16 Mayıs 2023, Salı 11:02:10

Lufthansa 8 bin kişiyi işe alacak

Lufthansa bu yıl içinde 8 bin kişiyi daha işe almayı planladığını açıkladı. Alman havayolu şirketi pandemi döneminde yaklaşık 40 bin kişiyi işten çıkarmıştı.
  • Dogru ama isin içinde hintlik var karsiliginda devletten 7milyar yuro destek istiyor covid dönemindede aynisini yapmisti isci cikarmayacagim deyip 10 milyar yuro hipe almisti simdi alman hükümeti ayni hatayi yapaçagini sanmiyorum
  • şu AB vatandaş şart getirmese TK da 6 yılımı yakar giderdim nette alınırdım DE bayrağımı var

Lufthansa bu yıl içinde 8 bin kişiyi daha işe almayı planladığını açıkladı. Alman havayolu şirketi pandemi döneminde yaklaşık 40 bin kişiyi işten çıkarmıştı.

Alman hava yolu şirketi Lufthansa’nın bu yıl 8 bin kişiyi daha işe almayı planladığı bildirildi.

Lufthansa’dan yapılan açıklamada, bu yıl 6 bin kişiye istihdam sağlandığı hatırlatıldı.

Yine bu yıl teknisyen, bilgi işlem uzmanları, pilot ve avukat gibi uzmanlar başta olmak üzere 8 bin kişinin de işe alınacağının bildirildiği açıklamada, yeni işe alımların Frankfurt, Münih, Zürih, Viyana ve Brüksel'deki şehirlerin yanı sıra Hamburg'daki teknoloji merkezinde olacağı ifade edildi.

Kovid-19 krizi sırasında dünya genelinde yaklaşık 40 bin kişiyi işten çıkaran Lufthansa, Kasım 2022’de Kovid-19 krizi sonrası büyümeye odaklanarak 20 bin yeni çalışanın işe alımı için kampanya başlatıldığını duyurmuştu.

Şirket, 45'ten fazla alanda 20 bin yeni çalışanın işe alımını planlıyor.

Lufthansa Group'un Mart ayı sonunda 112 bin 400 bin çalışanı bulunuyordu.

Şirket ayrıca Eylül 2022’de yeni uçak dahil olmak üzere ekipman ve bilgi teknolojilerine milyarlarca dolarlık yatırımın planlandığını da duyurmuştu.

Lufthansa 8 bin kişiyi işe alacak

Yorumlar

Korsanpilot ~ 1 yıl önce
Dogru ama isin içinde hintlik var karsiliginda devletten 7milyar yuro destek istiyor covid dönemindede aynisini yapmisti isci cikarmayacagim deyip 10 milyar yuro hipe almisti simdi alman hükümeti ayni hatayi yapaçagini sanmiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkçe ~ 1 yıl önce
Keşke konuştuğumuz dili en basit şartlarda dahi olsa bilsek. Böyle bilmediğimiz durumlarda anlatımımız ikna etme gücünü yitiriyor.
Yavuz ~ 1 yıl önce
şu AB vatandaş şart getirmese TK da 6 yılımı yakar giderdim nette alınırdım DE bayrağımı var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akilli olun ~ 1 yıl önce
Tabii tabii seni açik ellerlen bekliyorlar zaten ,hele o kırık ingilizcen ilen bulunmaz hint kumaşı gibisin

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000