14 Şubat 2021, Pazar 09:51:05

Lufthansa Hintli 103 kabin memurunun işine son verdi

Almanya'nın bayrak taşıyıcı hava yolu Lufthansa'da kriz bitmek bilmiyor.
  • Ya arkadaş burada ne kadar çok atıp tutan var Almanyadaki sosyal haklar hakkında. 20 senedir Almanyadayım yorumları okuyunca ben acaba uzayda falanmı yaşıyorum diye kendimden şüphe etmeye başladım. Almanyada işsizlik maaşı %67 aldığınız bu işsizlik maaşı size yetmiyor ise devlet kira ve ek yardımlarda bulunuyor.adam yazmış almanya bildiğiniz gibi değil falan filan,O arkaşlara soruyorum neden hâlâ Almanyada yaşamaya devam ediyorlar?
  • Almanya iyi ja, Hollandaya gore sansli,daha iyi sartlari var. Maaslardan vergi aliniyo, birikmis paran varsa ondan da vergi aliyo
  • Avrupada issizlik buyuk sikinti, 7 yil once bende issizdim yaklasik 4 ay Cv gonderdim firmalara. Allaha sukur iyi meslegim var, calisiyorum.
  • Almanya da işten çıkarılırsaniz net yüzde 80 maaşınızı geri alabilirsiniz. Lufthansa maaşı 3200 di en son. (3 yıl çalışan birine sormuştum.) Yani 2560 Euro alırsınız. Türkiye de en büyük şirkette şu an 600 Euro civari maaşlar. İşten çıkarılırsaniz orman kanunları geçerli olduğu için kazancınız 0 TL olarak kalıyor. Almanya da iş bulamazsanuz devlet size is buluyor, bulamazsa maaş ödüyor, kira ve fatura yardımı yapıyor. Türkiye de iş bulmak imkansız artık Corona ile birlikte. Devlet size is bulmaz, herhangi bir ödeme yapmaz, hatta para ister GSS vs gibi :)
  • Hint veya Hindistanli olur.
  • çöpçü hintlilere bak sen atmışlar kapağı almanyaya iş beğenmiyorlar her ay ArbeitsAmt geçinirler artık üstüne de tazminat
  • Aynı durum tk ya da gelebilir kabin ve kokpit için

Almanya'nın bayrak taşıyıcı hava yolu Lufthansa'da kriz bitmek bilmiyor.

Avrupa'nın en büyük şirketleri arasında yer alan ancak pandemi döneminde çok büyük ekonomik kriz yaşayan Lufthansa'da yeni kararlar alınmaya devam ediyor. 

Ednilen bilgiye göre; Lufthansa, sözleşmeli olarak çalışan Hindistanlı 103 kabin memurunun işine son verdi. Alınan karardan ötürü üzüntü duyduklarını ifade eden bir Lufthansa yetkilisi; 'Böyle olmasını istemezdik. Kendilerine 2 yıl ücretsiz izin seçeneği sunduk ancak kabul edilmedi. Sözleşmeleri feshetmekten başka çaremiz kalmadı' ifadelerini kullandı.

Dünyayı saran Covid-19 sebebiyle kriz yaşayan şirketler arasında bulunan Lufthansa'ya Alman devletİ 9 Milyar Euro'luk destekte bulunmuştu.

Lufthansa Hintli 103 kabin memurunun işine son verdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Almanya ~ 3 yıl önce
Ya arkadaş burada ne kadar çok atıp tutan var Almanyadaki sosyal haklar hakkında. 20 senedir Almanyadayım yorumları okuyunca ben acaba uzayda falanmı yaşıyorum diye kendimden şüphe etmeye başladım. Almanyada işsizlik maaşı %67 aldığınız bu işsizlik maaşı size yetmiyor ise devlet kira ve ek yardımlarda bulunuyor.adam yazmış almanya bildiğiniz gibi değil falan filan,O arkaşlara soruyorum neden hâlâ Almanyada yaşamaya devam ediyorlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dutch ~ 3 yıl önce
Almanya iyi ja, Hollandaya gore sansli,daha iyi sartlari var. Maaslardan vergi aliniyo, birikmis paran varsa ondan da vergi aliyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaasje ~ 3 yıl önce
Avrupada issizlik buyuk sikinti, 7 yil once bende issizdim yaklasik 4 ay Cv gonderdim firmalara. Allaha sukur iyi meslegim var, calisiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Almanya - Türkiye ~ 3 yıl önce
Almanya da işten çıkarılırsaniz net yüzde 80 maaşınızı geri alabilirsiniz. Lufthansa maaşı 3200 di en son. (3 yıl çalışan birine sormuştum.) Yani 2560 Euro alırsınız. Türkiye de en büyük şirkette şu an 600 Euro civari maaşlar. İşten çıkarılırsaniz orman kanunları geçerli olduğu için kazancınız 0 TL olarak kalıyor. Almanya da iş bulamazsanuz devlet size is buluyor, bulamazsa maaş ödüyor, kira ve fatura yardımı yapıyor. Türkiye de iş bulmak imkansız artık Corona ile birlikte. Devlet size is bulmaz, herhangi bir ödeme yapmaz, hatta para ister GSS vs gibi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xyz ~ 3 yıl önce
Maalesef hersey anlattiginiz gibi degil, 6700 brut ust limit var yani biri 2500 brut maas aliyorsa, bekar iseniz %60, evli ve cocuklu iseniz %67 alirsiniz, Diyelim bekarsin; alacagin brut maas 1500 , tabi vergiler ve dustukten sonra asagi yukari 900 elinize gecer, oyle kirani faturani kimse odemez
Bol kese ~ 3 yıl önce
Bol keseden at nasıl olsa bilen çok fazla yok
Yuh ~ 3 yıl önce
1500 euro brüt maaş için, 600 euro vergi mi veriyorsunuz? Almanya bitmiş desene...
Almanya acı vatan ~ 3 yıl önce
Sen Hint misin bu arada? Çok bi reklaö yapmışsın da omdan soruyorum.
XYZ'ye.. ~ 3 yıl önce
O dediğin yanlış. Lufthansa geçen sene o bahsettiğin rakamları %90'a tamamladı. Yani ise giden, gitmeyen herkese maaşının %90'ini ödedi. (%60/67 devlet +%23/30 Lufthansa) pandeminin 2. Yılında devlet %60/67 kısa çalışma ödeneğini %80/87 olarak revize etti ve ödemeler normal maaş günlerinde. Yani Kasım kısa çalışma ödeneği Mart'ta ödenmiyor.
Civcivler yesin ~ 3 yıl önce
Kirani odemezmis.almanyada tanidigim olmasa inanacam.sokakta kaliyorsun degil mi?cok yakin tanidigimiz sapasaglam 5 kisilik aile hicbiri calismiyor hepsi issizlik maasiyla yiyorlar iciyorlar bomba gibi sismisler.hicte bisey dert edindikleri yok.trye 5 yildizli otele gelirler sorsan issiz.
Bmx ~ 3 yıl önce
Almanya'da belli süre işsizlik maaşı alırsınız. Sonrası yok. Yardımda yok. nüfusu az olan ülkelerde hak daha fazla örneğin avusturya İşsizlik maaşınız (1300 euro) kesilince muhtaçlık maaşına (1100 euro) başvurursunuz. bunun süresi yok avusturya vatandaşı iseniz kira yardımı çocuk yardımı bir sürü yardım var.Bu nedenle Türkler orda çok çocuk yapar eskiden sayı 5 ti şimdi 6 çocuktan sonra kadın emekli oluyor. Bu arada bu hintliler sözleşmeli olduklarına göre Almanya ile bir alakaları yok tazminatlarını alırlar.
Yuha ~ 3 yıl önce
Her yil yaklasik €600 yilik vergisi oduyorum nisan ayinda, ne kadar cok kazaniyosan okadar cok vergi oduyosun, ne kadar az kazaniyosan okadar az vergi oduyosun. 2019 € 600 odedim, 2020 €670 odedim. Cok para
Bmx se yanıt ~ 3 yıl önce
Ben 20 senedir almanyada yaşıyorum. İşinden olan birine içsizlik maaşı bağlanır. Bu süre bittikten sonra hâlâ işsiz isen devreye sosyal yardım girer.bu seferde kira,fatura,giyecek yardım parası ve kişi başı yaklaşık 400€ gıda yardımı yapılır. Bazı Türk aileler üç dört çocuk yapıp kaçak çalışırlar ve bütün sosyal yardımı alırlar. Kaçak çalışarak biriktirdikleri paralarla türkiyede ev vs alıyorlar...O yüzden Alman devleti Almanyada yaşayıp sosyal yardımlar alan Türk vatandaşların Türkiyedeki yatırımlarını öğrenmek için Türkiye ile arasında anlaşma yaptı.bu durumdan korkan bir çok kişi Yatırımlarını başka aile bireylerinin (Kardeş,Anne,Baba vs)üstüne geçirmek için akın akın Türkiyeye uçuyorlar. Almanya kimseyi aç evsiz falan bırakmıyor.
Hintli olmaz ~ 3 yıl önce
Hint veya Hindistanli olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kakabey ~ 3 yıl önce
çöpçü hintlilere bak sen atmışlar kapağı almanyaya iş beğenmiyorlar her ay ArbeitsAmt geçinirler artık üstüne de tazminat

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hintli ~ 3 yıl önce
Qatar a gitsinler , ceo su zaten hintli hemen alir onlari , %80 i hintliydi , pandemiden sonra %95 olur artik.
İnsan ~ 3 yıl önce
Çöpçü diye aşağılamak ne demek , aitport haber böyle bir yoruma nasıl izin veriyor
Kakabey akepelimi? ~ 3 yıl önce
Cok tanıdık aşağılama ve hakaret vari soylemler!
Mike ~ 3 yıl önce
Google in ceo su nereli bi bak bakalim
Yabancı ~ 3 yıl önce
Aynı durum tk ya da gelebilir kabin ve kokpit için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gelmez ~ 3 yıl önce
TK önce yerlileri gönderir

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000