07 Şubat 2013, Perşembe 09:22:09

GREV KARARI ALINDI!

İspanyol havayolu şirketi İberia'nın 4.500 kişiyi işten çıkarma kararının ardından sendikalar ile yürütülen müzakerelerin sonuç vermediği ve çalışanlarının 15 günlük greve gideceği bildirildi...
  • Kibristakiler grev ustune grev yaparak kendi ayaklarina kursun sikmislardi halen agliyorlar.Bizde neyse ki 305 kisi kovularak bu is hafif atlatildi ama bu durum zatenbir ayagi cukurda olan Iberiayi btirir ne olacak ki sendika iste.Her yerde ayni .....k
  • bir hava yolunun 15 gun grev yapması, cok cok cok buyuk maddi zarar demek. 2 gun hadi 3 gun tamam da...15 GUN?

 

İberia çalışanlarının bağlı olduğu CC OO, UGT, Asetma, USO, Sitcpla ve CTA-Vuelo sendikaları, Şubat ve Mart aylarında Paskalya tatiline denk gelmemek üzere 15 günlük grev çağrısı yaptı.

Buna göre İberia pilotları hariç diğer çalışanları 18-22 Şubat, 4-8 Mart ve 18-22 Mart aralağında 24 saat boyunca iş bırakma eylemi yapacak.

Grevden, İberia'nın havalimanında bakım ve onarım hizmeti verdiği Lufthansa ve Aer Lingus gibi havayolu şirketlerinin de etkileneceği belirtildi.

İberia ile İngiliz British Airways ortaklığında kurulan International Airlines Group (IAG), 9 Kasım'da her gün zarar eden İberia'yı kurtarmak için 4.500 kişinin işten çıkarılacağını ve hatların yüzde 15 azaltılacağını açıklamıştı.

O tarihten itibaren sendikalar ile İberia arasında yürütülen müzakereler 31 Ocak'ta kopmuştu. 1 Şubat'ta toplanan IAG yönetim kurulunun İberia'yı yeniden yapılandırma planından geri adım atmama kararı aldığı kaydedildi. (Bugün)

GREV KARARI ALINDI!

Facebook Yorum

Yorumlar

Aynen Kibris ~ 9 yıl önce
Kibristakiler grev ustune grev yaparak kendi ayaklarina kursun sikmislardi halen agliyorlar.Bizde neyse ki 305 kisi kovularak bu is hafif atlatildi ama bu durum zatenbir ayagi cukurda olan Iberiayi btirir ne olacak ki sendika iste.Her yerde ayni .....k

Yanıtla

Kalan karakter 1000
15 gun ~ 9 yıl önce
bir hava yolunun 15 gun grev yapması, cok cok cok buyuk maddi zarar demek. 2 gun hadi 3 gun tamam da...15 GUN?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000