07 Nisan 2011, Perşembe 09:08:32

A380 GÜNDE NE KADAR YOLCU TAŞIYACAK?

Dünyanın en büyük yolcu uçağı A380 ile tanıtım turu kapsamında Türkiye'ye gelen Alman havayolu Lufthansa, ABD'de San Fransisco'dan sonra Miami'ye de uçmaya hazırlanıyor.
  • Su dakikada THY acisindan bu ucak fazla masrafli, 777 ler ve 330 lar THY'nin portfoyune daha uygun, belki dreamliner daha uygun olabilir THY acisindan.Bu ucagi full doldurabilirseniz verimliligi cok yuksek, ama yarisi bos kalirsa ki ekonomi sinifinda yaklasik 250-300 yolcudan bahsediyoruz buyrun cenaze namazina :)O yuzden THY bu sinifta dreamlinerdan yana kullanmali sansini.Elindeki tek uygun hat JFK icin olabilir diyecegim.THY'nin uzun ucuslarinda gunde iki kez uctugu tek hat bu sanirim.Belki birde Londra olabilir, orayada gunluk cok sayida ucus var.Ama boyle bir ucak farkli zamanlarda ucus alternatiflerini oldurur Londra icin.THY'nin su andaki siparisleri buyume cizgisine paralel, boyle bir ucak gosteristen ote gitmez kanaatindeyim.
  • Sevgili arkadaşım THY nin 777 leri için apronda slot ve uygun park yerleri vardı , onun için sorun yoktu . Sen bana söyle bakayım şimdi o kanat açıklığına sahip uçak hangi gate e yanaşıp yanındaki bulunan gate lerin alanına tecavüz etmeyecek ?? bana söyle bakalım o gate i ?? park alanına alıp merdivnlerden indirecek hali yokya 500 yolcuyu.. Sadece bununla da değil tabi olay . Bu sadece o uçak için olan park sorunu. neyse. Görmek isteriz tabiki. o ayrı konu.
  • thy a380 alsa ve o uçağı dolduramaıp zarar etse sen o zaman gör prestiji teknik altyapı hazırlanmadan hiç bir yeni uçak filoya katılamaz.
  • b777 için de altyapısı yoktu ki ama aldılar.
  • hele suan JAPONYA daki olanlar negatif etki yapacak ve dünya ekonomisini etkileyecek.ne olur bilinmez
  • Kapasitesi onu alacak kadar hazır değil şu an. THY eksiklerini tamamladıktan sonra ona da el atacaktır kesin. Ama ilk önce O uçak için gerekli hazırlıkları yapması gerekli.
  • Neden thy bu ucaktan almiyo paralarimi yok? yoksa istemiyorlarmi? prestij acisindan cok saglam reklam olur thy icin.
Lufthnasa, Frankfurt-Miami tarifeli seferlerine 10 Haziran'da başlayacak. Miami'ye A380'le uçacak ilk firma olan Alman havayolu, böylece Amerika'da A380'le uçtuğu nokta sayısını 3'e çıkartacak.

Tokyo, Pekin, Johannesburg, New York hattında A380'le uçan Lufthansa Miami uçuşlarını filosuna katılacak 8. uçakla gerçekleştirecek.

Airbus'a 15 adet A380 siparişi bulunan Lufthansa, 5 uçağını teslim aldı. Lufthansa, dünyanın en büyük yolcu uçağı A380'le Miami ve San Francisco uçuşlarına başladığında her gün toplamda 3 bin 156 yolcuyu Atlas Okyanusu üzerinden geçirecek.
A380 GÜNDE NE KADAR YOLCU TAŞIYACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
Su dakikada THY acisindan bu ucak fazla masrafli, 777 ler ve 330 lar THY'nin portfoyune daha uygun, belki dreamliner daha uygun olabilir THY acisindan.Bu ucagi full doldurabilirseniz verimliligi cok yuksek, ama yarisi bos kalirsa ki ekonomi sinifinda yaklasik 250-300 yolcudan bahsediyoruz buyrun cenaze namazina :)O yuzden THY bu sinifta dreamlinerdan yana kullanmali sansini.Elindeki tek uygun hat JFK icin olabilir diyecegim.THY'nin uzun ucuslarinda gunde iki kez uctugu tek hat bu sanirim.Belki birde Londra olabilir, orayada gunluk cok sayida ucus var.Ama boyle bir ucak farkli zamanlarda ucus alternatiflerini oldurur Londra icin.THY'nin su andaki siparisleri buyume cizgisine paralel, boyle bir ucak gosteristen ote gitmez kanaatindeyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sevgili arkadaşım THY nin 777 leri için apronda slot ve uygun park yerleri vardı , onun için sorun yoktu . Sen bana söyle bakayım şimdi o kanat açıklığına sahip uçak hangi gate e yanaşıp yanındaki bulunan gate lerin alanına tecavüz etmeyecek ?? bana söyle bakalım o gate i ?? park alanına alıp merdivnlerden indirecek hali yokya 500 yolcuyu.. Sadece bununla da değil tabi olay . Bu sadece o uçak için olan park sorunu. neyse. Görmek isteriz tabiki. o ayrı konu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
thy a380 alsa ve o uçağı dolduramaıp zarar etse sen o zaman gör prestiji teknik altyapı hazırlanmadan hiç bir yeni uçak filoya katılamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
b777 için de altyapısı yoktu ki ama aldılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
hele suan JAPONYA daki olanlar negatif etki yapacak ve dünya ekonomisini etkileyecek.ne olur bilinmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kapasitesi onu alacak kadar hazır değil şu an. THY eksiklerini tamamladıktan sonra ona da el atacaktır kesin. Ama ilk önce O uçak için gerekli hazırlıkları yapması gerekli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Neden thy bu ucaktan almiyo paralarimi yok? yoksa istemiyorlarmi? prestij acisindan cok saglam reklam olur thy icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000