lufthansa Houstona gundeniki kez ucuyor 747 A380, Dallas a 340 ile ucuyor neden codesharing Chicago ic hatlar terminali gibi Chicago uzerinden her yere codesharing i var, tHU doluluk orani yuzde 85 oldunu yat asagiya, halbuki stress testi yapilmali, iki A330 koyarsak bazi ghlunler nasil doldururuz, THY Dallas a gec kaldi, Denver yok, Atlanta dan daha Southwest codesharing i yok, Philadelphia keza ayni sekilde
  • 4 şirketle az bile taşımış.
  • Isim vermiyeyim Thyli yöneticiler lafa gelince malgalda kül bırakmıyorlar ama iş icraata gelince kedi gibi pısıyorlar. Devlet koca havalimanını önlerine koydu ama taşınma işini ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Geçen sene uçakları Fatih'in gemileri karadan yürüttüğü gibi yürüteceklerdi. Ne oldu beceriksiz yöneticilerle bu kadar olur anca.
  • Pirim isterük :-)
  • Ya arkadaslar adamlar bes havayolu ve dortulke hakimiyeti ile bu rakamdalar thy ise tek basina 76 milyomda lutfen mantikli dusunun
  • Thy nin morali bozuldu an itibariyle ey almanya sen kimsin ya
  • Yeter artık bizi kıskanmayı bırakın :D
  • En büyük THY degilmiydi..?

Alman havayolları şirketi Lufthansa, taşıdığı toplam 142 milyon yolcuyla 2018'de de Avrupa'nın en büyük havayolu şirketi unvanını korudu. 

Alman havayolları şirketi Lufthansa 2018 yılında da Avrupa'nın en büyük havayolu unvanını koruduğunu açıkladı. Şirketin Frankfurt'taki merkezinden yapılan açıklamada, Lufthansa ve bünyesindeki Eurowings, Swiss Airlines ve Austrian Airlines'ın geçen yıl toplam 142 milyon 300 bin yolcu taşıdığı bildirildi.

Lufthansa 2017 yılında Almanya'nın en büyük ikinci havayolları şirketi AirBerlin'in iflasının ardından yeniden Avrupa'nın en büyüğü konumuna yükselmişti. Lufthansa ve kardeş şirketleri 2017 yılında yaklaşık 130 milyon yolcu  taşımıştı.

2018'de yolcu sayısını yüzde 10 artıran şirket 142 milyonu aşarak tarihindeki en fazla yolcu sayısına ulaşmış oldu. Yolcu sayısındaki artışta iflas eden AirBerlin'in bazı bölümlerinin satın alınmasının da rol oynadığı belirtiliyor. Lufthansa bünyesindeki Eurowings, Air Berlin'den 77 uçak ve çok sayıda çalışanı bünyesine katmıştı.

Lufthansa'dan yapılan açıklamada koltuk doluluk oranında da yüzde 0,5'lik artış yaşandığı ve yüzde 81,4 ile şimdiye kadarki en yüksek doluluk oranına ulaşıldığı belirtildi. (dw)

Lufthansa kendi rekorunu kırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Kıyas için; ~ 4 yıl önce
Bu konuda çok yorum yapılmış. Lufthansa'nın sitesine bakınca rakamlar şöyle; Lufthansa: 65 milyon, Swiss: 19 milyon, Austrian: 13 milyon, Eurowings: 36 milyon THY: 75 milyon (Anadolujet ve Sunexpress dahil mi bilmiyorum) Sonuçta Lufthansa inorganik büyüme ile bu rakamlara erişmiş durumda. THY daha başarılı bence. Daha da güzel şeyler olur inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dalavera ~ 4 yıl önce
Bu rakam 4 şirketin toplamı ! Thy ile kıyas söz konusu değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MBA USA ~ 4 yıl önce
Lufthansa Kuzey Amerika da cok basarili, ben soyleyince kizip yayinlamiyorlar, THY ye United tecrubesi olan yonetici lazim, codesharing i artirmak sart, Lufthansa Houstona gundeniki kez ucuyor 747 A380, Dallas a 340 ile ucuyor neden codesharing Chicago ic hatlar terminali gibi Chicago uzerinden her yere codesharing i var, tHU doluluk orani yuzde 85 oldunu yat asagiya, halbuki stress testi yapilmali, iki A330 koyarsak bazi ghlunler nasil doldururuz, THY Dallas a gec kaldi, Denver yok, Atlanta dan daha Southwest codesharing i yok, Philadelphia keza ayni sekilde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B777 ~ 4 yıl önce
4 şirketle az bile taşımış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adanalı ~ 4 yıl önce
Isim vermiyeyim Thyli yöneticiler lafa gelince malgalda kül bırakmıyorlar ama iş icraata gelince kedi gibi pısıyorlar. Devlet koca havalimanını önlerine koydu ama taşınma işini ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Geçen sene uçakları Fatih'in gemileri karadan yürüttüğü gibi yürüteceklerdi. Ne oldu beceriksiz yöneticilerle bu kadar olur anca.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs li ~ 4 yıl önce
Pirim isterük :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yunus ~ 4 yıl önce
Ya arkadaslar adamlar bes havayolu ve dortulke hakimiyeti ile bu rakamdalar thy ise tek basina 76 milyomda lutfen mantikli dusunun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Narita ~ 4 yıl önce
Thy nin morali bozuldu an itibariyle ey almanya sen kimsin ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alamanya ~ 4 yıl önce
Yeter artık bizi kıskanmayı bırakın :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Insallah ~ 4 yıl önce
En büyük THY degilmiydi..?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kerim Taha ~ 4 yıl önce
Lufthansa grup olarak 142 milyon tasidi sirf lufthqnsa degil unutmayin ama thy kendisi 75.2 milyin tasidi
Ömer BERK SANCAK ~ 4 yıl önce
Degil
4 şirket ~ 4 yıl önce
Bu rakamlar 4 şirketin elde ettiği rakamlar. Thy ise kendi başına 75 milyon yolcu taşıdı, dolayısı ile kendi rekorunu kırdı.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000