30 Nisan 2009, Perşembe 08:28:06

Havaalanlarında domuz gribi alarmı...

Almanya'daki hava alanlarında domuz gribiyle ilgili önlemler artırıldı.
  • Yorum mu simdi bu. Laf olsun torba dolsun. Yok mu senin isin gucun. Baska bir eglence bulsana kendine.
  • Artık Berlin merkezli uçuşlarda da "uçan eşek" virüsüne ve "Berlin mızıkacıları" sendromuna dikkat edilmeli. Maalesef bu hastalıklara Tamiflu falan fayda etmiyor, tek çözüm yolu "Laleli"... :)

Frankfurt, Münih ve Düsseldorf hava alanlarında, Meksika'dan doğrudan gelen uçaklardan inen yolcuların sağlık kontrolünden geçirildikleri, yolculara bilgilendirme broşürleri dağıtıldığı, Alman hava yolu şirketi Lufthansa'ya ait Swiss Air'in de uzun seferlere çıkan uçaklarında grip ilacı Tamiflu'nun bulundurulduğu bildirildi.

Meksika'dan gelen uçakların özel bir park yerine alındığı, yolculara sağlık görevlilerine yardımcı olmaları yönünde anons yapıldığı, uzmanların da uçak ekiplerine şüpheli bir vaka görüp görmediklerinin sorulduğu kaydedildi. Şüpheli bir durumun görülmesi durumunda uçakların yaklaşık 2 saatlik bir gecikmeyle serbest bırakıldığı, hasta olduğundan şüphelenilen yolcunun karantina bölümüne alındığı, diğer yolcuların da kimlik bilgilerinin kaydedildiği belirtildi.

Frankfurt hava alanındaki kliniğin Müdürü Walter Gaber, yapılan kontrollerin sınırlı etkili olabileceğini, hastalığa yakalanan yolcularda gribin etkisinin bir kaç gün sonra ortaya çıkacağını söyledi. Almanya Başbakanı Angela Merkel de bu konuda yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanı Ulla Schmidt ile bu konuda görüştüğünü ve kendisine eyalet sağlık bakanlarıyla yeterli grip ilacının bulundurulması yönünde görüşmeler yapması konusunda talimat verdiğini söyledi.

 

Havaalanlarında domuz gribi alarmı...

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Yorum mu simdi bu. Laf olsun torba dolsun. Yok mu senin isin gucun. Baska bir eglence bulsana kendine.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Artık Berlin merkezli uçuşlarda da "uçan eşek" virüsüne ve "Berlin mızıkacıları" sendromuna dikkat edilmeli. Maalesef bu hastalıklara Tamiflu falan fayda etmiyor, tek çözüm yolu "Laleli"... :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000